צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 03/04/2019, 09:42   #49
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אמביציה, תלות ושכרון מעמקים || יום 001.

בוקר טוב,
מגיב מהפלאפון ככה שלא אוכל לצטט לתפארת כמקובל.

אסף - תודה על האינפורמציה, והשיתוף על הדיזסטאר הפרטי שלך (:

אין לי ספק שהדקורציה, שתילה, ושאר הדברים יעברו תהפוכות בהמשך.
להבא, אכן אני אשתמש בסופר גלו, אני מניח שזה יקצר את התהליך בלא מעט זמן.

מעיין, תודה רבה.

אחליף את הנורה, מוזר בעיניי שהומלץ לי עליה כדבר כה חשוב ואינטגרלי לתאורה, איך אוכל "לתכנן" את הנורות בעצמי בהמשך?
שהרי בשונה מנורת לד שצריך לחשב לומנס, קלווין ושאר החברים, איך ניתן להקביל את הדבר לפלורסנט? מלבד וואט.

רק אני מסתבך עם הבנת הKH...?
באתר של אותה חברת מצע אין אינפורמציה על הרכיבים של המצע , כך שלא אוכל להסביר את פשר הריח הלימוני, או להבין יותר לעומק את הסיבה למה ואיך המצע מוריד את ה-pH, אך זה קורה מסיבה כזו או אחרת.

בהחלט נמדד עם נייר לקמוס, כשגובה המצע היה כ-5 ס"מ, עורבל היטב, נשטף ופלט את ריחו הלימוני, לפני שהכנסתי אץ המצע האינרטי, נמדד ע"י לחיצה של הנייר למצע הספוג - כך שהריכוזיות של ה"לימון" הייתה מאוד גבוה, וכך יצאה התוצאה הכה נמוכה.
בו זמנית, מדדתי עם נייר הלקמוס את הpH בקרנטינה הידועה לשמצה, וה- pH עמד על כ-7.8-8, כמובן שאני מייחס לכך את המלח.

היום אמדוד ואדווח על ה-pH מערכה נוזלית של JBL, אין לי ספק שה-pH יהיה הרבה יותר גבוה מפאת העובדה שעמודת המים במלואה.

איזה תכנון אני צריך לגבי הצינור? מלבד להסתירו? כמובן שיש לו רשת.
ברשותי פילטר אחד, Fluval 306, מחובר בצינור 20 לצינור PVC בשני קדחים, מהודק עם אזיקון הברגה, הקדחים מעוגנים במחברי חבית, וזהו.
חיזקתי משמעותית של המדיה הביולוגית, שני מגירות מלאות בכדורי קרמיקה.

את האינפורמציה השגתי מאתר אמריקאי, באופן שרירותי ששכנע אותי.
מהבנתי, גם אצות וגם צמחים זקוקים לניטראט, ודישון עלול לגרום להתפרצות של אצות בעת סייקל, מפאת העובדה שהצמחים טרם התאקלמו, ועדיין לא "שותים" את הניטראט כראוי. אשמח לאינפורמציה יותר מעמיקה.

לגבי דישון מאקרו, אני עדיין לא סגור על עצמי מה אני צריך, ובאיזו צורה, ובאיזה מינונים - דשן all in? תמיסות? אבקות? כישוף בחצות?
אשמח לעזרה, עצה, מאמר, קישור בנושא.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט