צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 14/05/2015, 10:36   #12
roibenami

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: בריכת נוי בחצר
ברירת מחדל תגובה להודעה: צריך עצה בנושא היתר לבריכת דגים גדולה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי aqualogic צפה בהודעה
מר בן עמי מכובדי.
יש בשאלות שלך הרבה מרכיבים מדסיפלינות שונות.
אתה בונה בריכת קוי ומצד שני אתה רוצה לשחות בה וזה כבר בריכת שחיה אקולוגית.
זה רמות מים שונות לחלוטין ושיטות הפעלה שונות.
2 מטר זה נהדר, באירופה בריכות קוי בונים בעומק של 3 מטר.
אבל בתנאי האקלים בישראל, בשיטה שאתה מתאר ועוד בלי להבין את מערכת הסינון המתוכננת המים לא יהיו צלולים ולא תראה את הדגים בקרקעית.
לפי התאור שלך, ניקוז בתחתית והתזה מהדופן, המערכת חייבת להיות מערכת סינון בלחץ ולבריכה בגודל שלך אתה צריך להיות עשיר כדי לעבוד עם מסנן לחץ, כי צריכת האנרגיה שלו מטורפת.
באירופה בבריכות מעל 15 קוב, כבר מזמן לא משתמשים במסנני לחץ, עובדים בשיטות הפעלה ומערכות סינון שאינן צורכות כמעט אנרגיה.
לגבי תקנות:
בניה בבטון עם יסודות מחייבת התר, והוא שונה מראשות לראשות, לכן כדאי לבדוק בעיריית רחובות.
בניה ביריעות ללא יסודות אינה דורשת היתר.
לגבי תקנות בטיחות הן חלות על כולם למרות שלא אוכפים אותן בבתים פרטיים אבל למען בטיחותך ובטיחות המשפחה כדאי להקפיד עליהן, מה שקשור לגבהים ואפשרות נפילה וכן תקנות חשמל ומים.

ודרך אגב כל הציוד שאתה זקוק לו ניתן להשיג בישראל, מתזי דופן, נקזי תחתית או דופן וכו כי הם משמשים לבניית בריכות שחיה מוכלרות.

ארנון טל
היי ארנון, תודה רבה על תגובתך...

לשאלתך מערכת הסינון המתוכננת היא ב-2 מעגלים, הראשון שיוצא מ2 ניקוזים תחתיים והשני שיוצא מהסקימר

הראשון: 2 ניקוזים תחתיים (4 צול) > פילטר סיב (מסננת) ניזון ע"י גרויטציה > משאבה (בערך 20 קוב לשעה) > פילטר חול לחץ של בריכות שחיה (שאני אחליף את המדיה במקום חול למשהו יותר מתאים לפילטור ביולוגי של בריכות דגים) > נורת UV > להחזרי מים בדפנות הבריכה

השני : סקימר > משאבה (בערך 10 קוב לשעה) > פילטר חול לחץ של בריכות שחיה (שוב, שאני אחליף את המדיה) > פילטר בוג (שזה בעצם עוד בריכה קטנה יותר עם חצץ והרבה צמחייה) > בחזרה לבריכה דרך מפל

לפי הדעות בפורומים בחו"ל שאני מתייעץ איתם, זה אמור להיות בסדר (אני מקווה), בנוסף יהיה לי צלייה מעל הבריכה ככה שהיא תהיה חשופה לשמש בצורה יחסית מוגבלת... בגדלים האלו זה לא פשוט לשמור על מים צלולים אבל סה"כ אני מאמין שאני עושה את המקסימום שאני יכול ואני מקווה שיהיה בסדר...

בקשר לצריכת חשמל, החשמל היחיד שאני אשלם הוא על 2 המשאבות (ומשאבת אויר אחת), פילטר הלחץ לא לוקח חשמל בעצמו. אני מעריך ש-2 המשאבות לא יוסיפו לי יותר מכמה מאות שקלים לחשבון חשמל. (אני מתכנן להביא משאבות יעילות, לא משאבות של בריכות שחיה)

בקשר לשחייה בבריכה, זה לא יהיה דבר קבוע, אבל בימים החמים יותר של הקיץ אני כן מתכנן לתת איזה טבילה קטנה מדי פעם. הבריכה עקרונית שומרת את כל העקרונות של בריכת שחיה אקולוגית (בגלל פילטר הבוג) חוץ מהעובדה שיש דגים בבריכה ובגלל זה אני מתכנן שיהיה לי יחסית כמות דגים קטנה לגודל של הבריכה (בערך 10 דגי קוי, אבל גדולים...)

בקשר לציוד של בריכות שחיה, לצערי הוא לא כ"כ מתאים לאפליקציה שלו בבריכת נוי מכיון שהדבר העיקרי שאני צריך פה הוא חיבור אטום ליריעה (מכיון שבשלב הזה אני מבין שאני כנראה אשתמש ביריעה). הג'טים בדפנות והניקוז התחתון שקניתי מאיביי יש להם טבעת אטימה שעוזרת לי לחבר אותם ליריעה, כשאותו ציוד לבריכות שחיה בא בלי זה מכיוון שהוא מיועד להתחבר לבטון וריצוף...

בקשר לכל שאר הדברים, תודה רבה על המידע הוא עזר לי מאוד...
roibenami לא מחובר