צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 20/01/2019, 15:15   #7
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אמביציה, תלות ושכרון מעמקים || יום 001.

הגדרות, גדרות ותיעוב || יום 002.

אז עברו 24 שעות מאז החיפוש האינטרנטי הראשון שלי תחת המילה "אקווריום".

ולא יכולתי שלא לגחך מכל עשרות הפרסומות במנועי החיפוש השונים שמבטיחות לי דרך קלה וקצרה לעולם בניית מקום לחיים, הבטחות של בנייה, בקרת מים, מצעים ודשנים, צמחים ואפילו יצורים למיניהם.

וזה גרם לי לערעור פנימי, משתי סיבות.
מי אני שאכנס לתחום כה רחב ידיים, יש הלומר יומרני, לא סלחן של גידול חיים כלשהו? הידע הבוטני שלי מסכם בשיח יסמין שמודה לך כאשר אתה מאפר לתוך אדמתו.

אני מוצף ברגשות אשם על הבחירה האימפולסיבית להיכנס לתוך הלא נודע, שכן עברו 24 שעות ואני כבר מרגיש כמו בשבוע השני שלי ללימודי תואר ראשון.
האינפורמציה רבה מידי, מושגי כימיה שגם לאחר חיפוש ממושך אתה יושב במשיכת כתפיים ולא מבין על מה מדובר, בוטניקה מעשית אך לא פרקטית, הגדרות ביולוגיות ומיקרו ביולוגיות שרק מדען היה מצליח להבין וויכוחים לא פוסקים בכל רחבי האינטרנט לגבי מהי הדרך הנכונה.

ומסיבה שניה, האם אני מוכן? האם אני מספיק פיקח בכדי להבין את כל המושגים האלו וכיצד ליישמם?
לאחר נשימה ארוכה, התשובה היא כן, אני מוכן.

זה לא יהיה קל, ממש לא, העולם היום יומי שלי ממש לא סובב סביב טבע, או צורות חיים למיניהן, אבל בכל זאת, למה המשיכה? שהרי אימפולסיביות אינה דבר שרירותי לטעמי, המוח שלנו אוגר רעיונות ומחשבות, והדחף האימפולסיבי שלנו הוא בסך הכל צוהר מהיר למחשבה.
אני חושב על זה הרבה זמן, למה הצורך בלבנות סביבי חומות מוגנות ומבוקרות של חיים? למה לא להנות מהדברים הסטנדרטים והפרובינציאליים של ששאר האוכלוסייה?
עם זאת, אין דבר יותר פרובינציאלי מאקווריום. אני אצטרך להתמודד עם הניגודיות הזו.

נקודת האור שלי היא שאני יודע לעבוד עם הידיים, אז כמה מיכל יכול להיות מסובך?
אני מרגיש צורך לפרק מושגים לגורמים, או לפחות להמציא טרמינולוגיה משלי למושגים כי אחרת אני ארגיש באמת אבוד, יש משהו מנחם בלתת טרמינולוגיה לדברים מורכבים, לקרוא לדברים בשמם, לביית אותם.

אז בואו נקראו ל"אקווריום" שלנו מיכל, לא מילה יומרנית קוסמית כמו "מקום לחיים", משהו פשוט ולא מאיים, מילה נגישה בעלת פונקציה ברורה, להכיל.
טרם אני יודע מה עתידה להיות התכולה, הפיזית או הרגשית, אבל דבר ברור הוא שמיכל זה חפץ דומם שאני אחליט בסופו של דבר מה יהיה היעוד שלו, גם פח זבל שקוף יכול להיות נחמד.

שלב ראשון הוא לחשוב מהי התמה של המיכל?
מה אני מנסה להגיד במיכל?
מצד אחד אם המיכל יהיה גדול מידי, זה עלול להתפרש כיומרני, וקטן מידי ירגיש לא אפקטיבי.
אני חייב להבין עם עצמי מהי הצורה המתאימה לסביבה שלי, ליכולות שלי וכמובן לידע הדל שלי.

אני לא אצא לעולם בהצהרה של מה תיהיה תכולת המיכל, לעולם לא. זאת תיהיה השגה של תוצאה הפוכה ממה שזה באמת מתכוון להיות.
אני מכוון לתוצאה הרמונית ואורגנית, שכל דבר במיכל יתרום למערך אחד שלם, ללא אגו ונטול שרירים.
ובכל זאת, מהו המיכל...?

אשב היום לשרטט את המיכל, אנסה לכלול הדמיית תלת מימד, ואסביר את עצמי, אני מקווה שמחר בבוקר אוכל כבר לפרסם את המסקנות.

בנימה זו, שימח אותי מאוד לקרוא את התגובות שלכם וכעת אתייחס.

ציטוט:
הי
להצליח צריך מרכיב אהבה גבוה, הגיון ולמידה נצברת עם רצון לכמה שפחות טעויות טרגיות.
בהצלחה.
מסכים איתך לחלוטין, אני מאמין אבל שרצון לטעויות טרגיות זה אוקסימורון, שהרי איך רצון יכול לשלוט בטרגדיה?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי globali צפה בהודעה
היי ג'ורג'יו,

דבר ראשון שאתה צריך הוא להגדיר תקציב.
.
.
.
.
אני לא יודע, אין לי תשובה.
חייכתי קצת שקראתי את תגובתך, שכמובן הגיונית, אבל באמת שאין לי תשובה לגבי תקציב מוגדר מראש ומפרט טכני של כל הגורמים, כולל או ללא מע''מ.
אני חושב שיהיה לי מושג אפלולי עם תכנון המיכל, כך אדע מה יהיה הנפח שלו, ואני משער שזה ישפיע על בחירת הפילטר, גוף חימום, תאורה וכו'.
אשמח להעדכן אותך בהמשך, אם תרצה.

אני חייב רק לומר, שיש כמה מילים שאני שונא, חלילה זה לא בא בהקשר אלייך אלא בהקשר של העולם, שהם - טכני, פרקטי, ורציונלי.
אני מבין את ההיגיון שטמון בהן, לנסות לעשות סדר, לספק סטנדרטיזציה מסוימת ותו תקן. אבל איך אנחנו מביאים לידי ביטוי את האינדיבידואליות שלנו בתוך מערך סטנדרטי?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסף_ צפה בהודעה
לגבי הפילוסופיה..
כשהקמתי את המיכל השלישי, חיפשתי סלעים מעניינים.. אחד הסוחרים הציע לי סלע מלאכותי וסירבתי כי "אני אוהב מראה טבעי", הוא ענה לי בשאלה - מה טבעי באקווריום ?...

בכל אופן, טבעי או מלאכותי, במידה ונכנסים לתחביב, בהיבט הפרקטי - חשוב מאד לספק את התנאים הנדרשים והנכונים לבעלי-החיים.

שמח מאד שאתה מתחיל את המסע עם שאלות ולא עם קביעות, יש הרבה מה ללמוד וכמו כל דבר בחיים יש טרייד-אוף במשולש של זמן (סבלנות) ידע (חוכמה, ניסיון, חברים) ומשאבים (כסף).

אקווה הוא המקום הטוב ביותר לצלע הידע.
היתר צריך לבוא ממך, אך לא נראה לי שתהיה בעיה...

תתחיל מהבסיס -
איך להקים לתחזק אקווריום? המדריך למגדל המתחיל באקווה

אח"כ תוכל להתרשם קצת מעולם הצמחייה -
דיונים חשובים בצמחייה (מאמר חשוב מתחיל בהודעה השנייה)
תודה רבה על המידע, ועל החומר למחשבה.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
התרגום אמנם נכון, אבל המושגים שונים.

אקווריום של הלחם של aqua+arium - כאשר מדובר על מיכל מלא מים.
לעומת זאת, הויואריום הוא מיכל שהמים בו יתבטאו בעיקר כלחות או זרמים מאד עדינים ולא למחיית דגים, בדר"כ ישמש לגידול דו-חיים וצמחים טרופיים למיניהם. המיכל אגב גם נפתח מלפנים.
ביניהם יש גם את הפאלודריום (חיקוי של תנאי ביצה).

לעניין השאלה הפילוסופית על טבעי-מלאכותי. אני חושב שההתייחסות לזה כ"שחור-לבן" אינה נכונה.
לצורך הדוגמה גם אם ניקח עכשיו שמורת טבע שמגודרת ומטופלת באמצעים טכנולוגיים, יהיה ניתן לומר שזה לא "100% טבעי" ועם זאת, בית הגידול נשמר.
אני מאמין שגידול בעלי חיים באופן מיטבי יכול רק לתרום להבנת הטבע והחי ולאו דווקא לפגוע בו.
השכלתי, תודה.

לגבי הטבעי-מלאכותי.
מלאכותי כמילה כשל עצמה בעלת אורינטציה שלילית בעיניי. כי מלאכותי מתחבר לי בתודעה לזול, לא אמיתי, חקייני, לא מוסרי.
אני מרגיש שחייב להסתכל על הדיאלוג הזה שבין טבעי-מלאכותי באופן "שחור-לבן", שכך אני אוכל לייצר תמה מוסרית, נכונה בעלת החלטה מושכלת, בניגוד לגישה מלאכותית, בעלת רגש מלאכותי, על ידי סימוני V.
מה שכן מעניין אותי זה לחשוב כיצד טבעי-ומלאכותי חוברים יחד. כיצד היבט מלאכותי תורם לטבעי, ואובייקט הטבעי תורם למלאכותי.

זה מזכיר לי את עולם האומנות, האם חיקוי אבסולוטי יכול להתחרות עם הדבר האמיתי?
אם אף אחד לא מבדיל בין חיקוי לבין מקור, מיהו האמן? החקיין או האומן?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shlomoh צפה בהודעה
מסכים לחלוטין, אני באופן אישי נעשיתי רגיש לטבע עוד יותר, מאז שהתחלתי לגדל דגים.
מקווה שאוכל להרגיש כך בהמשך.

נערך לאחרונה על ידי ג'ורג'יו, Sunday 20/01/2019 בשעה 15:19.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט
ג'ורג'יו, הודו לך על ההודעה: