צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 07/02/2020, 17:37   #28
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה-נאנו הייטק DIY- מערכת 27 ליטר

ציטוט:
נכון שכול המצעים מתפרקים לאחר מספר חודשים .
טוב עשיתה ששמתה פומיס מאחר ולפומיס יש יכולת cec גבוה יקלוט דשן מעמודת המים וישחרר
בשיחרור איטי.
חלק הצמחים קולטים את הדשן מעמודת המיים ויש צמחי שורש שקולטים חומרי הזנה מהמצע.
אני דווקא הייתי משלב מצע חום בגלל החלק העיצובי אבל זה עניין של טעם .
רוב הצמחים למעט הרגישים יסתדרו בלי מצע מדושן אפשר גם להוסיף מקלוני דישון.
בצמחי שתילה רגישים יהיו יותר סיכוי הצלחה עם מצע מדושן.
תודה amfri;
יש לי מקלוני דישון (שלוש סוגים אחד ככלי מכיל קצת מכל דבר אחד על בסיס ברזל של אמנו ועוד אחד למאקרו) לכן כאשר הראה צורך אשתמש כרגע כל הצחים גדלו דיי מהר.
לגבי הפומיס הוספת עוד ובגלל יכולת הcec- אדבר והסביר עוד בהמשך מסקנות למה חשוב.

ציטוט:
נראה מדהים, הצמחים פשוט יפים והשתילה הצפופה מוסיפה המון

איך אתה מסתדר עם ניקוי הזכוכית כשהאבנים צמודים אליה?
ציטוט:
מנקים מסביב, ומדי פעם אפשר גם להזיז את האבנים..

אגב, כמובן שמומלץ לעבוד עם ספוג-הפלא.

הפתרון שאני אימצתי למקומות בהם קשה להגיע לזכוכית הוא פשוט גזירת חלק מהספוג כדי לוותר על העובי וכך להגיע בקלות למקומות ה"מוסתרים" ע"י צמחייה\דקורציה.
תודה אסףכ; ואסף_;
אני משתמש בספוג הפלא וגם בכרטיס אשראי באזור של החצץ התנועה מלמעלה למטה כדי לא לקחת ביחד חצץ שישרוט את הזכוכית.

ציטוט:
ציטוט:
ציטוט:
פורסם במקור על ידי globali צפה בהודעה
חבלי לידה.

כל הכבוד.

אסור להתייאש.

לוקח זמן למצוא איזון.

הכי חשוב ליהנות מהדרך.

בהצלחה.
.
.
.
.
מסכים בהחלט!

שיטת הלמידה שלי הייתה "ניסוי ותוצאה" (קצת שיניתי את הצירוף מילים חחח)
גם שיטת הלימוד שלי כמו שלך וכן חבלי לידה מאתגרים וכל פעם צצה בעיה חדשה וצריך למצוא פתרון.
השבוע צצה לי בעיה שפתחתי את הפילטר כדי להוסיף עוד פומיס (אסביר למה...) והוצאתי את האימפלר לנקות אותו והמוט נשבר.
יש לי אימפלרים של פילטרים אחרים ולקחתי מוט מאחד מהם שהיה בקוטר הנכון וחתכתי אותו לאורך שצריך ואחר כך שייפתי.
משום מה EHIEM עובדים בפילטר הנל עם מוט מקרמיקה ( במים חומציים לאורך זמן זה נחלש עד שישבר ולעומת מתכת שמתעקמת הוא ישבר) בנוסף לזה מוט חדש עולה קצת מעבר לאימפלר שלם (מוט גומיות והמגנט פלוס הפלסטיק שמסתובב) של פילטרים אחרים
המוט שאילתרתי זה מוט מנירוסטה- עובד מצויין אבל בכל מקרה אני מזמין אימפלר חדש שיהיה.
דבר נוסף שהיה זה עשיתי בדיקת מים הנירטאט היה נמוך וזה נתן לי לגלות שהדישון שהישתמשי היה מיקרו מייד תספתי מאקרו דבר שהעלים כמעט את האצות (יש קצת אצות ירוקות על הסלעים במקומות חשופים לאור).
למה הוספתי עוד פומיס?
לפומיס יש שטח פנים דיי גדול כך שיכול לשמש כמדיה (דובר בעבר על זה פה באתר) ובגלל יכולת הcec שלו הוא יספח דשן ויפלוט כאשר צריך.
בגדול איך שזה עובד- כאשר יהיה בעמודות המים הרבה מחומר מסויים הפומיס יספח אותו וכאשר יחסר מאותו החומר הוא ישחרר (הכל עיניין של איזון מההרבה לקצת), לכן לגעתי זה חשוב גם בגלל מקום לבקטריות וגם כי בוא יכול לשמור לי על איזון באקווריום וימנע הרעלה בגלל כמויות גדולות של דישון.
את הפומיס סיננתי רקודם במסננת שיצרתי (דלי עם חורים):

אחר כך שטפתי במים.
בגל שחלק מהפומיס לוקח זמן לשקוע והוא קטן ופחדתי שישאב וישבור את האימפלר אז מלאתי אותו בגרביון (אפשר גם עם רשת מקרונית).
בהתחלה הפך את הארקווריום למעונן אבל אחרי שעתיים האקווריום חזר להיות שקוף.
כרגע הפילטר יש בתוכו ספוג לתפיסת עלים- פרלון- חצי ליטר של מדייה איכותית של סרה (עם לא טועה ליטר אמור להספיק ל200 ליטר אקווריום לפי החברה כך שאמרו להחזיק את האקווריום יפה) פלוס ליטר וחצי של פומיס. הפילטר עושה 15 פעמים בשעה את נפח האקווריום כך שהפילטור טוב.
עדכון:
הצמחים ממשיכים לגדול בהמשך אביא סוגים אחרים של צמחים ואשנה מיקומים של הצמחים למען עיצוב.
כללית:

האקווריום מאוכלס ב5 מולים שכבר מתחילת הסייקל (שיעברו אקווריום) 4 בינון פרפר (האקווריום עם זרימות די חזקות, הם מאוד פעילים כרגע) ו6 נחש קולי.
בהמשך מתכנן לאכלס בלהקה אחרת של טטרות מהסוג הקטן עוד 2סמ ואולי כמה אוטנציקלוסים וזהו.

נערך לאחרונה על ידי אסף.ש, Friday 07/02/2020 בשעה 17:44.
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 2 הודו לך אסף.ש על הודעתך: