צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 03/08/2014, 09:53   #3
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: החלפת תאורה DIY לדים לצמחיה Atman CR-320

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלון.ו צפה בהודעה
יפה מאוד
כמה k הלדים?
תודה אלון!

הייתי מאוד לחוץ בזמן כשהעליתי את הפוסט אז אשתף בקצת יותר פרטים לטובת העם.
הכל נרכש בדיל אקסטרים (יש זול יותר כנראה).
הלדים 6000 קלוין. נורה אחת של 1050 לומן 10W

זה הנורה
זה הדרייבר (עמיד למיים לטענת האתר)
צלעות קירור
דבק תרמי שבעזרתו הודבקה הנורה לצלעות הקירור.

עלת כוללת בדולרים 16.57

המוטיבציה למהפך היתה שלא הייתי מרוצה מהתאורה המקורית הן בשל העובדה שאיננה מספיקה לצמחית לואו טק והן בגלל שהחימום של הנורה כבר החל להפוך את הפלסטיק השקוף שמגן עליה לחלבי מעט. האקוורים חדש ועובד חודשים ספורים. זה אקווריום במשרד החדש שלי ורציתי מינימום התעסקות.
מבחינת החוויה האקווריום נראה מואר הרבה יותר מאשר עם הפלואורסנט. הסיבה שלקחתי נורה ארוכה (מבפנים זה פס נורות) זה כדי לא לקבל "קונוסים" של אור אלא תאורה אחידה. אני מאוד מרוצה מהתוצאה. עכשיו נחכה ונראה אם גם הצמחים מרוצים. תגברתי בלימנופיליה ססיליפלורה מהאקווריום השני - זה מהיר גדילה שמהר מאוד אתה יודע איפה אתה עובד איתו (אני משתמש בו גם כ"בדיקת ברזל" - הוא הראשון שהכתר שלו מצהיב כשחסר).
אין לי יותר מדי רקע בחשמל (כל הידע שלי הוא מבית ספר עיוני ונסיונות בבית בעיקר מהילדות) וזה היה קל מאוד. ההלחמות היחידות הן של חוטי הדרייבר ללד עצמו (רצוי לחתוך סיומות של חוטי בדרייבר לחשוף קצת ואז להלחים, הסיומת באה עם ציפוי שממש לא תופס בדיל לפחות לפי נסיוני - גם אחרי הלחמה זה התפרק בקלות. אחרי שחשפתי גידים היה משמעותית קל יותר). האקווריום עצמו היה פלטפורמה שמאוד קל להסב ללדים בלי לפגוע באטימה למיים.

נעדכן על ההתפתחות בקרוב