צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 07/06/2020, 09:58   #1
נחליה ביננפלד

הודו לך על 91 הודעות 128 פעמים
סוג אקווריום: 500 100 ו60 ליטר לאוטק, 470 ליטר דגי מים קרים, שרימפסיות ולובסטריות
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל רעיונות לפרוייקט- 840 ליטר

אז בשעה טובה לקחתי על עצמי פרוייקט- לחדש את האקווריום בבריכה הקהילתית ביישוב
האקווריום במידות 300X73X40 שזה בערך 840 ליטר מים, כרגע האקווריום מאוד מלוכלך אז השלב הראשון יהיה ניקיון, יש באקווריום סלעי כורכר שהמנהל מעדיף שאשתמש בהם, אישית לא התלהבתי מהצבע שלהם במיוחד ויכול להיות שאשכנע אותו להשקיע בסלעים חדשים...
בכל אופן כאן אתם נכנסים לתמונה- אני מחפש רעיונות לאוכלוסיה ועיצובים שונים ומכיוון שאין לי שום ניסיון עם אקווריום ציקלידים אני צריך עזרה בבחירת האפשרויות, הדגשים העיקריים זה שהאקווריום הולך להיות בתחזוקה נמוכה עם מאכילים אוטומטיים ואולי אפילו החלפת מים אוטומטית ככה שהאוכלוסיה צריכה להסתדר עם זה [אני אגיע רק פעם בחודש לטיפולים ואשאיר הוראות תפעול שוטף למצילים], וכן צריך להיות בולט ולתפוס את העין גם ממרחק של כמה מטרים
בנוסף התקציב אומנם נדיב אבל לא בשמיים ככה שאופציות זולות יותר מקבלות גם כן עדיפות
חשבתי על כמה אופציות:
א'- מלאוי מבונות וטרופאוסים ממה שאני מכיר חשבתי להתחיל עם קורלאוס דמסוני ולהקה של טרופאוס כלשהו... הבעיה היא שמסלעה נורמלית תתפוס לי חצי מעומק האקווריום אז לא בטוח שזה ילך
ב'- מלאוי הפלוכרומיסים- אין לי באמת ידע עליהם רק שבענף הזה במשפחה יש דגים גדולים יותר שיבלטו מרחוק
ג'- טנגניקה- אני לא באמת מכיר יותר מדי באגם הזה אבל פתוח להצעות
ד'- דרום אמריקאים רגועים- עיצוב של גזעי סחף ואולי קצת אנוביות [נראה לי ניצול יותר טוב של העומק הצר של האקווריום]
נחליה ביננפלד לא מחובר   הגב עם ציטוט