צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 27/11/2019, 10:20   #30
דעדוש רפי
אחראי תחום ציקלידים, סטיגריים ושוכני קרקעית

הסמל האישי שלדעדוש רפי

הודו לך על 302 הודעות 434 פעמים
סוג אקווריום: מים עם בעלי חיים כאלה ששוחים בו
וותק בתחום: מי שואל?
ברירת מחדל תגובה להודעה: פילטר חול vs סאמפ עליון

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מומי צפה בהודעה
רק שאני יבין בדיוק אם אפשר להשתמש בזה במקום פילטר אחר במה בדיוק ממלאים אותו כמו בפילטר רגיל?

וגם מה התחזוקה שלו והאם יש לו חיסרונות לעומת פילטר חיצוני רגיל? ואיך זה עובד בדיוק ביחס לשאיבה בכללי יותר אשמח לשמוע על האפשרות הזאת
אפשרי להשתמש במקום פילטר רגיל, בהחלט

התחזוקה שלו מאוד פשוטה, פעם בחודש (תלוי בכמות הדגים כמובן) עושים באק וואוש, לטובת ניקוי הדוד וזהו.

חיסרונות?
טיפה יותר גדול מפילטר חיצוני, צורך יותר חשמל (תלוי מנוע, יש מנועים שצורכים 80W ויש כאלה 750W).
לא הבנתי את השאלה בנוגע לשאיבה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
לנוחיותך, צירפתי דוגמה אקראית לחלוטין מאתר של יצרן קיקיוני ולא מוכר שנקרא EHEIM,
https://www.eheim.com/en_GB/products...ssionel-1200XL
בהצלחה, למי שיתקין פילטר של 1700 ליטר/שעה באקוריום של 1200 ליטר, לפי המלצת היצרן.
אני בהחלט השתכנעתי.....
אנחנו מתחילים לגלוש מנושא העץ אבל אענה לך לגבי הטענה הנקודתית אשר העלת
שבאים לרכוש פילטר לא מסתכלים רק על הל"ש (למרות שבארץ מוכרים בעיקר ככה), אתה בתור בעל עבר וניסיון עשיר, יודע שמה שחשוב זה כמות המדיה אשר יכולה להיכנס בפילטר ובפילטר הזה נכנסת כמות מדיה עצומה ( אפילו יותר גדולה מפלובל שגם נחשבת חברה ברמה גבוהה).
אם הייתי מחפש בפילטר ל"ש והולך לפי הכלל של לפחות 4 פעמים בשעה פילטור, הייתי רוכש פילטר כזה למיכל של חצי קוב.
כמו כן כאשר רוכשים פילטר גם כדאי לדעת לאיזה סוג אקווריום אנחנו מייעדים אותו, אנחנו החובבים אוהבים למלא את המכלים שלנו בדגים, כמה שיותר ככה יותר טוב, אני מכיר חובבים שבמיכל של 400 ליטר העמיסו כמות דגים מטורפת וע"מ לעמוד בפילטריזציה הם שמו 4 יחידות של FX6.
לא הייתי שולל את מה שמהנדסי אהיים תכננו, זאת לא חברה קיקיונית שיכולה למכור שטויות לשוק שלה, הרזומה שלה לא ייתן לה את זה, אם הטענה שלך הייתה נכונה, ממזמן החובבים בעולם היו צולבים אותם.
דעדוש רפי לא מחובר   הגב עם ציטוט
דעדוש רפי, הודו לך על ההודעה: