צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 30/01/2019, 12:02   #7
Eden_B

הסמל האישי שלEden_B

הודו לך על 2 הודעות 5 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: תכנון אקווריום צמחייה הייטק - אשמח לכל הערה, הארה וטיפים *עודכן*

globali היקר - המון תודה על תגובתך המפורטת וההצעות שהצעת.
הנה התייחסותי:

זו ההקמה הרביעית שלי. אקווריום הצמחייה הייטק הראשון שהקמתי היה לפני 13 שנה לערך.

תאורה: בניתי בעצמי שני גופי תאורה T5 עם 54 וואט מוגן מים. סה"כ 4 נורות. תמיד אהבתי לבנות. אני לא אוהב גופים עם זכוכית שחוסמת את התאורה. מהדעה שלי - עדיף T5 על לדים. מתחבר לזה יותר. אני יודע שיש דעות לכאן ולכאן. אגב, הגוף שבניתי הוא באורך 121 ס"מ. הנורות באורך 1149 מ"מ.

פילטרציה: כמו שאמרתי היה לי אקווריום 450 ליטר באורך 150 ס"מ. היה בו שני פילטרים. מכיוון שאני מצמצם - אנסה להמנע משני פילטרים. אם אראה שזה לא עובד - אוסיף עוד אחד. ראיתי אקווריומים מ-ד-ה-י-מ-י-ם בנפח 300 ליטר עם פילטר אחד. עבדו מדהים. משם ההנחה שלי שאחד יספיק.

רקע שחור: לטעמי - רקע לבן חלבי יפה יותר. ובטוח שעם לדים מאחורה זה נהדר. אבל, הירוקת שמצטברת על הזכוכית בולטת מהרגע הראשון על רקע לבן חלבי. ועל רקע השחור היא לא נראית כלל. מכיוון שלא תמיד יש לי זמן להתעסק עם האקווריום, לא הייתי רוצה שהירוקת תבלוט אם שבועיים לא התעסקתי עם האקווריום. לכן העדיפות לרקע שחור. מה גם שאני כן אוהב אותו

מצע: בעבר היה לי מצע DIY - הוא דווקא יצר לי עננות גבוהה. עם מצע פלובל או Ista היה לי ניסיון מדהים. הגרגירים לא התפוררו כלל. מה גם שבאקווריום הקודם שלי - השמשתי במצע סביב שנה. והוא במצב מצויין. אז שמרתי אותו

עיצוב: מניח שזה טעם אישי. אתה רוצה אקווריום עם הכל באותה התמונה. אני לא מתחבר לזה. העיצוב שאני מעדיף הוא Iwagumi או Nature. אני אוהד שילוב של אבנים ועצים. אני אוהב עיצוב הרמוני של תמונה אחת רצופה ושלמה.

מילוי וריקון מים אוטומטי: יש נקודת ברז ונקודת ביוב מתחת להאקווריום במרכז הסלון. הרעיון הוא שאחת ל(נניח) יומיים אזרים סביב 5 ליטר לאקווריום בצורה אוטומטית. כמובן שגובה המים יעלה. מים שיעברו את הנקודה של ה overflow פשוט ישפכו לביוב. יש הכנה לאוסמוזה. עדיין מתלבט אם להשתמש בזה או לא.

שורת שקעים: נראה נהדר ופרקטי. בהחלט ייתכן שאיישם זאת.

מידות האקווריום: בעבר היה לי אקווריום באורך 60 ס"מ. אחר כך 80 ס"מ. אחר כך 100 ס"מ. אחר כך 125 ס"מ. ועד לאחרונה היה ברשותי אקווריום 150 ס"מ.

150 ס"מ, ברוחב 50 ס"מ וגובה 60 ס"מ לחלוטין היה לי גדול מדי. הגודל היה מיותר מבחינתי לעיצוב. לא נהנתי. והעדפתי להקטין אותו.
ראיתי עיצובים מאוד יפים בעומק 45 ס"מ והחלטתי שזה מתאים לי. כנ"ל לגבי 120 ס"מ. מבחינת אורך - אני חושב שפיזור התאורה עדיף שאורך האקווריום יהיה באורך הנורות. שלא יהיה שטחים ללא תאורה. אולי ארחיב ל 125 ס"מ, אך לא יותר.

לגבי הרוחב, כאן אני באמת מתלבט. עומק בהחלט נותן מימד יפה. אך באקווריום הקודם שלי, לא השתמשתי במימד הזה. הרגשתי שאלו 5 ס"מ מיותרים. רק כי אני רוצה כמה שיותר גדול.
אני עדיין מתלבט האמת, ועוד לא החלטתי..

נערך לאחרונה על ידי Eden_B, Wednesday 30/01/2019 בשעה 12:14.
Eden_B לא מחובר   הגב עם ציטוט