צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 23/04/2019, 18:12   #68
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אמביציה, תלות ושכרון מעמקים || יום 001.

ציטוט:
השאיפה היא דווקא לקשיות נמוכה ולא גבוהה ולכן שימוש בסלעי ריף (בדר"כ ארגונייט) לא יתאים ויעכב התפתחות ברוב הצמחים.
תודה

ציטוט:
באופן עקרוני,
יש אפשרות להקים גם אקווריום צמחייה עם ביומסה גדולה של מגוון צמחים המתאים גם למליחים, זה הרבה תלוי בזמן (תהליכים הרבה יותר איטיים) ובהשקעה (גם כספית).
זה תכנון הרבה יותר מתקדם ולא הייתי ממליץ עליו בתור אקווריום צמחייה ראשון.
I will take that.

הדבר מעלה בי כמה שאלות במתכונת תיאורתית ולא פרקטית, אחסוך דברים פרקטים לפוסט הבא.

1) לאור העובדה שתחום המליחים, בהיבט הפרקטי של תחביב דגי נוי, לוקה בידע מחקרי, מדעי ותיאורתי, בעולם בכלל ובארץ בוודאי, איך תוכל לקיים נישה שכזו בלי להתנסות? בלי להסיק מסקנות ע''י בדיקה אינדיבידואלית של אותם צמחים? מה שאני למעשה בדרכי לעשות, ועושה כבר כעת בקנה מידה קטן אומנם?

זאת אומרת, הידע בסוגיה בא מפוסטים מאינטרנט, אקווה ומהעולם - וזה הסימוכין לצמחים שיכולים להתקיים במים מליחים, ללא מידע על המנעד, על הפרמטרים הקבועים של המים, אלא בסימון "וי" ובתפילת הדרך.

עד כה, מצאתי מחקר בודד שמצליב בין צמחים \אצות מאקרו למליחות -

תרשים הודות הביומסה של הידרילה ורטיסילטה.

וזהו.
גם המחקר הנ''ל, נעשה לשם מיגור זיהום מים, ולא בהקשר לתחביב, לא שזה מפריע לי.

ציטוט:
יש אפשרות להקים גם אקווריום צמחייה עם ביומסה גדולה... זה הרבה תלוי בזמן (תהליכים הרבה יותר איטיים) ובהשקעה (גם כספית)
2) אשמח אם תוכל להרחיב, לקשר, להעתיק ולהדביק.

לסיום אגיד שלא הגדרתי את העץ הזה מעולם כעץ הקמה, למען האמת שחושבים על זה, אין לו בדיוק הגדרה קוהרנטית מלבד יומן תיעוד מוזר. (:

ציטוט:
צאו יחד איתי למסע מתועד של אדם שמחפש משמעות, לגעת בחיים ולהבין את תפישת הזמן.
נתייעץ יחד לגבי בניית מקום לחיים, באופן פילוסופי וטכני כאחד, ונדון בסוגיית מתווה החיים הימי כמטאפורה של האדם מול היצר, מול הטבע.
יהיה מרגש, מצחיק, עצוב ולעיתים טרגי, אבל שום דבר לא באמת משנה כי זאת היא רק עוד אבן דרך להצלחה.
שוב, אניגמטי.
יכול להיות שהעץ היה צריך להיפתח ב"דגים כללי", למרות שנורא נחמד לי בפורום צמחייה, אני מניח שבהמשך אפתח עצים נוספים בעלי תמה יותר ברורה, כרגע, בשל ה"מישמש" אני מאגד את הכל תחת העץ השברירי הזה.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט