צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 19/05/2018, 16:12   #21
roy12337

הודו לך על 5 הודעות 6 פעמים
סוג אקווריום: בתהליך
וותק בתחום: מעל ל10 שנים מכיתה ה ועדין סופר
ברירת מחדל תגובה להודעה: התחלה חדשה - הגיע הזמן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
מצד אחד, אני מאד אוהב את היצירתיות ואת שפע הפתרונות שאתה יודע להציע ולחשוב עליהם.
מצד שני, אני תמיד מאבד אותך בשלבי התכנון לאקווריום המיועד
תודה, ובאמת זרקתי הרבה רעיונות בלי פירוט מלא , כול אח יקבל את הזמן שלו בעתיד

אתה מתכנן אקווריום צמחייה וככזה אתה צריך לתכנן מערכת פילטרציה שתתאים לאקווריום צמחייה.
בהודעה האחרונה אתה מתאר תכנון סאמפ שיוכל להתאים לכל אקווריום בעתיד, לרבות מלוחים.
כאן למעשה איבדתי אותך.

לא הבנתי, נכון האקווריום מיועד לצמחיה,ובאמת אני לוקח הרבה מתחום המלוחים, אך עדין ברובו הסאמפ מיועד לצמחיה ולא למלוחים אבל משאיר מקום לשדרוג

להבנתי לא שמתי משהוא שיפגע בשיש של הסאמפ לצמחיה בתכנון הנוכחי, (אשמח שתתקן אותי עם יש משהוא שמפריע לנושא

מה זה פילטר UV בהכנת DIY? איך הזרימות שלו יתפצלו מזרימות הסאמפ?
הוא ישב בתוך הסאמפ לנוחות, יכול גם לשבת מחוץ למים בתכנון, בעיקרון צינור ביוב גדול, שבו תשב הנורה, פנים הצינור יצופה בחומר מחזיר אור (אם ימצא אחד שלא פוגע בערכי המים המחיר סביר)
המים יכנסו בתחתית הצינור ויפוזרו כך שתיוצר זרימה של מערבולת שתעלה כלפי מעלה עד לפתח יציאת המים, כך שהמים לא יגיעו לחלק העליון של הנורה כך שהחשמל עצמו לא יהיה במגע עם מים

מה זה פילטר אצות?
זה באמת משהוא שלקחתי מתחום המלוחים (ריפיוגיום) לגביו אני לא בטוח עם יש לו שימוש חיובי באקווריום צמחיה, ואפילו להפך, הרעיון הוא שבלילה שהתאורה הראשית תהיה כבויה התאורה שלו תדלק ויגרום שתמיד יהיה צמח שיגדול ולכן לא ישאר מספיק "מזון" לאצות לגדול,
החשיבה היא לבנות אותו באותו קונספט כמו הUV, לא דורש השקעה כספית גדולה ולכן אני רוצה לנסות למרות שאני לא סגור על זה שיש לו השפעה חיובית על המערכת

האם יש חשיבה לסגירת הסאמפ ומניעת נפילת מים?

לא, אין חשיבה לסגירת הסאמפ, למניעת אידוי ?
לגבי נפילת מים, מה כוונה ? שהמים מהצנרת יפלו לסאמפ ?
הצינור של הירידה אמור להיות מתחת למים כך שלא יהיה רעש מיותר ואיוורור של המים (לטובת הCO2)

לא לגמרי הבנתי איך חתיכת נייר "ויוה" (שרחוק מאד מלהקביל לגרב מיקרונית) אמורה לעשות את העבודה לאורך זמן.

האמת שגם אני לא, כמו שאמרתי לגבי סוג המדיה זה ניסוי על מנת לחסוך כסף , במידה לא לא יעבוד אני יחליף לגליל של בד לבד, כמו שהמכשיר המקורי משתמש

מצרף שני קישורים לאנשים שכבר בנו כזו (התכנון שלי דומה לשני )
דוגמא 1

דוגמא 2

התכנון הוא אקווריום צמחייה - אז למה אתה צריך תוספת של זרימות מתחת למצע? מיותר לחלוטין ועלול ליצור רק בעיות.
גם הזרמת דישון למצע במקום לעמודת המים הוא רעיון פחות יעיל ופחות זמין לצמחים.

חידשתה לי, רוב הצמחים לא מקבלים את התזונה שלהם מהמצע לאומת עמודת המים ?
במקור הרעיון עלה כי ראיתי מישהוא שבנה את המערכת במטרה למנוע מהלכלוך לשקוע לקרקעית, ולהשאיר אותו בעמודת המים במטרה שהפילטר ינקה אותו ובכך למנוע את תכיפות שאיבת הרפש מהקרקעית,
זה היה המטרה המקורית אחרי זה חשבתי להזרים לשם את הדשן כדי לפזר אותו לשורשים לפני שהוא מתפזר בכול נפח המערכת,

אתה מתכנן הרבה ויתירויות זה דבר שתמיד טוב,
רק תיזהר לא ליפול על נקודות שהן קריטיות לאקווריום המיועד.
תודה, ובאמת חלק ממטרת העץ הזה היא כדי לראות דעות אחרות, ואולי למנוע ממני לעשות עוד דברים מיותרים שיכולים להזיק, תמיד אפשר ללמוד מדעות אחרים
כי כמו שראיתה לא חסר לי רעיונות מוזרים וסקרנות לנסות אותם

נערך לאחרונה על ידי roy12337, Saturday 19/05/2018 בשעה 16:33.
roy12337 לא מחובר   הגב עם ציטוט