צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 04/04/2021, 23:43   #1
משה איבגי

הודו לך על 45 הודעות 72 פעמים
סוג אקווריום: 160L נטו, צמחייה. שרימפסייה 40L
וותק בתחום: 13 שנים
ברירת מחדל 160 ליטר יומן מסע - "נפילה וצמיחה מחדש "

אז אחרי חצי שנה כמעט של למידה ויישום, שאלות, דיונים, והרבה שינויים.
החלטתי לשתף במהפך שהתחולל אצלי ברהיט הכי מרכזי בבית.

11 שנים בתחום, סוגי מכלים שונים , עליות ירידות אכזבות ובעיקר המון רגעים של התעסקות והנאה הביאו אותי למיכל מרכזי שנמצא מול דלת הכניסה לבית ובעצם משמש כרהיט הראשון שרואים שנכנסים פנימה
המיכל שרץ 3 שנים כלל להקת דיסקוסים עם כמה אנוביות שהעסיק אותי רבות.. ואז קורונה.

זמן ההתעסקות ירד משמעותית, ההזנחה נכנסה לבקר והכל דעך לאט לאט, הדיסקוסים הלכו להם אחד אחד עד שנשארתי עם מיכל מלא במים וכמה אנוביות שהשחירו וחא יודע איך משקמים.

האקווריום במתכונת הישנה בתחילת דרכו.

יושב וחושב מה עושים מכאן... שוב דיסקוסים?? .הופך את הרשת והפורום לקבל השראה
ומחליט על הפרויקט הבא: צמחייה.

הולך לחנות קונה כמה צמחים... דוחף למצע ומבסוט עד הגג.. הכל ירוק( לפחות ככה חשבתי)
אחרי כמה זמן.. בום כל הצמחים נראים כאילו עשו טיול שורשים בצ'רנוביל. הכל דעך שוב

תחילת הדרך

פותח מסך ומתחיל לחרוש את האינטרנט... קורא וקורא וקורא וקורא ומבין שאין לי כלום... אין מצע מדושן, אין דשן,אין את הערכות בדיקה הנכונות, אין ידיעה מה רוצה לגדל ובעיקר אין מספיק ידע... ממשיך לחפור באינטרנט ומבין כמה נקודות.

לרוקן את האקווריום ולהתחיל מ0 כנראה לא יקרה, האשה תטיל וטו, בודק אופציות ורואה שמצע מדושן לא סוף העולם ואפשר להסתפק במצע שתילה שיש לי ומשטר דישון לעמודת המים.

קונה דישון, ערכות בדיקה, מחליט על צמחים ויוצא לדרך.

הצמחייה גדלה אבל עדיין לא משגשגת... ואני?? נכנס לבידוד ומוצא את עצמי עם 14 יום פנויים והמון שעות רק לחשוב לשקול וללמוד הכל אבל הפעם מסודר.

לומד על דישון באבקות, קורא על תאורה,אחוזי שתילה, מלחמה באצות, מתעמק בחסרונות ויתרונות של הוספת פדח, מסיים את הבידוד ויאללה לעבודה.

הדרכה קצרה מיובל( yuval67) ואני עם אבקות מאקרו. על הדרך מזמין גוף תאורה נוסף ומתחיל ניסוי וטעייה

**כאן המקום להודות ליובל על הסבלנות וההיענות להסביר את עניין הדישון באבקה שללא ספק תרם משמעותית להמשך הפרויקט במקום נסיגה אחורה

אצה שחורה מגיעה לביקור ואיתה בחזרה לרשת והתייעצות לגבי דרכי טיפול, מחליט על מי חמצן שאצלי עזר מאוד אך גרם במקביל לדעיכה בכמה צמחים.

מתחיל לעשות חצי ריסטראט לאקווריום, שואב רפש ומנקה את כל המצע אחרי 3 שנים של הצטברות רפש... מוציא דקורציה מיותרת, מנקה גזעים ומבצע שתילה לפי ראות עיני.

התאורה מגיעה הדישון הופך להיות סדיר.. הפדח מוזרם ע"י מערכת חצי מקצועית על בסיס סודה ומלח לימון והבועות חוגגות . הצמחייה מתחילה לשגשג.

מחליט לקחת צעד קדימה עובר למערכת פדח מקצועית בלון 3 קילו, התאורה משודרגת עוד קצת, הפלוריש הופך ל plantex csm +b. והבקר ph לבנתיים על המטוס בדרך ארצה.

גיליון עדכני:

כללי
‏‎קטגוריה : הייטק למתחילים.
אורך / עומק / גובה (בס״מ ובהתאמה):70,40,80
‏‎ותק האקווריום (החל מהיום הראשון):3 שנים
‏‎ותק האקווריום (במתכונתו הנוכחית):6 חודשים
‏‎נפח האקווריום ברוטו:230+-
‏‎נפח האקווריום נטו:160 בקירוב
‏‎מותג האקווריום:פנורמה

‏ערכי מים
‏‎סוג מים (ברז/מעיינות/קדושים וכו'):ברז ו אוסמוזה
‏‎מי אוסמוזה הפוכה (כן או לא):כן
‏GH (דרגת הקשיות הקבועה):6
‏KH (דרגת הקשיות הזמנית):4
‏PH (דרגת החומציות):6.6
רמת הפד"ח במים:30+ ppm
‏‎דרגת מוליכות/מומסים:440 tds
דיווח טמפרטורה:24
מצב הניטראט:40ppm
מצב הפוספאט:1ppm

‏חומרה א'
‏‎סוג מצע מדושן:ללא
סוג מצע שתילה:מנאדו jbl
‏גובה מצע מדושן: אין
‏גובה מצע שתילה:8 ס"מ
רשתות הפרדה למצע המדושן (כן או לא):לא

‏‎פילטרים (פרט בבקשה):פלובל 406
‏סוגי המדיות המפלטרות:קרמיקה פלוס ביו בולס
‏יחס פילטור לנפח נטו: 1:9

תאורת T5 - יחס וואט/ליטר:
תאורת לדים - יחס לומנס/ליטר:80
תאורת לדים - (פרט לגבי הסוג):ציהירוס 601a*2
2 פסי לד פול ספקטרום וגוף לד 1900lm שהגיע עם האקווריום.

‏חומרה ב'
גוף חימום:אהיים 300w
‏‎דקורציה:2 גזעי שורש כאשר אחד נמוך מסודר עומד בפינה הימנית וממנו יוצא גזע נוסף שחותך את האקווריום לכל אורכו גם נמוך ונותך מצג של מערות תחתיב בין החלק הקדמי לאחורי של המיכל
‏‎סלעיה:ללא
מאווררים:ללא
‏‎משאבת אויר:ללא
‏UV:ללא( מתלבט אם לקנות)
‏‎קירור:ללא
‏טכנולוגיית החלפת מים: ריקון צינור גינה ומילוי ממכלים של מיהול מי אוסמוזה
מערכת פד״ח (פרט בבקשה):מערכת של איסתא בלון 3 קילו ברז חשמלי 2 בועות לשניה. וצריך להגיע בקר

‏תוכנה
‏‎משטר החלפות מים:30-50% פעם בשבוע
‏‎משטר תאורה:8 שעות
‏‎סוג הדישון:אבקות מיקרו+מאקרו, ברזל סיכם
‏‎משטר הדישון: , מיקרו מאקרו יום כן יום לא ברזל יום כן יום לא ביחד עם המיקרו.
‏‎זני הצמחיה:נימפאה סטלטה , אנוביה ננה, מירופליום טוברקולטום, היגרופיליה פוליסמרה סנסט , לימנופיליה ססיליפלורה, , סיגיטריה, אכינודורס בלהרי, קריפטוקורין וונדטי,היגרופיליה כלשהי, לובליה, בקופה קרוליניאה, עוד סוג של נימפאה,מיקרוסוריום, הידרוקוטיל מיני, קריסמס מוס, ועוד כמה צמחים שלא בטוח בשמות שלהם.
‏‎אוכלוסיה: 5סקלרים, 3מולי שחור, קשת בוסמנית, 7 פינגווין, 8 דניו, 4 אנציסטרוס, 3 פונטיוס דינסוני, 4 שמרלה, להקת נאון, 3 גרה פנדה, 5 אוכל אצות סיאמי, תפוח בריג'סי, לובסטר מקסיקני
‏‎הזנה: טטרה ביטס +טבליות ספירולינה

‏לאחר הריסטראט ושתילה מחדש

שינוי עיצובי קטנטן

אמצע הדרך ושינוי מיקומים נוסף

המצב כיום:
הצמחייה משגשגת, האצות כמעט ואינם, האצה השחורה נעלמה כמעט לגמרי זוכה לראות בועות חמצן קטנות שמטפסות לפעמים מהצמחים, כרגע משתדל למעט בגיזום ורוצה להגיע לתוצאה של שיחים גבוהים שמכסים את החלק האחורי עם ניגודיות בצבעים. מול צמחייה נמוכה בחלק הקדמי
כאשר הנימפאה מבחינתי היא צמח המטרה.

קצת תמונות( סליחה על האיכות צלם אני עדיין לא)

אז יש עוד דרך ארוכה ועדיין לא מדובר ברמה גבוהה כמו הרבה מיכלים שראיתי, ומאמין שהעיצוב עוד ישתנה רבות.
אבל נכון לנקודת הזמן הזאת, מבסוט מהדרך והתוצאה.

נערך לאחרונה על ידי משה איבגי, Monday 05/04/2021 בשעה 12:38. סיבה: גיליון
משה איבגי לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 4 הודו לך משה איבגי על הודעתך: