צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 22/01/2008, 22:18   #10
Sprungster

הסמל האישי שלSprungster

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

אפיק, לשם הדיוק - אושרי כהן שירת חצי שנה בצה"ל, להלן:

"השחקן אושרי כהן ("הכוכבים של שלומי", "אהבה מעבר לפינה", "מדורת השבט") היה בטוח שעם רזומה עשיר ומשגשג כמו שלו, יש לו ביד כרטיס PIV לשערי תיאטרון צה"ל. הוא לא עבר את המבחן האחרון, ולבסוף מצא עצמו ביחידת ההסרטה של חיל האוויר. חצי שנה אחרי חזר לאזרחות.

אושרי, מה בדיוק היה שם?

"לפני הצבא נבחנתי לתיאטרון צה"ל. עברתי את כל השלבים עד השלב האחרון. הבעיה היתה שהיו אנשים בחבר השופטים, שלא רצו אותי שם. הם טענו שזה בגלל הפרופיל שלי, אני ידעתי שזה מסיבות אחרות לגמרי".

כמו מה למשל?

"אני לא רוצה להיכנס ללכלוך הזה מעל דפי העיתון".

אז מה עשית בשירות?

"הייתי דפס ביחידת ההסרטה של חיל האוויר. זה אומר שהתפקיד שלי היה לניילן, להדפיס ולגרוס. זה תפקיד מאוד לא מאתגר וממצה. בנוסף, לא אישרו לי לעבוד בזמן השירות, והמפקדים שם היו ממש נוקשים כלפיי".

אז החלטת לצאת?

"הרגשתי שאני מבזבז את עצמי בתפקיד שהוא פשוט לא אני. רציתי לתת יותר ממה שנתתי, ולא היה לי טוב עם עצמי. התקופה הזאת גרמה לי להמון מצבי רוח ואפילו לדיכאון. הבנתי שזה לא בשבילי, והחלטתי לצאת אחרי הרבה התלבטויות קשות עם עצמי והאנשים מסביבי".

איזה התלבטויות?

"ידעתי שאם אצא מהצבא מטעמים שאינם רפואיים, אנשים מסביב ירימו גבה. שמעתי הרבה תגובות ברחוב כמו 'פרזיט' ו'משתמט', וידעתי שזה ייצור רעש תקשורתי. זה לא שחששתי להמשך הקריירה. פשוט לא רציתי את כל הרעש הזה מסביב, למרות שעכשיו זה כבר שלב בחיים שנמצא מאחוריי".

אז אתה שלם עם זה?

"כן. מאוד. אני יכול לתת למדינה מהאמנות שלי ומהיכולת שלי כשחקן, הרבה יותר ממה שנתתי בשירות הצבאי שלי. ולמרות שיצאתי מהצבא, אני מאוד ממליץ לאנשים בגילי כן להתגייס ולנסות את המסגרת".

זה בערך כמו לומר שאני יכולתי לא לשרת ביחידת חי"ר מובחרת אחרי שלא התקבלתי לסיירת מטכ"ל...ויתור עצמי, פרזטיות וחולשה.