צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 13/10/2011, 12:23   #3
עומר

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: טטרות ובקרוב שרימפסיה
וותק בתחום: 10 חודשים
ברירת מחדל תגובה להודעה: החלפת מים לאקווריום גדול

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal8a צפה בהודעה
אהלן ניר וחג שמח
אל תחשוש מבאלגן והחלפות מים,לי יש שני אקווריומים בבית (360ליטר ו 290 ליטר) ואני מבצע החלפות מים סדירות בכל יום שישי ממש בקלות וללא באלאגן.

בכדי למנוע סירבולים אני מציע לך לרכוש צינור גינה (הירוק הפשוט) בעלות ממש נמוכה (3 ש"ח למטר) באורך שיספיק לך גם מהמרחק של האקווריומים לשירותים/אמבטיה/גינה (לצורך שאיבת המים מהאקווריום ישירות לאופציות שהצעתי) וכמו כן שיהיה גם מספיק ארוך להתחבר לברז שממנו תמלא שוב מים באקווריום(אצלי הצינור הינו באורך של 12.5 מטר).

לאחר שרכשת את הצינור תשתמש בשיטת הכלים השלובים בכדי לשאוב את המים ללא מאמצץ (בדרך זו תוכל גם לעבור עם הצינור מעל הרפש ולנקות אותו גם,במידה ואתה רוצה להזיז דקורציה פשוט סגור את הצינור עם האצבע ושחרר שוב כאשר הינך מבחין ברפש נוסף).

לאחר שסיימת להוציא את כמות המים שרצית,הוצא את הצינור ותנשוף לתוכו עד שיצאו כל המים שנשארו בו.
לאחר מכן חבר את הצינור לברז (היום יש מתאמים כבר לכל הברזים) ואת הפתח השני שים באקווריום(רק תוודא שהצינור תפוס טוב לפני שאתה פותח את המים בכדי שלא יתעופף לך מהאקווריום לשאר הבית,כמו שקרה אצלי פעם , או לסירוגין תבקש מאישתך לפתוח את הברז כאשר אתה אוחז בצינור מעל האקווריום ואח"כ לסגור אותו שסיימת)

חשוב מאד לא לשכוח לשים אנטי כלור

לאחר שסיימת עם הטקס הזה (שלא עולה על 20 דקות) שוב תנשוף לתוך הצינור לריקון המים שנשארו,גלגל אותו ואחסנו.

זהו סיימת להחליף מים ולשאוב רפש ללא באלגן,כאבי גב,ובזבוז זמן מיותר.

עד כמה שידוע לי מים מ"תמי 4" לא מומלצים למילוי מים באקווריום

לגביי ניקוי הפילטר החיצוני,זה תלוי בגודלו ונפחו,באוכלוסייה שלך ומספרה
תן עוד קצת פרטים וכולם פה ישמחו לעזור לך ידידי
דווקא אני משתמש כבר חודשים עם מים מתמי 4 אין איתם בעיה.

אני בקרוב כותב מאמר על שיטה להחלפת מים באקווריומים גדולים.

נערך לאחרונה על ידי עומר, Thursday 13/10/2011 בשעה 12:26.
עומר לא מחובר   הגב עם ציטוט