צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 24/06/2017, 07:54   #17
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום מארח - אקווריום המלאווים של tamirno1

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shlomi Takiar צפה בהודעה
הייתי שמח לקבל פירוט לגבי הבניה של התאורה ומה יצאו העלויות ומאיפה נקנה, עקב זה שאני מחפש גם תאורה ותמיד מעדיף בנייה עצמית
שלומי,

לצורך בניית תאורה סטנדרטית להלן הדברים שתצטרך:
1. מודלי לד לפי עוצמה וגוון שאתה רוצה
2. שנאי מתאים - ראה הרחבה למטה (*)
3. מחברי קצה - מתג כיבוי/הפעלה (או לסרוגין שלט ובקר) ומתאם נקבה לחיבור וניתוק מהיר של השנאי

בניית התאורה הוא תהליך די פשוט, כל מודל מגיע עם דבק דו צדדי וחיבורים מוכנים, כל מה שנדרש ממך הוא לתכנן נכון את סידור המודלים (ולבצע הלחמות בהתאם) - ראה למעלה את הסקיצה שעשיתי.

היום באתרי מכירות כמו ebay ו- Aliexpress ניתן למצא מודלים כאלו ממש בזול, בגדול העוצמה צריכה להיות לפחות 2W ומעלה ליחידה וחשוב שהמודלים של לבן שתבחר יהיו לבן קר (אור יום - ~6500K), אם אתה מחפש משהו מוכר פה בארץ אז תלך על מודלי GOQ שמשתמשים בנורות LED של סאמסונג...

אצלי המודלים הם של 2.64W והם נמכרו בשרשור של 20 יחידות לבן ו-20 יחידות כחול, עלות של שרשור כזה הוא סביב ה- 10-15$.

שים לב, מודלי ה- RGB חלשים יותר והמטרה העיקרית שלהם היא הוספת גוון לתאורה הראשית ע"מ להדגיש צבעים מסויימים לפי ראות עינייך (ביום יום אני כמעט ולא מדליק אותם...)

(*) בדרך כלל השנאים לתאורות לד הם של 12V והם נמכרים עם זרם של 2A-10A בהתאם להספק הנדרש כאשר החישוב הוא פשוט - P=U*I כלומר אם קנית שנאי של 12V עם 2A ההספק המקסימלי שתוכל לקבל הוא 24W.
כמובן שלפני שתזמין שנאי עליך להבין כמה מודלים אתה צריך ומה ההספק הנדרש, במקרה שלי השתמשתי ב-24 יחידות של 2.64W כלומר הספק מקסימלי כולל של 63.36W ולכן קניתי שנאי של 6A כלומר 72W
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט