צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 15/10/2012, 17:39   #5
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: בעיות עם אקווריום קטן של 17 ליטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי חלופו צפה בהודעה
1.מהו נפח ומידות האקווריום - 17 ליטר, 30 ס"מ.
2.מהי האוכלוסייה ומספר הפריטים - גופי אחד.
3.כמה זמן האקווריום פעיל - כחצי שנה.
5.מהי תדירות החלפות המים ושאיבות הרפש, וכמה אחוזי מים מוחלפים, כמו כן מה הוא עומק המצע? - פעם בשבוע שאיבת רפש, כשליש מהמים. אין מצע.
6.האם נעשה שימוש באנטי כלור - כן.
7.באיזה מזון אתה מאכיל, ובאיזו תדירות - flora של סרה. עלה אחד פעם ביום. לא כולל סופ"שים.
8.מהי הטמפרטורה באקווריום שלך - 27.5
9. איזה פילטר ברשותך (פנימי או חיצוני), אם חיצוני - מה הקיבולת שלו בליטרים לשעה, ומה תדירות ניקוי הפילטר - פנימי, מפל שהגיע עם האקווריום. לא ניקיתי את הספוג, אבל כן את הפלרון.

אוהד:
אני לא יכול לצלם כי אין לי מצלמה.
מצבו לא טוב - הוא שוחה רגיל, אבל יש לו דקות ארוכות שהוא שוכב על הקרקעית ובקושי זז. ואז שוב שוחה רגיל...
בערך 10 דקות ככה ו10 דקות ככה.

כף מלח גס - בכל החלפת מים?

אני מאכיל בדפים של סרה.

יש באקווריום חימום, הוא פשוט לא מחובר כרגע לחשמל.
שגרת התחזוקה נשמעת בסדר גמור והעומס וההאכלות גם סבבה. כף מלח אמרתי פעם אחת כי אחרת תעלה את ריכוז המלח כל פעם שתוסיף (מוציא מיים עם חלק מהמלח המומס אבל מוסיף כף מלאה שוב). אל תשכח שהמלח יוצא מהמיים רק בהחלפות וגם זה לא באופן מלא. מלח מסייע לדגים לשקם רירית אבל זה לא חומר פלא אם הדג כבר פגוע. אחת למספר שבועות ניתן להוסיף מלח אם החלפת עד אז הרבה מיים.
אל תתיאש בכל אופן. אם הדג שוחה כרגיל זה מעודד. אל תתן לטמפרטורה ליפול מ-20-22 מעלות (רלוונטי בלילה/במיזוג/בחורף).