צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 13:45   #11
sfeigelman

הסמל האישי שלsfeigelman

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 240 ליטר קיבוצי + 20 ליטר דג קרב (פרדי החתיך)
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: המלצה לתאורה

תודה רבה עומרי, אתה עוזר לי המון!!! אשקול להזמין אותך לארוחה עם הבישולים של אשתי (אל תתלהב, חביתה היא לא יודעת לעשות )

אני לא מתמצא באיביי בכלל, ניסיתי קצת לחפש שם, אבל מוכרים רק פסים ללא מפסקים ושנאים והשד יודע מה, והידע שלי בחיווט וחשמל מסתכם בלהחליף נורה ולהדליק את האור

בכל מקרה, פתרתי את בעיית הזכוכית השבורה, הלכתי לזגג שחתך במידות והדביק עם סיליקון (לדבריו הסיליקון הזה מותאם לאקווריומים כי הוא נייטרלי, או משהו כזה, לא ראיתי את שם החברה, אך בנוסף הוא אמר שממילא אין מגע עם המים, אז לא צריכה להיות בעיה, בכל מקרה לקח 30 ש"ח כולל עבודה, נראה לי סביר), אך אם תאמרו לי פה אחרת, אז אפרק את הזכוכית, אחתוך את הסיליקון ואדביק מחדש עם "הרקולס", מה שמזכיר לי לקנות + אקדח סיליקון (כאמור הידע הטכני שלי מסתכם בהחלפת נורות, וגם, רק כאלה שמתברגות, לא פלורסנטיים )

לגבי הלדים, הזמנתי מבחור סופר נחמד בשם שי שיושב בירושליים, 2 פסים באורך 80 ס"מ לבנים, SMD 5050 מצופים בג'ל מגן IP68 כולל מפסקים נפרדים לכל פס, שמתחברים לשנאי אחד. כולל משלוח + מתנה on the house (דקורציות שאשתי תהיה מבסוטה), 200 ש"ח. אמנם זה לא פס ב25 ש"ח כמו באיביי, אבל הכל מגיע קומפלט, רק להדביק למכסה ולחבר לחשמל (עוד משהו טכני שאני יכול לעשות )
אגב, אם אני לא טועה, הגעתי אליו משיטוט בפורום פה, כך שאמינותו אינה לוקה בספק, במיוחד לאור ההמלצות הרבות שקיבל מחברי הקהילה בפורומים כאן.

טוב, מקווה שבזה תמה סאגת האקווריום, ונותר רק לסיים סייקל, לאכלס במשהו מעניין, ולנוח (סוף סוף).

אגב עומרי (או כל אחד אחר לצורך העניין). קראתי בכמה מקומות, שדגי זהב טובים לשמש כסטרטרים, האם זה נכון? ועל הדרך, מאחר ואני גם ככה לא סובל אותם, האם ישנה אפשרות כבר עכשיו להעביר אותם לאקווריום הגדול, למרות שהוא בסייקל רק יומיים(בכל זאת אמרת שהם צריכים 100 ליטר ויש שם 130 )?
אני בטוח שהם ישרדו ב"תנאים הקשים", מה שיותר "מציק" לי , זה שאמרת שהם מפרישים חלבון כלשהוא שעלול לפגוע בדגים האחרים, כך שאם הם ישהו באקווריום שבוע שבועיים, ואז אחליף אותם באוכלוסייה החדשה, אז שאותו החלבון לא יסתובב לו במים ויפגע בהם.

ממתין לתגובתך (עומרי)/ תגובתכם (אנשים יקרים)

בברכה,
שי
sfeigelman לא מחובר   הגב עם ציטוט