צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 21/07/2018, 19:20   #11
roy12337

הודו לך על 5 הודעות 6 פעמים
סוג אקווריום: בתהליך
וותק בתחום: מעל ל10 שנים מכיתה ה ועדין סופר
ברירת מחדל תגובה להודעה: דיון - מדיות כמות איכות או מבחר

אכן התיכנון הוא לחלק את הכמות ל5 מארזים כך שאני יוכל לנקות אותם מבלי ליצור פגיעה במערכת
אני בוחר לחלק ל5 מארזים גם כי אני רוצה ליבש את המדיות, החזק שורד,
כול כמה ימים להוציא לכמה דקות את המארז מהמים ולתת לבקטריות החלשות למות, כך שלאורך הזמן ישארו רק בקטריות מאוד עמידות
אבל לא יווצר מצב שבו אני יפגע במערכת על ידי הרג של חלק גדול מהבקטריות
קצת פחות מ1/5 מהבקטריות יפגעו מה שנראה לי נתון בטוח, וגם זה יהיה פחות כי יהיה בקטריות בכול במקום באקווריום לא רק במדיות

אם אני באמת יחליט ללכת על נושא הבלוקים ניתן למצוא בחלק מהחברות באיזה חומרים הם משתמשים
נכון לעכשיו אני שוקל את זה רק כי זה נשמע מעניין,
ובגלל שהמרין בלוק שנראת כמו בלוק איטונג קטן נחשבת כמדיה מאוד טובה

וכן מן הסתם שלא יגדלו בקטריות בלי אוכל לא משנה כמה מדיה אני ישים

אני ממש לא מאמין לנתונים שהחברה נותנת

באקווריום של 400 ליטר שלצורך העניין יוחזקו על ידי ליטר מדיה יכול להיות 20 גופים שייצרו 20 גרם של רפש ביום
או ארואנה אחת שתייצר 100 גרם רפש ביום (הכמות לצורך הדיון, לא מדעי)
כך שלהגיד שליטר מדיה יכול להחזיק 400 ליטר זה לא מדויק, כי לא ידוע לפי איזה עומס ביולוגי הם הגיעו לנתון הזה

ובהתחשב בעובדה שאני מתכנן עומס ביולוגי יחסית כבד, אני רוצה יותר מדיות מהנתוני יצרן
(עדיף יותר מפחות, ויש מקום)

האם יש הבדל בין סוגי הבקטריות שחיות על סוג המדיה, האם יש עדיפות לגיוון בסוגי המדיות בלי קשר לכמות

SBER אז אם לצורך העניין היה אפשר לקנות מדיה בצורת דף בעובי חצי ס"מ במקום טבעות קרמיות
בהנחה והם מיוצרות מאותו החומר, לדעתך יהיה יתרון דווקא לדף ששטח הפנים שלו גדול כך שאין מה שמונע מהבקטריות לפתח מושבות עבות

נערך לאחרונה על ידי roy12337, Saturday 21/07/2018 בשעה 19:24.
roy12337 לא מחובר   הגב עם ציטוט