צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 10/07/2011, 11:33   #17
Yalon14

הודו לך על 47 הודעות 61 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אצות אצות אצות כבר איבדתי תקווה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גיל שרון צפה בהודעה
לדעתי יש לך תאורה של 220 וואט (4*54) על נפח מים של 300-350 ליטר זה בערך 2/3 וואט לליטר. זה עוצמה טובה לגידול מתון של צמחים עמידים. לצמחים הדורשים תנאי הי טק זה גבולי. מנסיוני הדישון הפחמני והמולטי של ברייטוול עובדים טוב. אני מחזיק אקוריום צמחיה לו טק משגשג רק איתם. ללא שום דישון נוסף (פרט לתת קרקעי). אבל אצלי יש אכלוס רב כך שרמות הניטרט והפוספט גבוהות.
עדיף לדשן בכמויות קטנות על בסיס יומי ולא מדי שבוע או שבועיים. הצמחים לא יודעים לאגור את הדשן ויכול להיות שבין דישון לדישון הרמות במיים נמוכות מאוד. זה נכון בעיקר לפחמן שמתנדף מהמים לאויר.
נק' נוספת שרלוונטית לחודשי הקיץ- צמחים לא אוהבים טמפ' גבוהות. לרוב הדגים אין בעיה עם 28-30 מעלות אך הצמחים יראו רע. נסה להוריד את הטמפ' ל 26 מעלות. אני עושה זאת ע"י 4 מאווררים שדולקים כל הזמן. זה גורם לאידוי רב של המים שיש להשלים כל יומיים בערך. אפשר גם ע"י מע' פיצוי אוטומטית שעולה בערך 150-200 ש"ח, ואפשר לאלתר אותה די בקלות. שים לב- השלמת האידוי עם מי ברז גורמת להקשיית המים באקוריום (מתנדפים מים טהורים ומי ההשלמה כוללים מלחים, כך שריכוז המלחים עולה) ורוב הצמחים לא אוהבים את זה. אני משלים עם מי אוסמוזה שיש לי מאק' הריף שלי.
הווו עודדת אותי קצת.
איזה צמחים אתה מגדל?
אני בספק אם זה משנה בכלל על כמה הגוף חימום עובד בקיץ שלנו.. אבל אני אוריד בכל מקרה.. מאווררים נראה לי כאב ראש רציני מידי כרגע הלוואי ויכולתי..
אז במקום 10 מ?ל לשבוע לדשן 1.5 ביום?
Yalon14 לא מחובר   הגב עם ציטוט