צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 02/02/2020, 16:29   #13
ytz

הודו לך על 424 הודעות 472 פעמים
סוג אקווריום: 120 ליטר צמחיה - 20 ליטר צמחיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: דישון באבקה - איך, כמה, למה..

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ytz צפה בהודעה
אני גם לא הבנתי עד הסוף
אבל נדמה לי שהקושי להבין הוא מכיוון שההסבר הוא לא לפי מידה קבועה של מהילה אלא מכוונת אותך להתאים את המהילה לאק' ספציפי
עכ"פ מצטרף לבקשה להסבר פשוט
ואם אפשר הדגמה
ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yuval57 צפה בהודעה
חברים יקרים,
אם רצונכם בכך - אני יכול לנסות לתת טבלה שתסביר את המיהולים הדרושים. חלק מהמחשבונים אינם כל כך ברורים.
קחו דוגמה שמתייחסת לאשלגן חנקתי (פוטאסיום ניטראט, KNO3):
בכל 100 גרם של החומר יש 32.7 גרם של אשלגן (K) ו-67.3 גרם של ניטראט (NO3). לא חשוב כרגע איך מחשבים זאת.
כעת, נניח שממיסים 100 גרם של החומר ב-1 ליטר של מים (אגב, צורת ההמסה הנכונה היא להמיס בכחצי מכמות המים ואז להשלים לכמות הסופית) - כל 1 מ"ל של התמיסה יכיל 0.0327 גרם, או 32.7 מיליגרם של אשלגן ו-67.3 מיליגרם של ניטראט.
אם נוסיף 1 מ"ל של התמיסה לאקווריום של 100 ליטר, נקבל 0.327=327/100 - זו התוספת ב-PPM של אשלגן באקווריום. בדומה, אותו 1 מ"ל של תמיסה יוסיף לנו 0.673PPM של ניטראט למים. צריך לזכור של-PPM הוא בעצם מיליגרם לליטר.
הטריק הוא לבצע את המיהול בצורה כזו ש-1 מ"ל של התמיסה יעלה את הניטראט, למשל, בדיוק ב- 1ppm באקווריום שלנו. בדוגמה שנתתי, יהיה צורך להמיס 148 גרם חומר בליטר מים. לפי אותו חישוב, 1 מ"ל של התמיסה יעלה את האשלגן ב - 0.48ppm.
אם זה מובן ומעניין - אשמח להכין טבלה כזו. להסברים נוספים אני כאן.
ראשית תודה על ההתגייסות
אני בדרך להבין ...

כמו שכבר כתבתי כל מי שמסביר את התמהיל עושה בצורה שהריכוז יותאם לאק' ספציפי (אם אני מבין נכון הסיבה היא מכיון שמשתמשים במשאבות דישון שמושכות כמות קבועה ואז צריך שהתמהיל יהיה מותאם לאק' בשאיבה קבועה)
אם אפשר לעשות תמהיל קבוע לפי 100 ליטר ואז לפי כמות הליטרים שלי אני מוסיף את התמצית כמו בכל החומרים הקנויים שכתוב לדוגמא 5 מ"ל ל100 ליטר
ytz לא מחובר   הגב עם ציטוט