צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 05/02/2019, 11:40   #8
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: Blackwater, חרדה קיומית או נשגבות הטבע?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסף_ צפה בהודעה
ג'ורג'יו -
אני מניח שלטובת הדיון אתה נוטה להגיע למסקנות "קיצוניות"

יש הרבה שטח באמצע בין בלאקווטר קלאסי לבין הייטק קלאסי ואין סיבה להיות קיצוני;
בטח לא בהקמה הראשונה.

מסכים עם מעיין שבהחלט אפשר לחקות טבע רק באמצעות הארדסקייפ ואפילו נאמן יותר למקור.
עם זאת, חובבים רבים שחושבים "טבע" נהנים רבות משילוב של צמחים חיים.

אם נחזור לביוטופ ההודי בתצורת לואוטק, בהחלט יש צמחים "קלים" לגידול ולאחר הבנת התנאים הבסיסיים לגידול צמחי מים - תאורה, דשן ופד"ח, אין צורך בדוקטורט ולעניות דעתי בהחלט יכול להיות מיכל ראשון לתפארת.

לדעתי אצות זה לא דבר רע, אבל לא פופלרי במיוחד...
מרבית הגננים יעדיפו רמת נשלטת של אצות בעיקר לאור עדותן של האצות לבעיית תחזוקה במיכל...
שכן התפרצות האצות מצביעה על בעיה באיזון המערכת או בבריאות הצמחים.

*לענין הפילטרציה, אפשר גם להשתמש בסאמפ ללא קדחים בתחתית אלא באמצעות אוברפלואו ואפילו באמצעות כלים שלובים (לא ניסיתי, ראיתי DIY של ג'ואי)

היי אסף!
כאמור העץ הזה סתם לשעשוע ודיון ואין ברצוני להקים מיכל שכזה, הנהר ההודי שלי יקום! מה שנקרא 'ראס בן עמו' הוא יקום!

מה שכן, אני חושב שזה מעניין להסתכל במאקרו של עולם הצמחייה, או ספציפית בביוטופים, שכן הטבע פורס לפנינו אופציות פחות מוכרות או פופלריות (לפחות לעניות דעתי, שכן אני מרגיש שאני מרבה להתעניין בכל דבר שמוצע לעיניי).
מה שאני מנסה לומר, זה שבאופן מאוד אורגני וטבעי אני מסתכל על הדברים כמעין פרויקט שנה א' לבית ספר לעיצוב - בין אם זה להגיע לגוון מדויק של מים ע"פ אותו הביוטופ, לגדל אצות באופן מבוקר ואסטתי (אחרי הכל, מרימו בול זה אצות, אז לצורך דוגמא תדמיין את אותן אצות גדלות על גזע באופן מסויים, על סלע בזווית מסויימת, על קצה ענף שמצתעף בזרימת המים) או פרמטר שאולי מובן מאליו, צבע המצע.
אני קורא המון על סביבות מחייה טבעיות של בעלי חיים, ועל ההתנהגות שלהם בטבע או התנהגותם בשבי - או על התנהגותם בשבי בביוטופ יעודי. אני פשוט חושב שזה שובה לב ומקסים לראות את אותם דגים מתנהגים בצורה טבעית ולא צפויה בשבי כאשר מספקים להם את התנאים הטבעיים להם.
כמובן שיש ביוטופים נטולי צמחייה, לדוגמא הציקלידים ממלוואי חיים בקרקעית חולית וסלעית נטולת צמחים.

ובמיקרו, אני שואב השראה מכל הדברים שאני רואה, בין עם זה נהרות הודים, מים שחורים בדרום אמריקה, או מסלעות ענק שחורות בצפון ארה"ב. זה מעניין ופורה בעיניי לתכנן בדייקנות דבר כה חמקמק כמו טבע, ומאוד משכיל אותי כמישהו שרק נכנס לעולם הזה.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט