צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 16/10/2020, 11:16   #40
DorMaimon

הודו לך על 30 הודעות 43 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: יומן מסע - אקווריום צמחייה ראשון - 150 ל'

לאחר עוד 3 חודשים -

מבט מהצד

אני חושב שהאקווריום הגיע קרוב לפוטנציאל הסופי בעיצוב הנוכחי

אחד השיפורים הגדולים היו התאורה, לא רק שהצבעים הרבה הרבה יותר חיים ומושכים את העין של כל מי שבא לבקר גם אם הוא לא ראה אקווריום מימיו אלא שהתחזוקה הפכה מסיוט לדבר פעוט שניתן לעשות כמעט בכל רגע נתון בלי הכנות מיוחדות וכאב ראש.

פרטתי קצת יותר על התאורה בעץ נפרד - https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=377194

בחודשים הבאים כנראה נעבור דירה ואני מתחיל לחשוב על האקווריום הבא.
המידות המתוכננות הן 120 אורך * 60 עומק * 50 גובה.
המחשבה היא לתת הרבה יותר משמעות למימד העומק ולהקים הארדסקייפ הרבה יותר מתוכנן ומורכב.
האקווריום הנוכחי התחיל כסוג של Dutch Style מבולגן כמו 99% מאקווריומי הצמחייה שאני רואה בארץ וניסיתי לשנות אותו תוך כדי תנועה שיקבל מראה יותר אקווסקייפי והדבר התברר כקשה מאוד במיוחד במידות הנוכחיות בהן יש לי רק 40 ס"מ עומק וגם כאשר האקווריום כולו שתול, קשה מאוד לעשות שינויים דרמטיים במיקומים של צמחים.
כמות ההארדסקייפ שהוספתי לא הייתה מספקת - 4 אבני דרקון ו-2 גזעי סחף נבלעו בצמחייה כלא היו ורק סיפקו קווי מתאר כלליים לעיצוב המשולש הסופי.

אז, עומק גדול והרבה יותר סלעים וגזעים יחד עם שדרוג בבית החדש של נקודת מים וניקוז יעודיים לאקווריום יעלו אותי לשלב הבא.

אני כל כך מרוצה מהתאורה (Chihiros RGB Vivid II) שאני מתכנן לקנות עוד אחת ושני הגופים בוודאי יספיקו מעל ומעבר למיכל החדש.

כמו תמיד, אשמח לשמוע רעיונות, השגות ושאלות לגבי האקווריום הזה או הבא.
DorMaimon לא מחובר   הגב עם ציטוט