צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 21/04/2020, 14:44   #16
Yalon14

הודו לך על 47 הודעות 61 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: ייעוץ לפני קניית אקווריום

יש פה תמונה של אחרי ההקמה ועוד תמונה כמה חודשים אחרי.
אין פה צמחים אדומים להשוואה לצערי או צמחים קשים לגידול, במצע שמתי הידרוקוטיל, מונטה קרלו וליליאופסיס לניסוי, ההידרוקוטיל כן גדל במצע (כלפי מעלה בעיקר) וגם הלילאופסיס קצת, לא הייתי מגדיר את הניסוי עם צמחי הדשא כהצלחה ולא הייתי ממליץ על גוף אחד למי שרוצה מרבד בגובה 60ס"מ
אני לא נוגע באקווריום הזה רק בא לבדוק פרמטרים לפעמים ולגנוב קצת מוסים ובוצות, דוד שלי מחליף מים פעם בלא יודע כמה זמן.
היום שנה מההקמה הווליסנריה פשוט השתלטה על הכל וכל הצמחים הנמוכים ויתרו מזמן על אור.
*התאורה מונחת על הזכוכית ממש קרוב לקו המים קחו את זה בחשבון.

ytz כן אני קניתי את הrgb פלוס בגלל הצבע של הA. ביחד הם אחלה אם משקיעים עוד קצת בקונטרולר. אבל לגוף בודד לא הייתי קונה אף אחד מהם, הציהירוס הרגיל לבן מידי והrgb פלוס הוא
חסר לבנים. בלי אור לבן הכל נראה מוזר הדגים לא בולטים בכלל.
אני חייב להגיד שבכמה חודשים האחרונים הכרתי את המרסילאה שלדעתי underrated לגמרי בתחום שלנו. צמח דשא יפייפה שיכול לגדול גם בלאוטק ולא צריך בשבילו אור כמו שצריך לשאר הדשאים.

ציטוט:
נשמע מעניין למרות שעל הנייר, אם אני משווה תפוחים לתפוחים אקח את הדגם באורך 60 ס"מ -

24" DA 60 60x - 3600 lumen 39x 10000K, 12x Actinic, 5x Red, 4x Green
מול
A601 W590 x D60 x H10mm 5800LM 39W 117 For 60CM Tank

מדובר בגוף עם 40% פחות עוצמת לומנס מול סדרה A רגילה.
לגבי הספקטרום, ידוע שצ'יהירוס לא רלוונטי לצמחים אדומים ולכן מומלץ בעיקר ללאוטק.

חייב להודות שהתימחור של הבימסוורק מאד אטרקטיבי למיכלים של 80 ס"מ ומעלה.

נשמח לניתוח ושיתוף שלך לגבי הניסיון עם גופי התאורה הנ"ל
אדום ירוק וכחול נותנים פחות לוקס מלבן אבל יותר par אז ההשוואה היא קצת בעייתית,
אני לא יודע להגיד מה יותר חזק בוודאות אבל אני נוטה לbeamswork, הDA הוא המקביל לAפלוס אבל אני בספק אם הוא מגיע לאותה עוצמה.
ציהירוס 401Aפלוס נותן בערך פי 7 לומנס מ30 RGBפלוס על הנייר, בפועל זה לא מרגיש ככה בכלל.

נערך לאחרונה על ידי Yalon14, Tuesday 21/04/2020 בשעה 14:47.
Yalon14 לא מחובר   הגב עם ציטוט