צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 16/12/2010, 22:13   #5
yanirb

הסמל האישי שלyanirb

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: ריף 800 ל? בהקמה
ברירת מחדל תגובה להודעה: צריך יעוץ להתחלה

למה אסון ? מכמה סיבות ..
הראשונה - פורק חלבונים. אם אתה מקים אקוו? בנפח שכזה ,אתה לא תסתפק בדג אחד ולא בשתיים. כמות הפסולת שתצטבר לך במים תהיה גדולה מדי לטיפול של פילטר מפל (אם אתה שם בכל זאת פילטר ולא פורק. אתה יכול להוסיף פורק חלבונים לנפחים קטנים כמו דגם 9002 של חבר tunze או של חברת ריו. מאוד לא מומלץ לצאת לדרך בלי פורק.
החלפות מים בלבד לא יספיקו בתור פילטרציה טובה של המים,הן יעזרו אך לא יספיקו. אם אתה הולך לכיוון ריף קח בחשבון גם את נושא התאורה. אם אתה כבר בונה את האקווריום לבד ,אז כבר תוסיף סאמפ אחורי או תחתון מתחת למיכל-יעזור מאוד מאוד,ולדעתי הוא חלק בלתי נפרד מהמיכל שבלעדיו יהיו לך קשיים רבים.
לגבי מלח ,תוספים ושאר מיכשור- קודם כל כנס למאגר המידע של האתר,תקרא שם בעיון את המאמרים בנושא של מים מולחים ,על כל ההיבטים. אני קראתי מאנרים ולמדתי מאנשים טובים במשך חצי שנה כמעט עד שהתחלתי להקים את הריף שלי (לפני חודש וחצי אז גם אני חדש..) .
דבר אחרון וחשוב- אל תעשה קיצורי דרך בנושא המיכשור למערכת ,ההקמה ובצבירת הידע לפני ההקמה..אם תבחר בקיצורי דרך זה רק יעלה לך בסופו של דבר בכסף רב,ובעוגמת נפש רבה יותר. לכל שאלה שתהיה לך בהמשך אני אשמח לענות ולעזור כמיטב יכולתי. המון הצלחה..(:*