צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 01/06/2019, 16:32   #15
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: 'Kubrick' || לאוטק קובייה 200 ליטר.

היי אילן,
ברשותי שני גופי תאורה של JBL,
מהסדרה של Solar Ultra Tropic,
4000 קלווין כל אחת, 24 וואט.
בנוסף -
נורה של Giesemann Tropic, שהיא 6500 קלווין, גם 24 וואט.
ולבסוף הנורה הבעייתית שהיא גם של Giesemann, אבל בתכלס מתאימה לריף, שהיא גם 24 וואט (Super Purple).
לא מצאתי אינפורמציה לרמת הקלווין לגביה.

בהקמת המיכל עוד לא ידעתי לפענח את כל שלל מושגי התאורה, וביקשתי מהמוכר שילוב שיובל לתאורת "יום", זאת אומרת לא קרה מידי, ולא חמה מידי.
אף על פי שהנורות נרכשו מעסק מומלץ ע"י הפורום שמתעסק בנידון, לא הוסבר לי בזמנו שגוף התאורה הזה לא מתאים, אני מרגיש שזה באשמתי היות ודחקתי לשילוב למען אסטתיקה מסויימת של התאורה. (שאגב, לא באה לידי ביטוי בשילוב הנוכחי, יש צורך בעוד סגולים וורודים).

נכון לכרגע, אני לא רואה סיבה להחליף אותה, היות וארצה בעתיד לשדרג את כל הגוף תאורה כליל (אני מעוניין בגוף תאורה תלוי, 60 על 60, כמימדי הקובייה)
לכן הפתרון שהצעת בעבר אכן קורץ לי, ואני מתכוון ליישם אותו בימים הקרובים ולשתף בתוצאות (:
(עשיתי גיחה לאייס, מדובר בפרוז'קטורים שבאים בוואטים שונים, ה-50 וואט הינו 3650 לומן אם אינני טועה)

למרות זאת, עדיין אינני מבין איך הלימונפליה מצד אחד מוציאה שלוחות ירוקות מנשוא שמגיעות כבר לגובה כחצי המיכל, ומנגד לא מוציאה עלים חדשים.
אם התאורה הייתה נמוכה או לא ראויה עבור הצמח הזה, הייתי מצפה שידעך לחלוטין ולא יתפתח בשום צורה.
האם מניסיונך יש בכלל התחדשות עלים בלימונפליה?

לעתה ערכתי ניסוי;
בגבעול המקורי בו יצאה השלוחה הגדולה, גזמתי את רוב העלים הישנים, ואת גובהו שיצא כ-8 ס"מ מחוץ למים, ארצה לראות כמה דברים -
1) האם בכלל צומחים עלים חדשים מהגבעול המקורי?
2) מה קורה לקצה הגבעול הגזום? כיצד הוא יגדל?

לדעתי, משיטוט אינטרנטי מה שאני חווה כרגע זה עודף פוספט.

*אגב, אשמח אם יש לך מחקר או מאמר בנושא אורכי גל וספקטרום של תאורה באופן ממוקד ומקיף.

לגבי הקבומבה, אצטרך בהחלט לברר אצל בעל העסק, אציין כי מבנה העלים תואם לקבומבה ירוקה ע"פ תמונות, ונראה כי לעיתים קצה הצמח אכן ניהיה סגלגל-חום, אצלי זה פשוט מאוד מאוד ניכר לעין ולא אגבי כלל.

נערך לאחרונה על ידי ג'ורג'יו, Saturday 01/06/2019 בשעה 16:35.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט