צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 02/04/2003, 20:05   #1
אנג'ל

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל סלעים ים תיכוניים בריף-זהירות

שלום לכולם,
לדעתי הסלעים שהזכרתי למעלה אינם מתאימים לריף כלל וכלל ולדעתי גם לא למרינה.
למה?
טוב אז אני כותב את הדברים הללו מכיוון שרבים מהחובבים המתחילים נוטים לקנות עסקת חבילה ולהשתמש במה שהמליצו לו או במה שהמוכר אומר ובדרך כלל הסלעים הים תיכוניים הם הסלעים שכל חובב מתחיל איתם ואחר כך מתחיל הבלאגן של איך להוציא אותם או שחוטפים כריזה בגלל שיש איזה סלען שאוכל לנו דגים.
בוא נתחיל מהתחלה.
מה סלעים חיים אמורים לתת לנו באקווריום?שלום?בטחון?כלכלה מצליחה? לא לא ולא הם אמורים לתת לנו סינון ביולוגי טוב ויציב מלא בבקטריות חיוביות שבלעדיהן אף אקווריום לא יצליח גם עם השקענו עשרות אלפי שקלים בציוד הכי מתקדם!
לא יעזור כלום!
רוצים אקווריום מצליח(מרינה וריף)?תבנו את היסוד כמו שצריך והיסוד הוא סינון ביולוגי מעולה.
עכשיו לדעתי יש סוגים של סלעי ים תיכון שיכולים לתת סינון ביולוגי ברמה סבירה אבל צריך לדעת לבחור בקפידה את הסלעים הללו ועדיין סלעים אלו יכולים להתחיל להתפורר אחרי זה מכיוון שהסלע הים תיכוני מורכב מכורכר ואני לא בטוח שתרצו לפרק את המסלעה שלכם לאחר שכבר פתחתם אקווריום יציב ובריא.
אני צודק?
עכשיו אני אמנה את הסיבות שבגללן לדעתי אסור להשתמש בשום סלע ים תיכוני.

הסיבות-
בע"ח-
אני לא כל כך בטוח שתרצו להסתבך עם בעלי החיים שנמצאים על סלעי ים תיכון כי רובם מזיקים לריף ווגם לדגים.
נתחיל:
נקשנים-סרטן שדומה לשרימפס שכל היום דופק על הזכוכית והופך אץ הבית שלכם לדיסקוטק ממש לא נעים ובוודאי שיצור זה לא מועיל לריף.
סלענים- סרטני סלע בשמם האחר .
סרטנים אלו גדלים וניזונים מכל מה שיבוא בהישג ידם וזה כולל סרטנים אחרים חלזונות דגים הם בנוסת מטיילים על הריך מה שלא כל כך בריא ועם כל זה לא מספיק לכם הם מכוערים לטעמי ונהיים גדולים מאוד ויכולים להחריב אקווריומים.
תולעי זכוכית- תולעים אלו מהוות מטרד רציני צכיוון שהן מגעילות והן באות בטונות על הסלעים וזה הופך להיות מראה ממש מגעיל !
יש להזהר לא לגעת בהם בידיים חשופות כי הן דוקרות ולא סתם קראו להן תולעי זכוכית.
בנסוף לכך תולעי הזכוכית חופרות בסלע ומפוררות אותו מה שיגרום לכם לעשות שאיבות רפש בלתי נגמרות וכל הזמן קרקעית האקווריום שלכם תהיה מלוכלכת!

עוד צרות שמביאים עמם סלעים ים תיכון-

התפוררות-
סלעי ים תיכון יתפוררו עם הזמן מכיוון שהם בנויים מכורכר.
אצות- סלעים ים תיכוניים פולטים פוספטים וסיליקטים למים שיגרום לפריחת האצות אצלכם!
לא מומלץ.

כל אחד יכתוב כאן דעתו ונגיע לדעה מגובשת