צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 24/05/2020, 20:17   #80
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה-נאנו הייטק DIY- מערכת 30 ליטר+

ציטוט:
אסף.ש כל הכבוד. תודה על השיתוף!

אוהב את השילוב בין טכנולוגיה לבין האקווריום

בהצלחה..!
תודה, הטכנולוגיה באה לעזור לנו בחיים אז מי אני לא אעזר.
זה לא בדיוק שיא הטכנולוגיה אבל משתמש במה שיש כי זה פתרון שעובד וזול יחסית.

אגב טכנולוגיה:

את משבר החום עברתי בשלום המקרר עשה את העבודה וסתם מתוך סקרנות מדדתי מרחוק את הטמפרטורה בימים החמים האחרונים.
שיא הטמפרטורה הייתה אצלי במרפסת בצל היה 43 מעלות ובבית כאשר לא היה אף אחד (אז כמובן שלא היה מזגן דולק) היה בהתחלה 28 מעלות ובשיא היה 32 מעלות אבל עדין הצלחתי לשמור באקווריום על 25.5 מעלות.
ביום שיש הממסר שפותח את החשמל למקרר נתקע אבל גיליתי בזמן לפני שירד הטמפרטורה באקווריום יותר מידי וסידרתי את זה (ממסר זה טכנולוגיה של אלקטרומגנט כך שאם נקטע נותנים נקישה קטנה על הממסר וזה יחזור לעבוד).

בעידכונים האחרונים ציינתי שבעקבות שימוש באקסל (מצאתי שאקסל לא עוזר ואף בזנים מסויימים פוגע) הלימנופילה ארומטיקה כמעט מתה והבליסקה גפוניקה גם נפע, לאחר מספר החלפות מים רבות כנראה יצא כמעטו כל האקסל מהמים העקבות כך:
בליסקה גפוניקה מחזיקה חיים:

למנופילה ארומטיקה מתאוששת:

תמונה לפני גיזום מאסיבי של הדשא+ ניקוי זכוכית:

ככלית לאחר הגיזום וניקוי זכוכית:

כמו שציינתי בעידכונים האחרונים שלצערי יש לי את האבקות לדשן אבל המשקל שבק חיים אז אני דיי מושבת, התחיל אצלי מחסור באשלגן.
מופיע נקודות שחורות (לא אצות) וחורים = חוסר באשלגן:

כמה נקודות:
1. אומנם המקרר עושה את העבודה אבל אני יכול לייעל אותו עוד קצת, נשאר לי למצוא זמן אבל שיתאים למזג האוויר כי במידה ויהיה בעיות אני יתקע בלי יכולת קירור, ונשאר שיגיע הבקר טמפרטורה ולחבר אותו+ לסגור את המקרר המצדדים כך שיהיה מקרר מן המניין, כאשר אסיים אסביר מה עשיתי וכולי..
2. בגלל שחזרתי לפילטר הישן שעושה 440 ליטר לשעה על מערכת של 30 ליטר אם אחשיב כ5 ליטר בפילטר, לצערי בגלל בעיות צנרת שאפתור אותם כאשר אני אעבוד על המקרר ירד הספיקה ובגלל בעיות בחמצן הפנתי את החליל לפני המים (לפני כן הפילטר בגלל שיושב בגובה 0 עושה כמעט בדיוק מה שהיצרן רושם כך שהיה אצלי בעבר זרימות חזקות מאוד כך שהחליל היה מופנה לרצפה אבל בגלל הזרמים החזקים באקווריום קטן חלק מהמים פשוט פגעו בזוכית הנגדית ועלו למעלה ויצרו הרעדה).
בגלל זה המים אצלי מורעדם יותר מבעבר אבל מה עם הco2?
3. מצאתי שהco2 אצלי מתמוסס יותר טוב כאשר פני המים אצלי מורעדים, הדרופ צקר אצלי על ירוק בהיר גבול הצהוב ובעבר היה יותר לכויוון ירוק חזק והיום אני מזרים 12 בועות קטנות לדקה 24\7 לעומת בער שהייתי מזרים קצת פחות 16 בועות 24\7.
לכן מצטרף לדעה שיש לחמצן את המים יותר (כמובן עד גבול מסויים) כך הco2 יתמוסס יותר ונזרים פחות כדי להגיע לאותה תוצאה.
החלקים לבניית מערכת השלטיה רובם הגיעו, שלב ראשון בדרך:
מערכת שליטה מלא- הדלקת תאורה, שליטה על הco2 בעזרת ph שליטה בטמפ עם מדידת טמפ, וכולי... בגדול הקוד מוכן רק נשאר לבדוק אז מעריך שעד סוף השבוע נסיים.

החלקים לחלק השני שיהיה ניתן לשלוט ולראות את הנתונים דרך מסך הגיעו לארץ, זה עיניין של מספר ימים שיגיע.
שנסיים שלב שני נתחיל שלב שלישי של רכישת חלקי wfi ובניית אפליקציה לשליטה.
הכל מתקדם דיי מהר ארבל הייתי כבר אמור להיות בשלב דיי מתקדם אבל בגלל הקורונה להכל לוקח זמן להגיע (זה הפעם השנייה שמזמין כי לא הגיע).
הזמנו חלקים כפול למידה ויהרס כי רוצה להגיע למצב שנהרס חלק ואני יתקע בגלל שלא יהיה משלוחים, המידה ונסיים אצלי גם יהיה מערכת שליטה.
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט