צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 29/09/2012, 04:41   #16
Ofeking

הסמל האישי שלOfeking

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: הקמה חדשה לאקווריום צמחיה הייטק 400 ליטר.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Ofeking צפה בהודעה
היי,
גם אני בדיוק חושב לחזור לצמחייה, גם כן לאקווריום היי-טק של 400 ליטר (אגב, לאחר 5 שנות היעדרות- שלום אנשים).

ההמלצה מניסיון העבר (והפנטזיה לעתיד):

להקות: 2 להקות גדולות ממינים שונים. אני אישית אוהב את הקרדינלים והרזבורות החצויות- הם יוצרים שילוב יפה.
אני ממליץ על קרדינלים ולא ניאונים, אצלי הם גילו יותר עמידות (במיוחד לטמפ' בקיץ) ולדעתי הם יפים יותר.

"דגי מוקד": דגים גדולים/בינוניים כדוגמת הסקלרים, אלטומים, כמה מינים גדולים של גורמי וכו'.
מנסיון זה הכרחי- כשאין דגים גדולים באקווריום הלהקות נוטות להתפזר ולא לשחות כלהקה.

"תחזוקה": אוכלי אצות סיאמים, אוטוצינקלוסים, אנציסטרוסים (הקישור מפנה למין אחד מבין רבים), קורידורסים (הקישור מפנה למין אחד מבין רבים) וכו'. ישנם מינים שונים ומאוד יפים של אנציסטרוסים וקורידורסים, תבחר את מה שאתה אוהב ומתאים לך. הדגים הללו יכולים להיות יפים ומעניינים בפני עצמם ולא סתם "דגים מנקים".

משריצים: לשיקולך. חלק תופסים אותם כדגים 'פשוטים' מידי, אני אישית ממש אוהב את המוני הגופים, מולים (מפרש) וסייפנים שממלאים את האקווריום.

דגים עיליים: רוב הדגים שצויינו עד עכשיו יתרכזו בגוף המים ובתחתית (אולי למעט חלק מהמשריצים). ניתן להוסיף דגים ששוחים בחלק העליון של המיכל- זברות לדוגמה.

מיוחדים: כל אותם דגים שכשתעבור בחנות תגיד "וואו, אני רוצה". פנטומים ("דגי זכוכית"), דג הדומה לדג סנדל של הים, רק לאקווריום (סלח לי שאני לא זוכר את השם של הדג), דגים מוארכים דמויי צלופחים וכו'. רק לוודא שהם יסתדרו עם האוכלוסייה הנוכחית והצמחים.

שרימפסים: המוני שרי (מתחילים עם מעט, הם כבר יתרבו) ומעט במבו.

כל הדגים המפורטים כאן גדלו ופרחו אצלי באקווריום low-tech, עם מי-ברז.
הוספתי קישורים.