צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 23/01/2020, 14:59   #9
רפאל
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלרפאל

הודו לך על 215 הודעות 252 פעמים
וותק בתחום: לא מספיק...
ברירת מחדל תגובה להודעה: הקמת נאנו : 45*30*27

אני מבין שאתה לא רוצה ביקורת אבל לא תוכל להימנע ממנה חובב חדש שיכנס לעץ שלך עוד עלול לחשוב שזה סבבה אבל ידידי התחלתה ואתה ממשיך בדרך עקומה לגמרי, לא יודע מי מייעץ לך או מכווין אותך אבל זאת לא הדרך הנכונה (ויש לא אחת...)

״אבל ככה אני פועל בכל האקווריומים שלי, אין הרבה סבלנות״ איזה אקווריומים? היו לך ריפים בעבר? אין סבלנות זה חבל כי הדבר הכי קריטי בתחביב הזה ובעיקר במלוחים הוא סבלנות, כל הדברים קורים הרבה יותר לאט.

המונח פילטר חיצוני לא מוכר ולא עובד במים מלוחים לא משנה כמה בקטריות יהיו בו בסופו של דבר זה לא מחזיק לאורך זמן וזה לא אידאלי למערכת מלוחה.

סגולה לא מתאימה לנאנו שכזה בקושי פרקולות... בטח ובטח שלא לכמה שנים נתחנים הם דגים שגדלים מהר ומלכלכים המון, עשה לו טובה ותן לו בית שמתאים לו, 5 חודשים גם לא לדעתי אבל נניח ו... מה שבטוח לא שנים. (דרך אגב מה זה הסימנים הלבנים האלה זה התמונה או על גופו?)

״במקרה של עלית אמוניה/ניטריט אני מבצע החלפת מים מיידית(מיכל עם מי אוסמוזה+מלח מחכה לזה)״ זה העיניין לא אמור להגיע לעלית אמוניה במיכל יציב שפועל נכון, אם הגעתה למצב שהבדיקה מראה אמוניה זה כבר חמור וכניראה שמשהו לא עובד כשורה.

מצב האלמוגים לא ניראה טוב בלשון המעטה, רובם חסרי צבע וסגורים לרוב חלקם בבליץ׳ מתקדם וצריך תנאים ממש טובים לגרום לאלמוג להחלים וגם אז לא תמיד זה מצליח.
השושנה לא ניראה שנוח לה ככה לא ניראת שושנת באבל במלוא תפארתה, ואם היא תמות בנאנו כזה זה עלול לגרום לקריסה של המיכל מבחינה ביולוגית.
דג עגבניה זה דג מאוד ״עצבני״ מנגד זוג פרקולות זה כוח שוב אומר בשלושים ליטר מתי שהוא מישהו ימות שם ואני מהמר על העגבניה.
בגודל של 250 ליטר והיה לי איתם טרור.

אבל קישור למלח? לא מכיר אותו האם הוא מתאים לריף? מה הערכים של קלציום מגנזיום ואלק׳?
פוספאט ניטראט?

אני כותב את הדברים האלה מתוך כוונה טובה בסך הכל חבל על בעל״ח ועל הכסף שלך.
שלא תיקח חלילה את תגובתי באופן אישי.

נערך לאחרונה על ידי רפאל, Saturday 25/01/2020 בשעה 02:50.
רפאל לא מחובר   הגב עם ציטוט