צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 03/12/2008, 22:41   #67
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל תגובה להודעה: השרמפסיה שלי - עדכון תמונות מאקרו - 25/10/2008

ציטוט:
פורסם במקור על ידי UV צפה בהודעה
חזרה לעסק, חברים, שי,
למישהו יש הסבר מלומד מדוע הקריסטאלים המגיעים לרוב מהספק כשהם בצבעים של אדום ולבן, הופכים אט אט לאדום דהוי ולבן---> שקוף?
אני לא מדבר על השרימפסים של שי דווקא למרות שראיתי אחד כזה, זה קורה מסתבר בלא מעט אקווריומים שיצא לי לראות לאחרונה.
האם חסר להם משהו? משהו במזון? משהו במים?
חיפשתי חומר ולא מצאתי משהו ענייני ומשכנע.
יש כמובן השפעה של הגנטיקה (אך זה מראש יראה - גם אצל הספק)
וגדילת השרימפ (כשהוא קטן - יש אשליה שהצבע רציף ואחיד - וכשהוא גדל ניתן לראות "פגמים" או אזורים שקופים בשריון שהיו גם לפני כן - אך קטנים מכדי להפריע) ,

אך הפרמטר החשוב וזה שגורם לשינוי העיקרי לאורך זמן (בקצרה) הוא כמובן תנאי המחיה (בעיקר PH והרכב המינרלים במים) והתזונה ...
כאן מתבטא ההבדל במזונות הייעודיים לשרימפסים והשימוש בתוספים שונים (מינרלים\בקטריות).
השפעתם של דשנים (לצמחיה) וחומרים אחרים שלא עושים להם "טוב בבטן" גם עשויה להתבטא בצבע שדועך ואחידות הפיגמנטציה.
במחקרים (מדעיים) בתחום וגם באלו המתבצעים ע"י החברות המפתחות תכשירים ייעודיים (בעיקר יפנים משוגעים) מקובל לבדוק את עובי השריון, הצפיפות האופטית (OD) וצפיפות הפיגמנט כחלק מהמשתנים הקובעים את איכות חייו של השרימפ... ועל כן הייתי בוחן היטב את סביבת האק' במקומות בהן נראית דעיכה כזו.
אגב קלציום ומגנזיום הינם המינרלים העיקריים הדרושים לבניית השריון (בנוסף לכיטין)- אך הם אמורים להמצא בסביבת האק' בתרכובות הניתנות לצריכה והטמעה ביולוגית ולא כל צורה תתאים.

הייתי מוסיף ואומר גם כי בתקופה של סטרס ומיד לאחריה (כמו במשלוח והמעבר מחנות החיות לחובב) - עשויים להתגלות סימנים כנ"ל אך הם עוברים בד"כ עם ההשלה הראשונה.

ההסבר מעט "פשטני" מידי לצערי - אך מבלי לקבל נתונים נוספים קשה לדעת...
בהצלחה,
גל