צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 14/09/2019, 12:04   #3
tombaum

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: סאמפ או פילטרים חיצוניים?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
אחרי יותר מ-50 שנה בתחביב, הקמתי לאחרונה אקוריום חדש באורך 2 מטר, ולאחר נסיון רב שנים עם פילטרים חיצוניים (דודים) החלטתי להפסיק להשתמש בהם, עם כל הצנרת הנלוית, האטמים הדולפים מדי פעם, הטיפול המסורבל, ולבנות תא ביולוגי בתוך האקוריום. לטעמי, זו ההחלטה הטובה ביותר שקיבלתי בפרוייקט תכנון האקוריום. העלות נמוכה בהרבה (ראש כוח בלבד), התחזוקה נוחה ופשוטה בהרבה, נפח התא הביולוגי ניתן לתכנון מראש על פי הצרכים של האוכלוסיה המיועדת, ואין כל פגיעה אסתטית באקוריום מכיון שהתא הביולוגי נבנה עם דפנות אטומות כך שהמדיות בתוכו אינן נראות מבחוץ.
אם כבר הולכים על בניה על פי הזמנה אישית, הייתי ממליץ על מבנה כזה, עם תא ביולוגי פנימי.
בלי לחשוב פעמיים דעתי היא תא ביולוגי פנימי. אני לא אתיימר אפילו להרחיב על מה שנאמר כאן לפניי כי די פורטו כל הסיבות ללמה תא ביולוגי עדיף על פני פילטרים חיצוניים. יש לי כרגע שני אקווריומים פעילים, בחדש יותר הלכתי על תא ביולוגי ובשני אני מקלל את הרגע שלא הלכתי על תא ביולוגי.

כמובן שצריך לזכור שתא ביולוגי "גונב" מנפח המיכל ואם האילוצים לא מאפשרים זאת - הייתי בוחר בתנאים טובים לדגים בסדר העדיפויות על פני נוחות בתחזוקה (או לבחור אוכלוסיה שתתאים לנפח). בנפחים גדולים זה יחסית זניח.
tombaum לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 2 הודו לך tombaum על הודעתך: