צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 14/10/2017, 20:37   #44
eranio

הסמל האישי שלeranio

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
וותק בתחום: שעה יותר מרוברט
ברירת מחדל הגיע תורי- הקמת ריף- שלב בחירת הציוד

תודה רבה אלי! שמח לשמוע! זאת הייתה המטרה- "מדריך להקמת ריף" שנכתב על ידי מישהו שאין לו באמת באמת טיפת מושג בתחום המלוחים. מקווה שחסכתי למישהו פה שעות יוטיוב רבות....

מנצל את ההזדמנות לעדכן בציוד שנבחר ולמה.
הזדמנות להגיד תודה לכל מי שעזר עד עכשיו, על גבי האתר ובפרטי. התהליך כל כך קל ככה ומדובר על המון כסף שכל טעות יכולה לעלות ולכן, בהחלט, עצה טובה שווה זהב!

אני חי בהולנד. לכן הרבה דברים כאן קצת שונים מהארץ. מה שישתלם בארץ (בנייה אישית/איכות/מחיר) לא בטוח שמשתלם גם פה.
מצד שני, אין כמעט ציוד שלא ניתן להשיג והמגוון מדהים אך גם מבלבל ודורש המון שעות לימוד....

אני מסתכל במקביל באמזון, איביי ואתרים אירופאים ובוחר פריטים, מהאקווריום ועד הדגים והאלמוגים, ממגוון מקורות.
הקצבתי 5000 יורו (20.000 שקלים) למיכל, ציוד ואם נכנס, גם דגים ואלמוגים.
בסוף הרשימה התוצאה....

כל פריט נבחר באמת באמת אחרי מחקר מעמיק, עשרות שעות וידאו ותגובות משלל פורומים ברחבי העולם בשפות שאני מבין.
לגבי הבחירות שלי- תוכלו לראות את הפורק הכי יקר בשוק בקטגוריה שלו אל מול משאבות סיניות.

אני מאמין במושג "פוטנציאל נזק" וניהול סיכונים לפי מחיר ומוצר ולכן השקעתי את המקסימום בצמתים הכי קריטיים (מיכל, פורק, תאורה, ערכות בדיקה ומעקב).

איפה שלדעתי פחות קריטי (דעתי לא נחשבת....איפה שדעת ההמונים באינטרנט כמובן ), הסכמתי להתפשר על פחות מגרמני (מבחינת רמה).

אציין שוב, כל מוצר נבחר אחרי מחקר ארוך, המלצות בעד ונגד וגם אז, לעולם לא את ההכי זול אלא את דרגת הביניים פלוס.

הזמן יעיד אם ההחלטות היו נכונות.

להלן הרשימה הסופית שנבחרה:

1) אקווריום: 2065 יורו (120x60x60)
פה התלבטתי המון. בדקתי בנייה אישית, אתרים מכל מדינה באירופה ויד שניה.
בנייה אישית- לא מאד יותר זול וממש לא בטוח שאיכותי יותר.
מדובר על חסכון של אולי 500 יורו באותן מידות כמו הרד סי ולא מאד אהבתי את הבנייה פה. אולי בארץ הרמה טובה יותר אבל פה פחות התחברתי. פלוס הזמן שהייתי צריך להשקיע בתכנון (זמן שאין לי), משך לכיוון ההחלטה לקחת מוצר מוכן.
אגב, בדקתי גם מיכלים מוכנים של אקווה מדיק ואהיים. לאקווה מדיק יש את ה- XENIA 130. מדובר במיכל מדהים. אין לי מושג אם יש בארץ אבל אני לא בחרתי בו רק בגלל שהוא חסר במלאי. אם אתם מתלבטים והוא בהישג יד, אל תהססו לבדוק.
האהיים מאכזבים ומכוערים בעיניי. לא מצאתי הרבה תגובות על הציוד שלהם. אני מניח שזה חדש בשוק....

הבחירה: RED SEA MAX REEFER DELUXE 425 XL

2) תאורה: כלולה במחיר המיכל, לכן המילה DELUXE.
תאורה ופורק היו 2 הפריטים שבהם החלטתי מהתחלה שאקח את המוצר הכי טוב בשוק ולא אחסוך.
המיכל מגיע עם 2 יחידות HYDRA 26 HD ועקבתי אחרי התאורה הזאת וקראתי עליה המון, אולי את רוב שעות המחקר. כרגע, עדיין איני יכול להחליט אם היא או רדיון טובות יותר אבל במחיר הכללי (רדיון פרו עולה פי 3 באותה קטגוריה) ולפי התגובות שקראתי, מדובר במוצר מעולה שיספק תמורה מצויינת.

3) פורק: 1100 יורו
BUBBLE KING SUPER MARIN 200.
פה גם לא חסכתי. בכלל לא. מדובר לפי האינטרנט בפורק הכי טוב בשוק. לקחתי חזק כי אני מאמין במערכת יציבה וחזקה בלי סיכונים.
נרכש מאתר הולנדי. בדקתי מידות, ה-250 היה נכנס בקושי לסאמפ וסותם את המקום, ה-200 מספיק חזק וישאיר גם קצת מקום למשאבות וכדומה.

4) מערכת אוסמוזה: 180 יורו
5 שלבים עם בוסטר, 285 ליטר ליום, נקנה מאייבי בריטניה.

5) משאבות גלים: 120 יורו
פה כן החלטתי "לחסוך". ההבדל בין JEBAO RW8 לטונזה באותה קטגוריה הם 60 יורו ליחידה בערך.
קראתי המון, הבנתי שמדובר במוצר טוב מאד. שקט ואמין. שוב, אם לא יהיה טוב, נעדכן.
נבחרו: 2 משאבות JEBAO RW8, עם לוח הפעלה מגוון, 8000 ליטר לשעה כל אחת. נרכש מאליבבה.

6) משאבת מינון: 62 יורו
JEBAO DP4- משאבת 4 ראשים. גם פה הייתה התלבטות. האינטרנט מעיד שמדובר על משאבת מינון אמינה מאד.

7) משאבת העלאה: 90 יורו
jebao DCP 6500 אדי המליץ, , גם התגובות באתרים השונים מלמדות שמדובר במוצר חזק, שקט ואמין.

8) ערכות בדיקה: 200 יורו
פה לא חסכתי. כל ערכות הבדיקה הם של HANNA CHECKER. עם המחיר של כל ערכה, אני מקווה שהיא מעבירה את התוצאות בריקודים ושירים....

9) מקרר: 400 יורו
HAILEA 500 (חצי כח), רציתי TEKO, ההבדל 300 יורו יותר. בהולנד רוב השנה נעים. גם בבית. אני לא חושב שהוא הולך לעבוד קשה פה. הוא ישמור יופי בלי הרבה מאמץ על הטמפרטורה.

10) סלעים יבשים 10 יורו לקילו-
פוקני. אלו סלעי גיר מחוררים מאד, מגיעים מפיגי אם הבנתי נכון. נטפל בהם כשיגיעו...
הזמנתי 25 ק"ג. נתחיל לפסל ואם צריך עוד, נזמין.
החלטתי לא ללכת על סלעים חיים בגלל הסיכון.

11) חול אלמוגים דק 0.5 ממ 20 ק"ג- 20 יורו לשק 10 ק"ג

12) מלח- 70 יורו ל-25 ק"ג (RED SEA CORAL PRO)

מחיר סופי לפני דגים ואלמוגים:

4500 יורו, או 18.600 ש"ח.

בהמשך, השלב הבא- סייקל ובחירת דגים ואלמוגים.

שוב תודה לכל מי שעוקב, מגיב ועוזר!

נערך לאחרונה על ידי eranio, Saturday 14/10/2017 בשעה 22:37.
eranio לא מחובר   הגב עם ציטוט