אשכול: משבר לסופ"ש
צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 24/10/2020, 20:43   #10
DorMaimon

הודו לך על 30 הודעות 43 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: משבר לסופ"ש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Messik צפה בהודעה
שלום חברים...
היום קמתי לבוקר "שמח" שעדיין בגדר תעלומה מבחינתי
עכשיו, אחרי שקצת נרגעתי (לא שיש ממה...) אשמח לשמוע רעיונות מכם וניסיונות להבין מה קרה לי.
בקצרה, יש לי אקווריום צמחייה שהיה לאו טק והחל בהמרה למיד/ הייטק. נוספה תאורה, נוספ פד"ח ובדיוק עמדתי לשדרג גם את הדישון. לצערי האקווריום סובל מתמותה זוחלת לא ברורה עם מגוון סימנים שלא ממש נותנים כיוון ברור. תחילה הייתה דילמה אם להתחיל מחדש אחרי חיטוי כללי או לנסות טיפולים אמפירים. החלטתי לירות באוויר והתחלתי בטיפול באנרופלוקסצין (אנטיביוטיקה) לשבועיים ללא שינוי שנראה לעין.
ביום ד ביצעתי החלפת מים של 20% כרגיל. שטיפת ספוגי הפילטר ללא המדיות כמובן- הכל שיגרתי.
ביום ה בצהריים החלטתי לנסות, אחרי התלבטות רבה והתייעצות עם וטרינר דגים בטיפול בפרזיקואנטל. נתתי 2 מג לליטר מהול בפרופילן גלקול.
היום קמתי בבוקר וחשכו עיניי- דג קרקעית מת וכל שאר הדגים צמודים לקו המיים בשלבי חנק. האקווריום כולו עכור במין סליים לבן שמרחף בחתיכות קטנות ונדבק לכל דבר.
מיד החנסתי חמצן והחלפתי 40-50% מים. כרגע יש שיפור מבחינת הדגים והם נראים רגועים יותר אבל כל האקווריום רירי כולל הצמחים. דבר נוסף- כמעט כל החלזונות נעלמו ואלה שעדיין ישנם ברובם נראים מתים...
ערכי המים תקינים- אין אמוניה או ניטריט
לא ברור לי מה ייצר את הריר הזה בכמות הזו אבל ברור לי שזה פגע בשיחרור החמצן מהצמחים למים.
אשמח לשמוע רעיונות
היי, נשמע מבאס מאוד... מקווה שיעבור מהר.
לא ברור לי מה המצב הראשוני בדיוק היה שבגללו החלטת להתחיל טיפול אנטיביוטי.
כשאתה אומר "תמותה זוחלת" על מה בדיוק אנחנו מדברים פה? דגים שמתים? כמה? בכמה זמן? איזה סוג דגים? כמה זמן היו באקווריום? יש תמונה שלהם במצב החולה או המת? שמת לב לשינוי התנהגותי או סימנים חיצוניים בדגים לפני שהחלה תמותה?
האם יש דגים שנראים בריאים לגמרי?
מה היו השינויים שהאקווריום עבר בזמן הסמוך לתחילת התמותה?
הטמפרטורה נשארה יציבה?
יש ריח שונה לאקווריום?
אם יש תמונות או סרטונים של המצב בשלבים הראשונים זה יוכל לעזור.

"פרזיקואנטל. נתתי 2 מג לליטר מהול בפרופילן גלקול."
אתה ביצעת את המיהול לבד?
למה דווקא פרזיקואנטל? היו סימנים שמחשידים לפרזיטים?
DorMaimon לא מחובר   הגב עם ציטוט