צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 07/04/2020, 12:25   #15
Or Geller

הסמל האישי שלOr Geller

הודו לך על 100 הודעות 144 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה מידטק 150ל׳
וותק בתחום: לפחות עשור
ברירת מחדל מחשבות לקראת פרויקט חדש - לואוטק 100ל׳ - ייעוץ והכוונה

מחשבות לגבי הסטנד:

כפי שניתן לראות בתמונה הנ״ל, מההקמה הקודמת, הגובה הפנימי בתוך הסטנד נמוך מידי מכדי להכיל את הפילטר, מה שאילץ אותי להוריד קרשים שהיוא אמורים להוות ״רצפה״ (ניתן לראות בתמונות בתחילת העץ), ככה שהפילטר מונח ישירות על הרצפה. פחות עדיף אבל לצערי הרב לא חשבתי על זה כשבניתי את הסטנד.

הנקדוה היא שעדיין העניין גבולי, מה שהוביל אותי לחשוב על שיפור מס׳ 1 - הגבההת הסטנד באמצעות רגליות קטנות - נפוצות בחנויות הDIY השונות. כדי לא לפגוע ביציבות הסטנד מחד גיסא, אבל גם לא לפגוע בנראות מאידך גיסא אני אחפש משהו שיגביה את הסטנד בכ2-3 ס״מ, ויפתור לנו את עניין גובה הפילטר.

אודה לדעתכם.

שיפור מס׳ 2 - ניתן לראות בתמונה הנ״ל שכבל החשמל של התאורה מאלץ אותה להיות בזווית קלה. בתכנון - קדיחת חור קטן בעמוד המתלה ע״י לאפשר מעבר חופשי של הכבל ללא הסטת כיוון התאורה + הסתרה שלו לשיפור האסתטיקה.
(מוקף בעיגול אדום המיקום המתוכנן - הצד שבו יתבצע בפועל הקידוח ייבחר ע״פ מיקום החשמל)

שיפור מס׳ 3 - הוספת קרש בחלקו האחורי של ארון הסטנד.
כפי שאפשר לראות בתמונה הנ״ל, שבה רואים את גב ארון הסטנד - אני אוסיף קרש שישמש לתלייה על גביו של המפצל - יהיה יותר נוח, ויאפשר לי לשים אחד גדול יותר - מתכנן גם להוסיף בתוך הארון תאורה פנימית עדינה שתאפשר עבודה נעימה ונוחה יותר.

מחשבות על המצע.

זה המתכון ש [mention]globali [/mention] היקר השתמש בו בגלגולה הנוכחי של ״הפילה״.

ציטוט:
שכבה ראשונה (קדם מצע);
1 ס"מ פומיס.

שכבה שניה (מצע מדושן)
3 ס"מ של תערובת כדלקמן;
50% מצע אדמה Enjoy
50% ורמקולייט כדי לאוורר את המסה.

שכבה שלישית (מצע שתילה);
אני מוותר על הקוורץ השחור
ומחליף אותו בחול קוורץ בגוון בהיר.
אני מתכוון להשתמש ב״מתכון״ הנ״ל. אך הייתי רוצה לשתף אותכם במספר מחשבות שיש לי לגביו:

א. שכבה א. במידה ולא אמצא פומיס (זה המקום להגיד תודה גדולה לshuster שנידב לי כמות שאמורה להספיק, אך בעידן הקורנה מי יודע מתי יתאפשר להפגש),
האם הידרוטון ימלא את אותו התפקיד פחות או יותר? לפי קריאה במרשתת אמורים להיות לשני החומרים הללו מאפיינים זהים פחות או יותר.
מה דעתכם.

ב. שכבה ב. ערבוב 50% Enjoy ו50% ורמקולייט. האם יש צורך/ יתרון בהוספת אוסמוקוט? במידה וכן, כמה? במידה ולא, מדוע?
המחשבה שעומדת מאחורי הרצון להוסיף אוסמוקט היא לתת לשורשי הצמחים חומרים דשן זמינים באופן מיידי. אולי בכלל כדאי להשקיע במעט כדורי דישון תת-קרקעי מיועדות אקווריום?

ג. שכבה ג. מצע שתילה - קוורץ שחור גרוס - מאוד אוהב את הקונטרסט של השחור עם צמחיית האקווריום. כפי שנרשם בתחילת העץ, לאחר שטיפת המצע במיכל הקיים יהיה ברשותי כמות שתספיק לכ4 ס״מ, האם יש צורך בעוד? שמואל.ב; רשם שעדיף כ6 ס״מ. מה דעתכם?

עריכה: לאחר קריאה חוזרת בעץ של גלובלי, ראיתי שהוא רשם שיש ליישם כ7 ס״מ של קוורץ. תודה שוב גלובלי!!

תודה לכם חברים,
הכנות נעימות לחג.

נערך לאחרונה על ידי Or Geller, Tuesday 07/04/2020 בשעה 17:52.
Or Geller לא מחובר   הגב עם ציטוט