צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 01/06/2019, 12:35   #13
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: 'Kubrick' || לאוטק קובייה 200 ליטר.

היי עולם,

עברו שבועיים מאז העדכון האחרון, ובהחלט קובריק מתחיל לקבל חיים משלו.

נראה כי מתחיל להיות יותר ויותר ברור גם עבורי למה אני נמשך בעולם האקווטיקה, ומה פחות מעניין אותי.
מה שבעיקר מפתיע זה שרוב הדברים שאמרתי שאני "לא אוהב" או ליתר הקצנה "שונא ומתעב" מקבלים אהדה אצלי מיום ליום.

באחד הפוסטים אמרתי שצמחים אדומים לא מעניינים אותי, ובכן, זה חלקית נכון.
אני פחות מתחבר לרוטלות ורדרדות עם תסביכי אב, אבל לחלוטין התאהבתי בלודביגיה ובנימפאה.

הנימפאה הינו צמח שמאוד מספק לגידול, הצמיחה שלו מהירה (עד כה בשבועיים יצאו 6 עלים חדשים, וגזמתי את רוב העלים הישנים שהיו עם מעט חורים), התבנית צמיחה והמבנה שלו תחת מים מעניינים וצבעו מאוד מרשים (סגלגל אדמדם).

אותו דבר ללודביגיה, היא הכפילה את אורכה, יש איתה מעט בעיות של השתרשות, חלק מין הגבועלים השתולים פשוט נרקבו וצפו והייתי צריך לשתול אותו שנית.
מלבד זאת, קצב הגדילה די מספק, ואני מתאר לעצמי שעוד שבועיים אצטרך לגזום אותם!

הבעייתיים במיכל הם הלימונפליה אקווטיקה והקבומבה (הירוקה, אולי? אכתוב על כך בהמשך)

הלימונפילה אקווטיקה מוציאה שלוחות מאוד אופטימיות, שעד כה הגדולה שביניהם הגיעה לאורך של 25 ס''מ!
אבל, נראה כי "גבעול האם" רדום ולא מוציא עלים חדשים.
העלים בעלי גוון ירוק כהה, מכוסה במעין אצה שחורה (אני לא בטוח שזו אצה, מפאת העובדה שזה לא יורד בשפשוף או בניקוי ידני כזה או אחר)

יתרה מכך, השלוחה הגדולה מקבלת מעטה של אצות ככול הנראה, שכבה דקיקה וחומה בעלים במפרקים הנמוכים של השלוחה. (קרי, העלים ה"ישנים")
באסה.

הקבומבה, שנמכרה לי כקבומבה ירוקה נוטה לגוון חום-סגלגל בחלקים העליוניים של הגבועל.
היא צומחת בקצב מהיר, ורוב הגבועלים הכפילו את גובהם, ואצטרך לגזום אותם בקרוב.

התנהגות מעניינת אצל הקבומבה, בעוד שארבעת הגבעולים שממוקמים ישירות תחת התאורה מקבלים את אותו גוון חום-סגלגל, גבעול אחד בודד שנשתל ס''מ ספורים מהם - צומח בצורה שונה לחלוטין.
במקום לצמוח לגובה הגבועל האמיץ מוציא שלוחות מרובות והוא צומח בצורת S.
ברור לי שזאת השפעה ישירה של התאורה, ובנתיים זה לא מפריע לי, נהפוכו זה די מקסים בעיניי ונקודה למחשבה.
עוד נקודה מעניינת, אותו גוון חום-סגול מופיע בחלק התחתון של העלים, בעוד חלקו העליון (פני השטח שנחשפים ישירות לתאורה) שומרים על גוון ירוק.

אז השאלות שלי הן -

לימונפליה אקווטיקה, מה ניתן לעשות איתה?
למה היא מדגימה את הצמיחה הזו;

א) חוסר צמיחה מחודשת של עלים בגבועלי האם, אלא רק הוצאת שלוחות חדשות.
ב) אותו מעטה אצה לכאורה, מדוע הוא קורה?

* אציין שאני לא חושב שהגבעולים רדומים, משום שכן יש צמיחה של הגבעולים לגובה, אך חוסר התחדשות של עלים במפרקים ישנים של הגבעול.

קבומבה (ירוקה), מי את ומה קורה לך?

א) האם מישהו חווה מופע צבעים שכזה? או שבדובר לדעתכם במחסור או עודף מסויים?

אשמח לשמוע את דעתכם אנשים יקרים מנשוא

שלוחה "אידיאלית" חדשה, ללא "אצות" ושאר הנגעים.

כמה עובדות חדשות -
*משך התאורה מזה שבועיים חורג ל-9 שעות.
*כמות הדישון השתנתה;
10ml מיקרו
10ml מאקרו (מכל אלמנט, סה''כ 30ml)
20ml ביו קארבון
10ml ברזל.
*החלפת המים השבועית הינה 60%, בניגוד ל-40% כבעבר.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט