צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 09/08/2020, 10:21   #4
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: שיפוץ אקווריום jebo r375

אם היית שואל לפני הרכישה היית שומע כאן המלצה חד-משמעית לא לעשות את זה.
כאמור, גם לא בחינם... (אגב, 200 שקל בשביל דבר כזה - הזוי לגמרי.. כאמור בונה-אקווריום יתכנן משהו הרבה יותר טוב, יפה ושימושי באותו סכום).

בכל זאת קנית ו"הלך הכסף".. עם זאת אין סיבה שבגלל החלטה כזו תמשיך לגרור עוד טעויות שגם יעלו לך יותר כסף וגם עוגמת נפש ובסוף התוצאה גם תהיה פחות טובה...
למרות הקושי הרגשי לשחרר טעויות, אני בכל זאת ממליץ לך לחשוב שוב על הנושא.
מה שהיה.. היה...

בהערה כללית לפני שאני מתייחס לשאלות הפרטניות שלך - בשביל לחסוך כסף צריך ידע וסבלנות.
ידע יש כאן בשפע (אם בעצים הנעוצים, מאמרים בצמחייה וכמובן שיחה ע"ג הפורום); סבלנות צריכה לבוא ממך.
שחזרתי לתחביב את המיכל הראשון שלי הקמתי ב-2,000 שקל לבד... את המיכל השני ככר ב- 500 שקל עם הרבה עזרה מחברים (יד2, תרומות גזם, המלצות על סוחרים)...

כדי לשתול כראוי בצמחייה, למצע יש תפקיד משמעותי.
המשקל לא משחק תפקיד אלא גודל הגרגר, החומר עצמו כמובן והגובה הכולל (מינימום 5-6 ס"מ בשביל שתילה ראויה).
לא ממליץ להקל ראש בנושא, קונכיות וכל גורם המקשה את המים לא יסייע לצמחייה...

לא עובדים עם דבק חם באקווריום אלא סיליקון לא רעיל (דוגמת הרקולס)

לומנס זו עוצמת התאורה, יצרן שלא מציין את הנתון ככל הנראה מוכר מוצר נחות או לא רלוונטי.
למיכל 100 ליטר נטו צריך גוף תאורה של 30 * 100 = באיזור ה-3,000 לומנס.

לכל קרמיקה יש יחס, למשל סיפורקס שפופלרי בתחביב ביחס של 1 ליטר מדיה לטובת 200 ליטר מים (אם אני לא טועה בדוגמא, בכל אופן זה מצויין ע"י היצרן); ניתן לקנות בתפזורת, תערוך השוואות מחיר.

תאורה אחורית היא תוסף אסתטי, בוודאי לא יספיק לצמחייה.

קשה להבין בלי תמונה, יכול להיות חורים שהבעלים הקודם קדח.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
אסף_, הודו לך על ההודעה: