צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 26/03/2020, 22:07   #412
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: הקמת אקווריום צמחייה "low cost" שאלות.

ציטוט:
מצטער על העיכוב, כנראה שאיכשהו פספסתי.
ראשית- כשמדובר על כפית, מדובר על כפית מדידה סטנדרטית - אפשר להשיג בחנויות לכלי מטבח.
לגבי דישון מיקרו על ידי CSM+B, הכמות המדוייקת אינה חשובה במיוחד.
אין כל בעיה להמס 25 גרם ב 250 מ״ ל מים, אך רצוי להמס פחות כדי להימנע ממשקעים. יתכן שזו הסיבה שתוספת חומצה לשימור גרמה למשקע לבן.
השינוי בנפח בגלל המסה של חומר במים הוא זניח, כל זמן שלא ממיסים כמויות עצומות.
בנוסף, צריכת המיקרואלמנטים היא נמוכה יחסית, אין בעיה לדשן פעם בשבוע.
אם מתעקשים על דיוק אפשר בהחלט להכין מנות שבועיות בשקיות קטנות, להמס בכל פעם מנה כזו בספל של מי אקווריום ולדשן.
לגבי המלחים, לדעתי חסר לך אשלגן - תוסיף KCl. ועוד לגבי המלחים- עדיף להמס אותם במי אוסמוזה - להכין ליטר של תמיסה ולעבוד עם משורה או מזרק. זה מדויק ואחיד בהרבה.
שאלה נוספת שראיתי- כן, אני בהחלט אומר שגם בלאוטק צריך לנטר ערכים. אחרת אתה עלול להגיע למצב של חוסר או עודף, בעיקר בניטראט. דרך אגב- גם במיכל הגדול שלי, שאין בו בדל של כלורופיל, אני מנטר ערכים - בעיקר ניטראט- כדי לוודא שאני מחליף מספיק מים.
אם יש עוד שאלות - אני פה.
אין על מה להתנצל אתה זה שעושה לנו טובה ועוזר.
כנראה שלא ניסחתי את עצמי נכון...
התוכנית הדישון זה מפה באתר חשבתי ליסיים אותה.. יודע שחסר שם אשלגן למרות שהניטראט והפוספט מכילים גם.
בכל אופן השאלות שלי הם:
מה המגבלה של המיסוס של החומר csm+b ?
האם התוכנית הדישון לדעתך בסדר? (1\16 ts 0.269 גרם שלוש פעמים בשבוע לאקווריום נטו 150 ליטר?)
האם באופן החישובי כדי להמנע ממדידה יומית של החומרים אפשר לקחת את המינון ולהכפיל כדי לדעת כמה גרם בחודש (רוצה להכין תמיסה פעם בחודש כדי להמנע מעובש.) ואני אומר שאני רוצה שכל תיסוף יהיה 5 מל. כך שצריך 3.2 גרם בחודש ואני אערבב עם 60 מל ואז כל 5 מל יכיל את המינון של פעם אחת מתוך 3\7 שבשבוע?
דבר שלישי אני יודע שכדי להמנע מעובש יש ליבש בתנור- מעדיף לא להתעסק בזה לחילופין ניתן להשתמש בחומרים כל שהם כמו החומצה \אקסל שיהיה עד 5% מהתמיסה או בכלל להכפיל את כמות המים אפשרי?
מקווה שהייתי ברור ותודה ענקית לך יובל
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט
אסף.ש, הודו לך על ההודעה: