צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 24/12/2008, 18:11   #1
ronedri

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Thumbs up הרביית דגי גופי-טיפול, השרצה וטיפול בצאצאים

גופים הם אחד מכמ דגים אשר מכונים משריצים, הם מכונים כך מכוון שהם לא מטילים ביצים אלא משריצים את צאצאיהם ישרות למים, זאת אומרת שכשהגופית בהריון הביצים מתפתחות בתוך גופה ובוקעות ורק אז היא משריצה אותם:

הריון: 3-4 שבועות לעיתים יותר ופחות, תלוי בכמות הגופים ובאם.
כמות: בד"כ 5-40 אבל לעיתים נדירות 2-200!
צבע: את צבעם הם מקבלים בגיל חודש וחצי/6 שבועות.
בגרות מינית: 3 חודשים.
הבדלים בין זכר לנקבה: הזכר מקושט ומעוטר צבעים והנקבה צבעה אפור ולעיתים זנבה מעוטר קמת בצבעים, לנכר יש גם גונפידיום איתו הוא מעביר זרעים לנקבה.
סיכויי הישרדות:
תא השרצה-97% שורדים
באקווריום עם צמחים ומקומות מסתור-64% שורדים
באקווריום ללא מקומות מסתור והרבה דגים-12% שורדים.
גיל ההכנסה לאקווריום הקיבוצי: חודש וחצי-חודשיים(תלוי בהתפתחות הדגיגון).

רבייה:

דגי גופים הינם קלים מאוד לרבייה ומומלצים למתחילים!
דבר ראשון, אם לא מצליח לכם בפעם הראשונה או השנייה ואפילו שלישית, לא להתבאס, הם משריצים כל חודש ועלות דג זה ליחידה הוא 4-5 שקלים, כלום כסף!

כשאתם הולכים לחנות, בחרו בזכרים הכי יפים ובנקבות הכי גדולות ומפוצצות, אם אין אז בנקבות הגדולות ביותר.
קנו 2 זכרים ו-3 נקבות ותוך חודש יהיה לכם משהוא כמו 50 שרצים שזה המון!

לרבייה תצטרכו גם תא השרצה שניתן למצוא בכל חנות ואפילו לבנות, בתא למעלה שימו את הנקבה בהריון, וכאשר היא משריצה הדגים יורדים למטה בין החורים הקטנים והנקבה לא יכולה לאכול אותם, כאשר היא מסיימם לא יהיה לה סימן שחור ליד פי הטבעת והיא תהיה רזה בהרבה, תוציאו אותה ואת הדגים העבירו לאחר שבוע למיכל גדול ומרווח תלוי בכמות הדגיגים שלכם.

כשגופית בהריון הבטן שלה נפוחה כאילו היא הולכת להתפוצץ וישנו צבע שחור ליד פי הטבעת, אלה העיניים של השרצים, העבירו אותה לתא השרצה.

את השרצים יש להאכיל מגיל יומיים/שלוש כי הם לא ירצו לאכול לפני כן.

קורים הרבה מקרים שהנקבות משריצות לפני ששמתם אותם בתא הטלה לכן רוב הדגים נאכלים וזה קרה לי הרבה פעמים, אפילו היה לי מקרה שהנקבה הכי גדולה שלי השריצה באקווריום 160 ומשו דגים וכל האקווריום היה מלא בדגיגונים, לקח לי להוציא שעה וחצי 50 דגיגונים, אח"כ עוד חצי שעה 25 דגיגונים וכל השאר נאכלו.

אם יצאו לכם דגיגונים עם בטן נפוחה מדיי או כל מיני פגמים, אל תוותרו עליהם, הם הכי יפים כי כשהם יגדלו, יהיה להם צורות יפות כמו גב עקום או מעוגל, אני ממליץ לשים אותם ולגדל אותם באקווריום נפרד כמוני כדי שלא יתרבו עם השאר ובסוף יצאו לכם ככה כולם, תנו להם להתרבות עם עצמם ותראו איזה יפים יצאו לכם ואת הרגילים שנולדים אל תשימו באקווריום של הרגילים כי אולי יש להם פאק ולא רואים אותו ובד"כ לגופים הפגומים האלו יש את הצבעים הכי יפים ומרהיבים!

כשהדגיגונים מקבלים צבעים, אם יש לכם אקווריום מאוכלס רק בגופים ודגים רטנים מהם, חכו שבוע והכניסו אותם לאקווריום הקיבוצי, אם הוא מאוכלס גם בדגים גדולים יותר כמו דגי זהב, חכו ותרקו כשהם יותר גדולים מהפיות של שאר הדגים כדי שלא יאכלו אותם, אני לפני שנה קניתי 12 גופים וכעת יש לי 246 גופים, משו כזה(ספרתי)
יש לי 3 אקווריומים גדולים ואני שם בכל אקווריום 100 דגים ובאחר יש 46.
היה לי יותר מ-800 אבל מכרתי לחנויות ואנשים כי אין לי דיי מקום.
בקיצור עם קצת סבלנות, תוך חצי שנה יהיה לכם משו כמו 125 גופים עם השרצות טובות, דרך אגב, יש לי תאי השרצה מיוחדים בגדלים ענקיים ואני שם בהם גופים מפוצצים שבסוף משריצים מעל 150!
טיפ: אם אתם רוצים גופית שתשריץ כמות גדולה כמו 100 אז קנו 10 גופים, 9 זכרים גדולים ו1 נקבה הכי ענקית שיש לכם שלא בהריון, שימו אות כולם ביחד עם גוף חימום בטמפ' של 38 והיא תזדווג לפחות עם 7 מהם מה שאומר שאתם יכולים להתחיל לקנות אקווריום ותאי השרצה ענקיים ושיהיה רק בהצלחה!

תגובות בבקשה..

[/size]
ronedri לא מחובר