צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 02/09/2012, 20:12   #6
eran111

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה לו-טק 120
ברירת מחדל תגובה להודעה: DIY - בניית חימום תת קרקעי מכבל של טלפוניה ושנאי של תאורת הלוגן

עדכון-

הכבל נמדד מחדש - אורך כבל החימום 5 מטר.
בחיבור טורי של 8 החוטים הפנימים - (סה"כ 40 מטר של חוט של 0.5 מ"מ) במתח של 12 וולט זורם בכבל זרם של 2.8 אמפר מה שנותן גוף חימום של 33 וואט.

כאמור מחובר לשנאי בצורת ביגלה של12V 50VA של תאורת הלוגן - עובד מצוין.

את קצה החוט שרחוק מהשנאי בודדתי עם בידוד מתכווץ ולאחר מכן מילאתי צינור (כמו צינורית אויר רק בקוטר גדול יותר שמשמש לדוגמה לניקוז של מזגן) שקוף באורך של 60 מ"מ ובקוטר של 12 מ"מ בסיליקון והכנסתי לתוכו את קצה הכבל - ככה יצרתי חיבור עמיד במיים.

הקטע המשעשע שחשבתי עליו זה שגם אם יכנסו מיים לתוך הצינורית תיווצר אלקטרוליזה במיים והצינורית תתמלא ב מימן וחמצן שהם גם מבודדים - במקרה של ניצוץ יהיה פיצוץ תת מימי קטן....
כאמור - מחשבות ברמת השעשוע - הסיכוי שיכנסו מיים לצינורית אפסיים נראה לי שהיה מקבל תקן IP67... אולי אפילו 68.

מה שחשבתי בדיעבד והצתערתי שלא ישמתי זה לחבר לד בתוך הצינורית שידלק כאשר גוף החימום עובד ולמקם את הצינורית כך שהקצה שלה עם הלד מציץ מתוך המצע.

כאמור במשחק עם החיבורים ללא הוצעת הכבל מהמיים אפשר להפוך את גוף החימום לגוף של כ 60 וואט (צריך שנאי חזק יותר) ובהחלפת השנאי לשנאי של 24 וולט לגוף חימום של 120 וואט.

תמונות בהמשך....

עלות בניה - אפס - נבנה עם חלקים מהמחסן הבייתי - למי שאין גישה למחסן הביתי עלות הכבל הספציפי שקלים בודדים....
עלות השנאי עשרות שקלים בודדים.

למי שירצה לישם את רעיון הלד שישלח לי הודעה ואני אעזור לו (צריך טיפה לחשוב על זה ולתת הסבר מדויק).

ממליץ להוסיף קישור של ההודעה הזאת למאמר על בנית הכבל - אן לחילופין שהכין נספח למאמר המדובר.

בהצלחה
ערן

נערך לאחרונה על ידי eran111, Saturday 08/09/2012 בשעה 19:56.
eran111 לא מחובר   הגב עם ציטוט