צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 20/08/2015, 12:52   #16
Itay_b

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: צריך עצה בנושא היתר לבריכת דגים גדולה

טוב, אני קטונתי מלהועיל יותר מדי אחרי שלל התגובות שכבר קיבלת אבל הנה מספר עצות קטנות ממה שהייתי עושה היום אם הייתי בונה את הבריכה מחדש - אקוופוניקה.
זה יעזור לך משמעותית בשמירה על הבריכה מאוזנת צלולה ויפה וייתן לך גם יופי מוסף של שלל צמחים שגדלים מסביב לבריכה.
עם גודל בריכה כמו שלך אתה יכול לגדל כמות ענקית של צמחים, מצמחי תבלין כמו נענע ובזיליקום דרך עגבניות ומלפפונים ואפילו מספר פירות (בחווה של livingreen יש עץ פפאיה מרשים בגובה כמה מטרים וגוג'י ברי שגדל בצורה יפה ומוציא פירות הרבה יותר גדולים ממה שאני מגדל בעציץ).

בגדול אתה יכול לבנות מסביב הבריכה מבני עץ פשוטים בגובה 30 ס"מ בערך ולשים בהם יריעה ומעל איזה קלקר עם חורי שתילה, לא אמור להיות מסובך מדי להקים דבר כזה, תקבע מתישהו סיור בחווה של livingreen בבית חירות (כמה דקות צפונית מנתניה) זה מקום די נחמד והחברה שמה אדיבים ויוכלו לייעץ לך בעניין (הם לא בונים מערכות בעצמם עוד אז אפשר לסמוך עליהם שהם לא ינסו להשחיל אותך במערכת מפוצצת ומיותרת כדי לעשות עליך קופה).

התוספת של המים וכל הצמחים מאוד יעזרו לייצב את הבריכה ולשמור אותה מאוזנת ובריאה לדגים ולטובלים.

לגבי פילטר, אני שמח שאתה בונה פילטר גרביטציה משל עצמך, אתה יותר ממוזמן להסתכל בשרשור שפתחתי https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=337816 ולשאול שאלות אם יש.

במקרה שלך תצטרך משהו יותר גדול ממה שאצלי יש עקב נפח המים היותר גדול אבל הקונספט אותו דבר, מה גם שיש לך מעט דגים. אגב אם תלך על הרעיון של האקוופוניקה תוכל אפילו לעשות פילטרציה יותר פשוטה, רק משהו שיסנן פיזית את הרפש לפני שהמים נכנסים למבני הגידול של הצמחים ששם יהיה איזה 2-3 ס"מ טוף בתחתית שיעשה את הפילטרציה הביולוגית.

לדעתי אתה יכול להוסיף הרבה יותר דגים לבריכה וגם לגוון את סוגי הדגים.

זה מה שרשום באתר של אטלנטיס לגבי כללי אצבע של כמות דגים:
ריכה של 100-200 ליטר: 5 דגי זהב+4 אוכלי יתושים
בריכה של 200-500 ליטר: 8 דגי זהב+8 אוכלי יתושים
בריכה של 500-1000 ליטר: 12 דגי זהב + 10 אוכלי יתושים
בריכה של 1000-2000 ליטר: 15 דגי זהב + 10 אוכלי יתושים
בריכה של 2000-3000 ליטר: ניתן לאכלס ב 4-5 דגי קוי או ב 20 דגי זהב + 10 אוכלי יתושים
בריכה של למעלה מ 3000 ליטר: ניתן לאכלס בדגי קוי לפי מפתח של דג אחד לכל 400 ליטר או לחלופין בדגי זהב

גם אם נקח מפתח של קוי לחצי קו"ב אתה יכול 60 דגי קוי

אני לא אומר שזה מה שצריך לעשות, אני אפילו חושב שזה טוב שלא תשים כל כך הרבה (ובטח לא בהתחלה עד הבריכה תתיצב) אבל אני לא רואה סיבה שלא תוסיף לפחות עוד 10 דגי קוי וכמה עשרות דגי זהב ורוזי בארבים (אל תוסיף יותר מ10 רוזי בארבים הם כבר יתרבו בעצמם בצורה מרשימה).

בהתחשב בכך שיש לך עומק של 2 מטר אתה גם בקלות יכול להוסיף איזה 10 פלקואים. הם לא תמיד שורדים בחורף אבל נראה לי בעומק כזה לא יהיה להם בעיה גם בחורף. תקנה אותם קטנים ותוך שנה הם יגיעו לאיזה 30 סנטימטר בקלות

המון בהצלחה בבריכה, מקווה לשמוע ולראות ממנה עוד בהמשך, אתה יותר מוזמן לפנות אלי פה או בפרטי לגבי כל שאלה.

נערך לאחרונה על ידי Itay_b, Thursday 20/08/2015 בשעה 12:55.
Itay_b לא מחובר