צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 08/09/2017, 01:15   #22
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: תכשירים לטיפול במים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי xanadoo צפה בהודעה
תודה תמיר.
קראתי פה המון חומר ואני מתכוון ליישם אותו. הדבר הראשון שהבנתי זה שחובה לבצע סייקל בכל מיקרה לא משנה איזה דגים אתה רוצה. אולי כי המדריכים נוסחו כך באופן כללי.
יש לי אקווריום חדש בבית 70×50×130 כרגע ריק ומיכאן אני מתחיל. כבר שאלתי בפורום ציוד על פילטרים ןמשאבות. שבוע הבא כבר ניקנה ציוד ונתחיל להריץ סייקל.
מדבריך אני מבין ותתקן אותי אם אני טועה, בחירת האוכלוסיה לנעשה קובעת מה ואיך לבצע את הסייקל?
האם האקווריום שלי לא אמור להיות משהו שיתאים ליותר מזן אחד של דגים (לא בהכרח יחד)?
נכון, חובה לבצע סייקל ללא תלות בסוג הדגים, תמיד מומלץ שהסייקל יתבצע ע"י האוכלוסיה המתוכננת או לפחות חלק ממנה

בחירת האוכלוסיה לא קובעת איך לבצע סייקל, בחירת האוכלוסייה קובעת איזה דרישות מיכל אתה צריך, איזה פילטרציה, סוג המים, סוג החצץ, סוג התאורה ועוד ועוד ע"מ שיתאים לאוכלוסיה אותה אתה מתכנן להכניס, רק כדוגמה - בעבר החלטת שאתה רוצה ללכת לכיוון ציקלידים טורפים, אם תיזכר, כבר אז נאמר לך שמידות המיכל שאתה מתכנן לא מתאימות לציקלידים טורפים ולכן, אם זו הייתה כוונת האיכלוס שלך שלך מלכתחילה הייתה אמור לתכנן מיכל שיתאים ולא ההפך.

זה נכון שהמיכל שלך מאפשר לך די הרבה אפשרויות אכלוס אבל שוב, התכנון הנכון הוא קודם להחליט מה אני רוצה ואז איך ליישם זאת

אני אחזור שוב להמלצה ישנה, תקרא את המאמר המתייחס להרצת אקווריום חדש, הוא ייתן לך את ההבנה מה אמור להתרחש במיכל מהרגע שתכניס מים, לפני שתכניס דגים, בזמן שתכניס דגים ואחרי שהכל יתייצב, אם יהיו לך שאלות לגבי הכתוב תרגיש חופשי

בהצלחה,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט