צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 10/05/2015, 23:54   #7
roibenami

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: בריכת נוי בחצר
ברירת מחדל תגובה להודעה: צריך עצה בנושא היתר לבריכת דגים גדולה

קודם כל תודה רבה לכל המגיבים, במיוחד איציק וקנין בנושא ההיתר...

בקשר לעומק ולמאפיינים שמזכירים בריכת שחיה,
אני בהחלט מבין למה אתם מכוונים יש כאן הרבה מאפיינים של בריכת שחיה, אבל למען האמת הדברים האלו הם כולם על מנת לייצר זרימה ותחלופת מים יעילה יותר.

הניקוז התחתון מנקה לי את התחתית של הבריכה (איפה שרוב הפסולת נאספת) בצורה אוטומטית כל הזמן והג'טים בצדדים עוזרים ליצור זרם בבריכה, מה שעוזר גם ללכלוך להגיע לניקוזים וגם יוצר זרם במים מה שהופך את הדגים (קוי במקרה הזה) להרבה יותר אקטיביים ויפים.

בקשר לעומק, מצד אחד כן אני רוצה לשחות גם בבריכה מדי פעם, והסיבה העיקרית היא שככה אני מקבל יותר ווליום של מים על אותו מקום - ככל שיש יותר מים בבריכה, יותר קל לה להגיע לאיזון, היא פחות רספטיבית לשינויים חיצוניים כגון טמפרטורה וחומציות ואני יכול להוסיף יותר דגים על אותו מקום כי יש יותר מים (אני כנראה לא אוסיף הרבה דגים כי אני גם רוצה לשחות שם)

חשוב לי להבהיר שהניקוזים התחתוניים חשובים מאוד. בלעדיהם הבריכה הייתה אוספת את המים לפילטר אך ורק דרך סקימר (שאוסף אך ורק את הלכלוך שצף ולא את הלכלוך הכבד יותר ששוקע ואת הקקי של הדגים) או דרך משאבה שקועה (שלא אוספת את הלכלוך שצף ומוגבלת מאוד בקשר לגודל של הפסולת שהיא יכולה לאסוף אל הפילטר). מה שיוצר קרקעית מלאה פסולת שצריך לנקות על בסיס קבוע וזה הרבה מאוד עבודה לרוקן את הבריכה ולנקות את כל הקרקעית (מנסיון) - ואני לא מדבר בכלל על הסכנות שהלכלוך והפסולת בקרקעית יוצרת למים ולדגים.

בקשר ללחצים - אני מבין לגמרי שיש פה עניין של זרימת מים וקירות תומכים חזקים מספיק וגודל צינורות נכון והרבה אלמנטים חשובים בגודל הזה, עם זה אני באמת מאמין שאני יכול לעשות את הפרוייקט הזה, ראיתי הרבה אנשים עושים בריכות כאלו בצורה עצמאית בהצלחה. אבל יכול מאוד להיות שאני אשקול לקחת מהנדס לייעוץ, זה בהחלט נשמע שווה את זה כדי להיות בטוח.
roibenami לא מחובר