צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 23/07/2019, 12:27   #47
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 741 הודעות 1,181 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: מה קורה לתחביב?

התגובה שלי קצת ארוכה אך אבקש מכולם לכבד אותה ולקרוא את כולה.

טל, חבר יקר.

אתה יודע מה התפקיד שלך? ושל כל שאר המגיבים פה?
להיות שגרירים של אקווה.

אני מסכים שהפלטפורמה מיושנת ופחות נוחה.
אני מסכים שלאנשים יותר קל להכנס לפייסבוק ולשאול שאלות.
אני מסכים שאנשים מאבדים עניין כי אין להם על מי להישען שם.
אני מסכים שהעצות שמקבלים במקומות אחרים גורמות לאנשים לעזוב את התחביב או לא להכנס אליו בכלל.
אני מסכים על עוד המון דברים שנרשמו ולא נרשמו כאן.

אני לא מסכים על זה שאקווה לא רלוונטית.
אני לא מסכים שאין מה לעשות.
אני לא מסכים לעבור לפלטפורמות אחרות כי אנחנו נהפוך בדיוק לאותן קבוצות שכולם נמנעים מהן.

האם יש לך דרך לסנן תגובות בפייסבוק?
האם יש לך דרך לסנן תגובות בואטסאפ?
התשובה היא לא, לכן גם אם נעבור לשם לא נשיג שום דבר שקבוצות אחרות באותן פלטפורמות לא השיגו ונהפוך להיות זירה של אנשים שזורקים תגובות לא רלוונטיות באוויר כדי להוכיח את הידע שלהם.
לעבור לאתר חיצוני ולהתבסס עליו? ומה יקרה עם יום אחד אותו אתר יחליט להוריד לך את השאלטר?
קח דוגמא - אבא פגום, חלקנו הגדול מכיר נכון? לפני כשנה פייסבוק החליטו שיש שם פוסטים פוגעניים והוחלט על ידי פייסבוק שאנשים יפסיקו לראות פוסטים של הקבוצה.
החוויה האישית שלי מאותה התקופה הייתה שבניגוד לימי רגילים שהייתי רואה 100 פוסטים ביום, החשיפה ירדה לכמעט אפס לתקופה של מספר שבועות. הייתה צריך להכנס לקבוצה עצמה כדי לראות מה קורה בה כי על הפיד שלך לא היה כלום.
ומה עם יום אחד יסגרו את פייסבוק? מדברים על זה שזה הולך לקרות.
אין כניסה של משתמשים חדשים ויש יציאה של המון משתמשים. בניגוד לפעם, פייסבוק משמש יותר את הדורות המתקדמים ולא את הדורות החדשים ואלו שיבואו.
האם באמת כדאי לתת לפלטפורמה אחרת לנהל אותך? לדעתי ממש לא.

אז אני חוזר אחורה.
רובכם הגדול נמצא בפייסבוק, בואטסאפ, באינסטגרם, בטלגרם והרשימה עוד ארוכה.
ראיתם שאלות על תחום האקווטיקה? תעזרו לנו לקדם את התחביב ותכניסו לכאן אנשים.
מאוד פשוט לרשום לאנשים שיכנסו לאקווה ויקבלו את המידע הכי רלוונטי שהם צריכים.
יכולת השכנוע תלוייה בכם.
אני באמת מאמין שרק כאן יש מידע שיחסוך לכולם זמן, כסף, כאב לב ואני לא צריך להמשיך ולהסביר.
למצוא דיונים רלוונטיים יש פה על כל נושא שיכול לעלות ומערכת חיפוש יש כאן לחיפוש נוח וקל.
היתרונות שיש באקווה הם אין סופיים, החסרונות לעומת זאת הם הנוחות, מהירות קבלת תשובות ועוד מספר חסרונות קטנים.

רוצים לקדם את התחביב? רק אקווה יכולה באמת לעשות את זה.
להחזיר את אקווה לגדולתה כמו שהייתה לפני עשור, אני לא חי באשליה שזה יקרה, אך אני מאמין שיחד נוכל לגרום לזה.

אנחנו נמצאים במלחמת קיום מול הרשתות החברתיות, מלחמת קיום שעלולה לגרום לסגירה של האתר ביום מן הימים וגם לסגירה של התחביב בדיוק מהסיבות שרשמתם ועוד הרבה אחרות.
אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות, כי בתקופה של שוני ז"ל האתר כבר היה על סף סגירה וכל הצוות נרתם והרים אותו חזרה לאוויר. מבחנתנו אקווה זה הרבה מעבר לאתר אינטרנט, לפורום, אקווה זה הבית. הבית של כל קהילת האקווריומיסטים בישראל.

רוצים לעזור לנו למנוע את נפילת התחביב? את הסגירה של אקווה? הכוח גם בידיים שלכם, תכנסו יותר, תגיבו יותר, תשתפו במידע, תעלו תמונות, תכניסו לכאן אנשים אחרים, חובבים חדשים ותפרסמו את האתר ברשתות שאתם נמצאים בהם.
רק יחד נוכל לקדם את התחביב שכולנו כל כך אוהבים.

דבר אחד אני מבטיח, באקווה אנחנו לא נחים ואנחנו מחפשים אפשרות לשדרוג שיעזור לכולנו לגלוש בנוח יותר.
הפלטפורמה של הפורום לא תשתנה, אך ההתחברות תהיה קלה יותר ויהיו שדרוגים נוספים שיקלו על כולנו.
אני חורג ממנהגי ומשתף אתכם שהבעיה שלנו היא כספית.
אנחנו חיים על פרסומות גוגל ולהחזיק שרת בגודל שלנו זה אלפי שקלים בשנה.
הסוחרים לא משלמים לנו שקל ואנו נותנים להם פלטפורמה חינמית לפרסום מרכולתם באהבה רבה מתוך רצון ושליחות לקידום התחביב.
שדרוגי גרסאות עולים המון כסף ולהגיע לשם זה לא פשוט בכלל.

אז שוב חוזרים אליכם, תעזרו לנו לקדם את אקווה, תביאו לכאן גולשים חדשים, חובבים חדשים, אל תחסמו את הפרסומות של גוגל ואם אתם רואים אדם חדש תדאגו להסביר לו על גדולתה של אקווה.

אז בהצלחה לכולנו ותודה לכולם על הכל.
בהערכה רבה,
דור
הגולשים 5 הודו לך דור כחלון על הודעתך: