צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 13/07/2013, 23:32   #1
דן זדה

הסמל האישי שלדן זדה

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: בתהליכים
ברירת מחדל אקווריום מארח- השרימפסייה של -מתן-

אקווה שמחה להציג את האקווריום של -מתן-

הזוכה בתחרות "השרימפסייה היפה ביותר" לשנת 2013

הקדמה
שמי מתן בן 28, גר על קו מודיעין יבנה.
לפני שלוש וחצי שנים ראיתי אקווריום בחנות ליד המכללה שלמדתי בה, החברה לשעבר שאלה אותי מה אני רוצה ליום הולדת וביקשתי...
התחלתי במשהו כמו 60-80 ליטר (שילמנו עליו כמו על ריו 400 ) ואחרי חודש חודשיים של למידה וקריאת כל חומר אפשרי הבנתי את ה"טעות" שעשיתי והחלטתי לשדרג לריו 240.

התחלתי עם צמחייה לאוטק שמהר מאוד התפתחה ואחרי משהו כמו שמונה חודשים בתחביב מצאתי את עצמי עם אקווריום הייטק מגדל L046 עם ציקלידים דרום אמריקאים ואיכרוניה אזוראה
חצי שנה אחר כך כבר שידרגתי את האקווריום למיכל 450L שנמצא אצלי עד היום...

לפני שנתיים קניתי ללירית שהייתה חברה שלי אז וארוסתי היום דג קרב והיא ממש לא השתגעה עליו.
בניסיון אחרון לגרום לה לחבב את עולם האקווטיקה החלטתי להקים לה שרימפסייה של פיירים, ההתחלה הייתה קשה ולא הכי מוצלחת אבל לשמחתי היא מאוד אהבה את הרעיון וטיפלה בה כמו שצריך עד שהצלחנו ליצור שרימפסייה יציבה ומשגשגת.
לאחר חצי שנה של ניסיון עם הפיירים החלטנו ללכת צעד קדימה ושדרגנו את המיכל ועברנו לגדל קריסטלים אדומים ושחורים.

ממש כמו עם הפיירים גם כאן ההתחלה לא הייתה פשוטה ולאחר תהליך הסתגלות ולמידה בסופו של דבר הצלחנו ליצור שרימפסייה לתפארת
אני זוכר שבתחילת הדרך השרימפסים נראו לנו ממש כמו ג'וקים אבל כשלומדים להכיר אותם הם פשוט עולם ומלואו

מפרט
  • סוג האקווריום: אקווה אטלנטיס
  • מידות האקווריום: 50X25X30 ס"מ
  • נפח בליטרים: כ-35 ליטר נטו
  • חצץ: JBL Manado

הציוד
  • תאורה:DIY פסי לדים, 2 לבן קר + 1 לבן חם, SMD 5050
  • פילטר: פילטר חיצוני Rena XP1
  • קירור: 2 מאווררים + בקר טמפרטורה 2 ממסרים (שולט חימום + קירור)
  • חימום: 25W טטרה טק
  • ניטור ערכים: ערכות בדיקה API ומדי PH ומוליכות דיגיטליים

שיגרת תחזוקה
הטמפרטורה בשרימפסייה עומדת על 23.5 מעלות כבדרך קבע, בימים ממש חמים זה יכול להגיע גג ל-24.7.
למרות שיש מערכת אוסמוזה אנו משתמשים במי ברז דרך סננים מאחר וברוב הזמן המים שיוצאים תקינים.

לפעמים יש קפיצות בערכים של מי הברז. לפני שבוע - שבועיים ראיתי שהמים שיוצאים לא מתאימים ואני מתקן את הערכים עם אוסמוזה.
מאחר ועוד לא עברנו לדירה משלנו זה קצת בעייתי להשתמש באופן קבוע במערכת אוסמוזה ועדין אני חושב שזו הדרך הכי טובה והכי מקצועית לגדל שרימפסים, כך נוהגים כל המקצוענים וכך צריך לנהוג במידה ואפשר.

סה"כ לא מדובר בנפחים גדולים ואני מתכוון לעבוד כך כבדרך קבע בעוד חצי שנה כשנעבור לדירה משלנו.

אנחנו בודקים ערכי מים אחת לחודש, מחליפים מים כ-30% פעם בשבוע ומנקים את הפילטר בערך כל חודשיים.

תזונה
פעמיים ביממה - למרות שלא מדובר בשרימפסים ביישנים אנו מאכילים בכמות משנית בשעות הבוקר ואת הכמות העיקרית בלילה.
לדעתי תזונה טובה מורכבת ממגוון מזונות עשיר ועל כן אנו משתדלים להאכיל במספר סוגי מזונות, במספר גדלים שונים ככה שמגודל של שרימפסון ועד לגודל של שרימפס בוגר לכולם יהיה מה לאכול

אלו המזונות:
  • Genchem BioMax
  • Azoo Max Growth
  • Hikari Shrimp Cuisine
  • Shirakura Ebi Dama Special
  • Dennerle Shrimp King Baby

כמו כן אנו מתספים מיקרואורגניזמים וויטמנים - מומלץ בחום
  • Genchem Aminovita-P
  • Shirakura Chi Ebi

אוכלוסיה
  • קריסטלים אדומים
  • קריסטלים שחורים
  • חלזונות רגל ארנבת ירוקים
להערכתי יש שם משהו כמו 200 קריסטלים ועוד איזה 5-6 חלזונות רגל ארנבת

צמחייה
  • מרימו בול
  • בולביטיס
  • פלייה

לתגובות, שאלות ודיון על אקווריום החודש, לחץ כאן.

נערך לאחרונה על ידי אלי הרפז, Sunday 14/07/2013 בשעה 20:37.
דן זדה לא מחובר   הגב עם ציטוט