צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 19/08/2008, 09:27   #13
Blerofon

הסמל האישי שלBlerofon

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: טנגנייקה
וותק בתחום: מעל 20 שנה

אחת הסיבות שבחרתי דווקא בטנגנייקה ואני נרתע מטרופאוסים (כבודם במקומם מונח) וגם ניהלתי לפחות 3 דיונים סוערים טלפוניים בשבוע האחרון עם כמה בפורום על הנושא. הוא עניין השילוב.

ברגע שאתה מבין את טבע ההתנהגות של הדג, אני טוען שאפשר לשלב כל דג ביחד, בתנאי שיוצרים לו את התנאים המתאימים.

יש לי באקווריום קרוב ל150 דגים, אומנם בגדלים של עד 7 ס"מ, אבל העתיד הוא להשאיר את אותם שילובים ולעבור לאקווריום גדול יותר.

מלבד האי שילוב של ללופים עם ג'ולים תוקפניים והסלידה המוחלטת שלי מסוקספטוסים וצילינדריקוסים שלפי דעתי יהרסו כל מערכת יחסים באקווריום, ודיברתי כבר על טרופאוסים וכד'... שילבתי את רוב האוכלוסיות ללא שום בעיה.

מגדילים את שטח הפנים של המצע קרי אקווריום לאורך והרבה לרוחב, בונים מסלעה עם הרבה מערות צרות בשביל הקאלבוסים מאחורה, מלפנים יוצרים, שטחי טריטוריה מופרדים בעזרת סלעים או כדים, בשביל נוברי החול כמו האנטיופוסים או הקאלכרומיסים או הקאודופונקטטוס וכמעט וזהו. הללופים והדיקפלדי אני משאיר לסוף, כי הם תמיד ימצאו מקום לשכן את עצמם אחרי כולם, הם מזדחלים כמעט לכל חור תרתי משמע.

הציפים והבלו ניאון, הם מרבי השחייה למעלה בשטח העליון, אז בונים את האקווריום לגובה. וכמעט וסיימנו.

היות ואין בעיה של טרופאוסים המזון הינו בשרי עם תוספת של 20% ספרולינה בשביל הצבע של הציפיכרומיסים. כמה שיותר האכלות, כמה שיותר החלפות מים וכד'.

אצלי כבר 3 קאלכרומיסים בגודל של 4-5 עם צבעים מדהימים (שלא זוכר אפילו בני כמה הם אבל פחות משנה) כבר סימנו טריטוריות מעגלים בחול וכד'...

מכניסים אותם קטנים, והם יגדלו יחד.

מצע חולי כמובן. המצע הנוכחי שלי מעורבב, אבל הרכישה האחרונה שלי מלבד האישה לעתיד, היא האהבה החדשה שלי סהרה קאריב סי לפי דעתי השילוב האידיאלי לטנגנייקה !
Blerofon לא מחובר   הגב עם ציטוט