צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 08/11/2017, 20:48   #24
המציל

הודו לך על 24 הודעות 35 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום אדמה ('dirted tank') ו/או מצע DIY

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CtrlX צפה בהודעה
שלום מציל

אמנם אני לא כיוונתי לאקווריום טבעי , אבל אם הבנתי נכון אני חושב שמספר נקודות אצלי חופפות לשלך.
בהקמה שלי שמתי דגש על חיסכון בעלויות שוטפות וטיפול מועט עד כמה שאפשר.

תאורה
אני משתמש בעוצמה תאורה מאוד נמוכה (כרגע 0.11 וואט לד סיני פשוט לליטר ברוטו) והמיכל שלי גבוה, מאחר שהתאורה נמוכה לא עניין אותי האחוזי שתילה או מהירות הגדילה של מה ששתלתי בהקמה כי עקב העוצמה המיכל סלחן מאוד מבחינת התפרצות אצות. והקצת שיש לדעתי מועיל מבחינה ביולוגית.
.
.
.
.
.
פילטרציה לא כלכך הבנתי אותך וכל הסיכום הארוך שכתבתי הוא בהנחה שיהיה לך פילטר, אישית אני מעדיף להביא פילטר גדול ככל האפשר.

והתוצאה...
המיכל שלי כולל הסאמפ ברוטו 2800+ ליטר
התאורה כולל משאבת העלאה צורכת 290 וואט סה"כ (ללא חימום) בערך כמו המיכל 180 ליטר הייטק שהיה לי בזמנו.

היתרונות
אין כמעט צורך לגזום, למעשה רק פעם אחת גזמתי בשנה האחרונה.
אין כמעט צורך בהחלפות מים ומלבד כמה פעמים בהקמה החלפתי מים 20% כל 3-4 חודש, ואני לדעתי יכול להסתפק בפחות.
אין צורך בשאיבות רפש.
עלויות חודשיות נמוכות מאוד.

בשוטף למרות גודלו זה המיכל הכי קל לתפעול שהיה לי אי פעם, ומלבד האכלות יומיות ופעם בשבוע כוס דשן
אני לא מתעסק איתו בכלל.
תודה CtrlX!!
האקווריום שלך מהמם ומטמטם! הלוואי והיה לי כזה גובה ובכלל מקום למפלצת כזו! יום יבוא
בינתיים אני רק יכול להציע את עצמי לבוא לצלול אצלך ולצוד את הדגים שרצית להוציא. אבל זה לעץ אחר.

אתה יכול לפרט לגבי התאורה שלך בבקשה?
הרי כשמדובר בלד נהוג למדוד לפי לומן וכו'.. לא וואט.
נשמע מאוד חלש, אבל בסירטונים שלך הכל מואר מספיק והצמחייה יפה!

פילטר אכן יהיה לי, אני לא רוצה לסכן את הדגים.
אם אראה בשלב מאוחר שבאמת אין צורך בפילטרציה נראה.. אבל זו לא התוכנית כרגע.

מפתיע אותי שאתה מצליח להחזיק אותו עם כל כך מעט החלפות מים מצד אחד, ומצד שני ללא תאורה כמעט וגיזום מינימאלי.
הייתי מניח שהם הרי יבואו בהתאם..
אם הצמחיה מחסלת את כל הרעלים במים - הרי היא גדלה כל הזמן ודורשת תאורה בהתאם.
או ההפך - הצמחים גדלים לאט, בתאורה מינימאלית, ובהתאם יש צורך בהחלפות מים בכל זאת. גם אם לא בהקפדה כל בשבוע.

אני רק מניח שאקווריום של 2.8 קוב, בעצם פי 28 משלי, הוא הרבההההה יותר סלחן ומאוזן. אולי פה הקלות בתפעול שלו.

בנוגע דגים - גם אצלי זה ככה.
יש שבלולים ואוכלי לכלוך ואצות, יש מדללי שבלולים שגם בתורם אוכלים את כל השאריות...
זו לדעתי הדרך הכי טבעית ובריאה להחזיק אקווריום, כל עוד ישנה התאמה בין שאר דיירי האקווריום כמובן
המציל לא מחובר   הגב עם ציטוט
המציל, הודו לך על ההודעה: