צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 14/06/2020, 21:55   #18
aviel-bs

הודו לך על 31 הודעות 34 פעמים
סוג אקווריום: 240 ל' צמחיה ודיסקוסים
וותק בתחום: 12 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: גופי תאורה בגאול מקולקלים 120 cm

אני רוצה לציין כמה דברים מניסיוני האישי (מיכל ג'אוול שני שלי כבר. הנוכחי ריו 240 הקודם היה ריו 125)
ב-125 הדבקתי לדים (קוביות סמסונג GOQ) על הגוף עצמו והיתה לי בעיה להניח אותו כי הם נתקעו בחיזוק שעובר באמצע המיכל לכל רוחב האקווריום (אתם בטח מבינים על איזה חיזוק אני מדבר)
והגוף פשוט לא ישב טוב.

אם אתה מדביק קוביות (אישית אני לא בעד) תעשה את זה על המכסים עצמם ("מדפים") ולא על הגוף. ותעשה את זה עם סיליקון רציני ולא סתם דו"צ כי אחרת זה ייפול (הכל אני כותב מהניסיון שלי)

לעניין הצמחיה-אני לא יודע מה אתה מחזיק, אם אתה מחזיק אנוביות אז סבבה.
אבל אצלי קריפטוקורין וקבומבות לא היו במיטבם עם הלדים (ואני בכוונה נותן את הצמחים הפשוטים כדוגמה) אז לא מציע לבנות על הלדים לצמחיה אלא אם אתה מתכנן שם ארסנל רציני. אל תאמין לזה שאומרים שהלדים האלה מספקים 1.44 לקוביה או 2.16 וואט (תלוי צבע) אישית-אני ירדתי מהם מאוד מהר ועברתי לצ'יהירוס והצמחיה שגשגה.

לעניין הגוף- אישית,התאמנתי על הגוף מהריו 125 שלי, ניסיתי לבדוק איך אפשר לחתוך אותו ומה אפשר לאלתר ממנו אז פשוט קרעתי לו את הפלסטיקה.

לאט לאט הבנתי את שיטת החיתוך ויש דרך לעשות את זה מדוייק עם כלים מתאימים. אני עצמי כן הייתי מנסה לתקן כי חראם וזה גופים מעולים (למרות שג'אוול נוראיים בכל מה שקשור לנורות שלהם) ולכן אם זה או לזרוק או לתקן-אז תתקן,מקסימום תהרוס.

את הגוף שלי עוד לא תיקנתי כי לא מצאתי זמן לזה, אבל זה יקרה ואני אשתדל לצלם.
aviel-bs לא מחובר   הגב עם ציטוט