צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 02/06/2019, 10:45   #18
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: 'Kubrick' || לאוטק קובייה 200 ליטר.

היי אסף,
למען האמת אני אצטרך לנצל את המומנטום הבא כשאקח קונצרטה למען הגרפים האלו...

תודה על המילים החמות,
אציין שאת רוב הידע שאבתי מהפורום ומאנשים נפלאים (אתה, מעיין, גלובלי, מאמרים מאקווה, עצים עתיקים כאלו ואחרים) ולולא אתם והפורום הדרך הייתה קשה בהרבה יותר.

גילוי נאות,
צמחים זה דבר שתמיד עסקתי בו, תמיד היו סביבי צמחים בתצורות שונות.
אבל כמובן שהמעבר בין צמחייה "רגילה" בסביבה פחות מבוקרת לצמחייה אקווטית היא שונה כיום וליל.

אני מאמין שברגע שמצאתי את ההיגיון שטמון בגידול בתנאים טבולים הדברים קיבלו צורה וחומר, בניגוד לאבסטרקטיות שלעיתים אני נוטה אליה.
האבסטרקטיות הזו נובעת מהסיבה שהמילה Aquascape טומנת בתוכה קונספציה, אידיאל יופי מסויים, תצורה מובנת מראש, קטלוג וקאנון של רפרטואר צמחים ומושגים 'נשגבים'.
ואני חושב, וזו הדרך התמודדות שלי עם מוסכמות באשר יהיו, שיש צורך קודם כל "להחריב את הארמון בכדי להקים את משכנך".
ואכן עברתי כמה שלבים קשים בהקמה, בבחירות, ובדרכי התמודדות.
אבל כדרכי אני מסתכל על הדבר באירוניה, הומור ופועל בהתאם.

יש עוד המון דברים שהייתי רוצה ללמוד ולדעת, לאגד את מונחים והסברות להיגיון משלי, וזה ייקח זמן, בסדר. (:

לגבי המיכל הקיים והשינויים העתידיים לבוא,
עדיין לא החלטתי על תמה מסויימת, שכזכור מיומן התיעוד זו הנקודה בה התחלתי, וזנחתי, וכרגע אני מרגיש צורך לחזור אליה.
נחשפתי מאז לסביבות מחייה מהממות ושונות, בקורלציה לצמחים שונים, שחלקם ברשותי וחלקם לא, אבל זה לא באמת משנה.
כן אני מצפה למיכל 60 ליטר בהמשך הדרך (לא מגלה מה), והוצאה לאלתר של הולנסירות, אכינודורוס בלהרי, הסגיטריות ולצערי גם של הקריפטוקורין בלנסי - שאני משוכנע היום שדווקא התאורה חזקה מידי עבורו.

אך אני לא ממהר, הכל בסדר.
חשוב לי להכיר את הקבומבה לאורכה ורוחבה, תרתי משמע, וגם של הלימונפליה שכן אלו צמחים שאני רואה כיצד אעשה בהם שימוש בהמשך הדרך.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט