צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 29/08/2011, 09:36   #16
amirfel4

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: חדש, כמה שאלות כלליות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלון וירטהיים צפה בהודעה
דבר ראשון ברוך הבא,
אם התחלת בלשאול שאלות ואני גם רואה שקראת קצת מאמרים אתה על הדרך הנכונה.

דבר שני, בשביל הסייקל אפשר להכניס גם צמחים, גם יותר קל לשתול ולסדר לפני מילוי המים, יש כמה צמחים חזקים מאוד שיכולים לחיות ללא הרבה טיפול כמו שציינו - ג'ווה מוס, אנוביות, אני מוסיף גם לרשימה וולסנריה שמנסיון יכולה לשרוד הרבה שטויות... בעקרון כל הצמחים לעיל בטמפרטורות של 24-26 מעלות בתוספת קקי של דגים יחיו ברמה סבירה (תוכל תמיד לתסף עם דשנים יעודיים של חברות כמו סיקם וברייטוול)

אני חוזר ומחזק את הטענות של כמה מחברי לעץ שעדיף בתור התחלה אקווריום יד שנייה, הרבה חובבים מתחילים מוציאים מלא מלא כסף על ציוד חדש ובסוף מתייאשים מסיבות כאלו ואחרות, שמור את כספך, קנה מערכת קומפלט באזור ה500 שקל ותהנה ממנה המון.

בשביל גידול צמחים בקטגוריית הלאו טק לא צריך המון נסיון, שאלות אשר יהיו לך יענו בכיף ע"י צוות האחראים וכמובן חובבים הגולשים כאן באתר, כמו כן תוכל להשתמש במנוע החיפוש באתר, או לחילופין לחפש בגוגל בתוספת המילה "אקווה".

בקשר לבעיית השמש אני לא מציע בכלל שיהיה מגע בין השמש למיכל, יוצר יותר מידי בעיות ולאו דווקא אצות, האקווריום יכול להקפיץ לך טמפרטורה ללא שליטה...

אם אין מקום אחר, שים חוצץ כהה אטום בין השמש למיכל ותיצור בידוד (עדיף שהחוצץ יהיה כמה סנטימטרים מגוף המיכל ולא צמוד אליו ככה תהיה זרימת אויר בינם ולא תעלה הטמפ')

אקווריום של 50-60 ליטר הוא התחלה נחמדה אבל הוא קשה יותר ממיכל של 100-150 ליטר משום שהקפיצות של הערכים ושל הטמפ' קשות יותר לבקרה ולתיפעול. מיכל קטן הוא דווקא נקודה של מגדלים אם קצת יותר נסיון, אם תיקח מיכל פנורמי תרוויח על חשבון רוחב יותר נפח (לדוגמא מיכל רוחב 60 ס"מ יכיל קרוב ל80 ליטר, לעומת מיכל מלבני שיכיל בקירוב של 40-50)

מקווה שלא העמסתי עליך יותר מידי,

בהצלחה

אלון.
תודה רבה על התגובה המפורטת, יש לי כמה דברים להגיד.
בנוגע לצמחים ה"חזקים" האלה אם אני אשתול אותם פשוט לפני מילוי המים לסייקל זה כל מה שהם יצטרכו מים? אבל אם זכרוני לא מטעה אותי גופים לא צריכים טמפרטורה יותר לכיוון ה-29 מעלות? תקנו אותי אם אני טועה. האם זה יפריע לצמחים? והאם אני צריך מצע מיוחד או פשוט משהו רגיל?.
בנוגע לגזע מאיפה הכי כדאי לי? האם מוכרים כאלה או פשוט להביא משהו מהטבע ולשטוף ולהרתיח אותו?

בנוגע ליד שנייה באמת שאני מעדיף להביא משהו פשוט קומלפט יד ראשונה ב500 או פחות. לדוגמה ראיתי את זה http://www.jebo.co.il/%D7%90%D7%A7%D...7%9D-R-338.htm בפחות מ-300 שקל.

שאלה חשובה : האם אקווריום תוצרת סין או משהו בסגנון עדיף פחות על איזשהו מותג אחר לדוגמה גרמני?? אני שואל כי אם יש סכנה של נזילה אני ממש לא רוצה כי אני לא רוצה 50 ליטר מים שפוכים בחדר שלי.

בנוגע לשמש מצאתי מקום מושלם שאין בו קרן שמש אחת על האקווריום.

ממש לא אכפת לי פנורמי אין לי בעיה של מקום אני פשוט רוצה משהו בתקציב ראשון כדאי לראות לאן העניין זורם לכן אני אלך בקרוב לחנות להתסכל על מחירים. בבקשה תענו על השאלה החשובה חשוב לי לדעת. תודה!
amirfel4 לא מחובר   הגב עם ציטוט