צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 14/05/2020, 22:45   #65
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה-נאנו הייטק DIY- מערכת 30 ליטר+

טוב התפנה לי קצת זמן אז אנצל וארשום מה שרציתי.
ציטוט:
סוף סוף עדכון !
חיכיתי לזה,
יש תמונה כללית עדכנית?
מיגרת כבר את מכת האצות?
למה השארת צינור ללא השגחה ?! ובכלל מה היה תפקידו?
שימש להחזרת מים לאקווריום לאחר החלפה?
מה האוכלוסיה העכשווית?

באסה שלא מגיעים משלוחים... מבין אותך לגמרי

האקווריום הולך להיות על טייס אוטומטי?

איך בנית את המקרר, וכיצד הוא עובד?
אם הוא יעבוד כמו שצריך, נשמח למדריך בנושא.

מחזיק לך אצבעות, ומאחל הרבה בהצלחה
קודם תודה רבה על התגובה;
לגבי האצה החוטית, התחיל כאמור כי לא חיטאתי גזם שהכיל את העצה ומה שתרם לזה שנגמר לי הדישון למרות שיש לי את האבקות המשקל שבק חיים ומחכה שהמשקל השני שהזמנתי יגיע, האצה תפסה בעיקר על הצמח דשא אז פשוט מידי פעם הוצאתי את מה שראיתי (יוצא דיי בקלות עם מברשת שיניים כמובן חדשה) וטיפלתי במקור הבעיה בין עם זה פחמן שהגברתי כי הגעתי למצב של חוסר ולגבי דישון יש לי כדורי דישון של אמנו (ADA) שמכילים מיקרו אלמטיפם אז שמתי כפול מהנדרש בנוסף לכדורי דישון שאבא שלי הזמין לפני שנה ומשהו שמכילים מיקרו+מאקרו אבל הם סיניים כך שלא בדיוק סומך עליהם, תיספתי פלוריש 5 מל כול יום חחחח די מוגזם אבל עדין הרגשתי שלא מספיק (המינון המומלץ על ידי החברה הוא 5 מל על כול 200 ליטר פעמים בשבוע כך שדישנתי פי 23 מהמומלץ) לא ממליץ לדשן בקמויות כאלה ובנוסף ציספתי אקסל במינונים גבוהים (אני מתחרט על זה כי אקסל לא באמת תורם לדעתי ורק עשה נזק) בגלל השימוש באסל הבליסקה גפוניקה (סוג של דשא) נפגע אנושות והלימנופיליה ארומטיקה פשוט הפסיקה לגדול איבדה את הצבע והחלק התחתון התחיל למות, עכשיו אחרי שתי החלפות של 80 אחוז שהעפתי את האקסל מהמים הם חוזרים לגדול.
עניין הצינור- אני בניתי דיפיוזר לco2 והכן אבל אבל כאשר ניתקתי נתתי ללחץ לרדת לאט וכתוצא מיזה פשוט הוא התחיל לרוקן מים.
ציטוט:
מה האוכלוסיה העכשווית?
אותו אוכלוסייה שהייתה לפני רק שאיבדתי שתי בינון פרפר
יש 12 טטרה ננה
8 אוטנציקלוסים (כאשר הוכנסו נכנסו לאקווריום בין חודשיים עם כ20 דגים יחד- ונוסיף לזה שרכשתי מאלון(זו שופ) ביום אחרי שנחתו בארץ חחחח) טפו טפו טפו אף אחד לא מת
8 קורידורוסים פיגמי
ו2 בינון פרפר.
לא רץ להוסיף דגים אולי בהמשך אחליף בדגים הקיימים נראה.
אהה ושכחתי שיש 5 מולים שגדלו מדגיגים (בסייקל היה מולים שהתרבו מספר פעמים והוצאתי את כל מה שראיתי ונשארו כמה דגיגים) המולים כבר 3 ס"מ.
ציטוט:
האקווריום הולך להיות על טייס אוטומטי?
חחמ לא
טייס אוטומטי זה במטוס בכלל, אבל כמו שאמרתי כבר מלא פעמים אני דור שני לתחביב (אבא שלי כבר בגיל 18 היה לו אקווריום הייטק עוד בתקופה שהאקווריום היו עם t8 וזכוכיות עם ברזלים כי הסיליקון של אותו התקופה כנאה לא היה הכי חזק) וכבר שנים הוא מדבר להפוך את האקווריום שבסלון לאוטומטי עם שליטה באפליקציה, פשוט בדקנו (זה פרוייקט שלי של אחי ואבי) וארדואינו בגלל שמדובר בקוד פתוח היה הפלטפורמה הקלה והזולה ביותר יחסית לדברים האחרים.
אוטומטי לחלוטין לא יהיה בחיים כי מישהו תריך למלא את הדשן להזין נתונים וכולי... (שנסיים עם הפרוייקט אפרסם הסברים תמונות ואולי אשתף רשימת רכיבים ואיך לבצע את החיבורים ואפרסם את הקוד שמי שירצה יבנה בעצמו אקווריום חצי אוטומטי). וגם זה לא לאקווריום הזה אז
ציטוט:
כל הכבוד !!!!
מה עם מעט מידע ותמונות מהאק' הגדול
תודה;
כרגע האקווריום הגדול (זה שבסלון) פחות מעניין ושהתחיל לעבוד עליו כנראה אפתח עץ בשבילו.
ציטוט:
איך בנית את המקרר, וכיצד הוא עובד?
המקרר הוא מבר מים של נביעות (לפני שיקפצו בדקתי וזה היה אמור להתאים על הנייר)
בגדול מה שהופך אותו למתאים בניגוד לברי מים כמו תמי 4 זה שנביאות באותו התקופה יצאו בהצהרה כי המים שאנו שותים מלאים בחיידקים ויש לעקר אותם כמו שעושים עם מים של תינוק (מרתיחים אותום ואז מקררים וניתן להשתמש במה שרוצים) לכן המקרר נבנה להרתיח 2 ליטר מים ואז לקרר אותם ל16 מעלות לכן בניגוד לתמי 4 המדחס שלו עמיד יותר וחזק יותר לפני שהתחלתי לעבוד בדקתי והמדחס הוא 12\1 כוח סוס ככה שיכול דיי בקלות (אם התאמות מסויימות) להחזיק אקווריום כ200-250 ליטר בקלות (יש לי מקרר הילאה שהוא עשירית כוח סוס שמתאים עד ל400 ליטר).
בגדול יש שתי טכנולוגיות מובילות בתחום הקירור אד זה צלעות הפלטייה- יש מיתוס שאומרים שאי אפשר להשתמש לאקווריום והוא לא יעיל חשמלית ושתיהם לא נכונים אפקט פלטייה יעיל יותר חשמלית לזמן קצר יותר ממדחס וגם אפשר להשתמש לאקווריום אבל צריך לקרר את הפלטייה טוב(אני יודע שלא משכנע אבל אולי אסביר בהמשך אם תרצו את כל האפשרויות של פתרונות קירור- דיי עשיתי דוקטורט בעיניין בלי תואר אמיתי)
השני הוא מדחס- החיסרון שלו שהוא תופס הרבה מקום, לא יעיל חשמלית בהתחלה (לוקח למדחס כ15-20 להתחיל לקרר) אבל הוא עמיד והיה לי גישה אליו בחינם.
בגדול מקרר על בסיס מדחס עובד שגז מסויים נדחס ובגלל שהוא נדחס ללחץ מסויים הטמפרטורה של הגז יורדת. מקרר כזה מכיל שלוש חלקים עיקריים
אחד המדחס עם הגז
השני זה רדיאטור לקרר את המדחס (גז\שמן)
והשלישי זה המחליף חום - המיכל שבו הקירור עובר לצנרת של האקווריום.
בשביל לבנות מאפס צריך ידע בהלחמת מתכות (זה לא ריתוך ולא הלחמה של רכיבים האלקטורנים מדובר בהלחמה ב450-600 מעלות) שאין לי את הכלים וידע לעשות את זה.
בגדול שהיה לי את הבר מים מה שתאורטית צריך לעשות זה לשחק בצנרת שיעבור מים מהאקווריום למיכל קירור ולשים על החשמל של המדחס בקרר וזהו, אבל המדחס לא בנוי לעבוד כסזה קזה ולכן צריך להוסיף מאווררים לרדיאטור וכדי לייעל חשמלית יש לסדר את המחלף החום. (בסוף בניתי מחליף חום בעצמי.
(האסבר פה הוא בקטנה וכנראה שלא מובן אבל אנסה להכין סוג של מדריך עם תמונות והסברים בהמשך)

ציטוט:
אם הוא יעבוד כמו שצריך, נשמח למדריך בנושא.
כדי שאני לא אשקיע סתם זמן עשיתי ניסוי.
בצעתי עבודה מינימלית על הבר מים ופירקתי את כל מה שלא הייתי צריך ושיחקתי עם הצנרת.
חיברתי את הבר מים לאקווריום 150 ליטר נטו ותוך שעה וחצי הוא הוריד כמעט מעלה וחצי שזה דיי יפה, זה נתן לי אור ירוק להמשיך להשקיע בו כי ידעתי שעם התאמות שלי הוא יכול להיות יעיל יותר.
אחר כך פשוט פירקתי הכול ובניתי מחלף חום וארזתי את זה וכמובן בדקתי שוב שעובד כי נאלצתי לרכופף את הצינורות הגז והפחד שלי הוא שניקבתי בנקודה מסויימת והגז ברח וכל העבודה הייתה לחינם.
היום בדקתי שוב לאחר שינויים והמקרר עובד בהצלחה- מעלה וחצי תוך 35 דקות שזה יפה כי לוקח לו להוריד את ה0.1 מעלה הראשונה כ20 דקות (אמרתי כבר יעילות חשמלתי...)
טוב לאחר החפירה הזאת (שתבוא עוד אחד יותר מסודרת עם הסברים ולא על קצה המזלג)
תמונות של האקווריום?
בגדול בגלל הבעייות דיי הזנחתי את האקווריום ונוסיף לזה שבגלל שאני תלמיד כיתה יא והודיעו לי שבעוד 10 ימים בגרות בהיסטוריה אז הייתי חייב להפסיק לתחזק...
עכשיו שסיימתי עם הבגרות יש זמן לעבוד על האקווריום.
תמונה לפני כל הבלאגן-קצת שיחקתי במהגדרות של המצלמה ויצא דיי טוב לתמונות האחרות..

קצת עקירות ושינויים- סילחה על האצה על הזכוכית...

יומיים אחרי:

פה כבר הפסקתי לגזום למשך שבועיים:

והגיע הזמן לקצת גיזום וסדר חחח

התמונה היא אחרי עקירות ובלגאן כך שהמים לא היו שקופים כמו שברגיל.
אנסה מחר לצלם תמונות טובות.
עם הדשא אני סיימתי וכרגע אני צריך להשקיע בצמחי הגבול כלומר בחל האחורי.. יש לי שם לפחות שתי צמחים שאמורים להיות אדומים אבל בגלל שחסר דישון ותאורה לטעמי (יש 70 לומון לליטר) הם לא מקבלים צבע.
יש לי מה לעדכן אבל מקווה שיהיה לי את הזמן כי אני נכנס לתקופה עמוסה..
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 3 הודו לך אסף.ש על הודעתך: