צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 15/04/2019, 21:24   #53
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אמביציה, תלות ושכרון מעמקים || יום 001.

עצה, אצה, ושאר התועבות || יום 86.

מצטער על "הבריחה איטלקית", רציתי כל כך הרבה פעמים לעדכן אך רוב הזמן הדבר איבד את המומנטום בעקבות שעות שינה.

לפני שלושה חודשיים לא דיימנתי שאגיע לתוצאה אליה הגעתי, לטובה ולרעה.
לטובה כי אני מרגיש שלמדתי המון, מרגיש שפתחתי צוהר לתחום חדש בחיי בו אני מאוד מתעניין, לומד, שואף ומפנטז, דבר די נדיר בעיניי.

אני חושב שכולנו זקוקים לקצת תמימות, נאיביות, עדינות בחיינו - מפלט חסר אגו, עצבים ושחיקה, ואני מצאתי את הדבר במיכל המתועב המעלה ירוקת, אצות, סירחון וחוסר סינרגיה.
ובכל זאת, אני מוצא נחמה בכל הדברים האלו.

יוצא לי לא מעט לקרוא פוסטים קודמים שלי בזמן שאני מחכה לקווי האוטובוס הדו-שעתיים מורטי העצבים, ולו לרגע אני שוקע בתחשות נאיביות איתמנית.
תמימות ילדותית, חמודה ואמביציונית, מעוררת חלחלה וגלגול עיניים - אבל זה דבר חמוד בעיניי - למצוא את הנקודה הזו בשגרה.

כאמור, בין הציפייה, לפנטזיה ולחוסר איפוק נוצר פער מאוד גדול, אולי גדול מידי כאשר אני קורא את הפוסטים, אבל תכלס... את מי זה באמת מעניין?
אני חושב שהתיימרות זה דבר חיובי, במידה מסויימת.
התיימרות גוררת אחריה רצון ללמוד, לשאוף לדעת, להרחיב אופקים ולהגיע לפסגה, ואז כמובן באה הירידה וה"כאפה". אבל זה אחלה של דבר!!!

"לקבל ת'כאפה" זה דבר מעולה, זה חלק בלתי נפרד מלמידה אוטודידקטית, מדכאת אומנם ומזכירה את כל הסיבות בחייך למה הקרעקע שומטת תחת רגלייך בכל בוקר, אבל היי! אופטימיות!

אז בסדר... אני בן אדם אימפולסיבי, נכון אני חסר איפוק... אבל אני מרגיש שאני נמצא על ספקטרום טוב מבחינת הידע שצברתי עד כה.

ובכל זאת, מה השתנה ברוח החג,
מלא, מלא, מלא אצות.
חוטיות, כחולות, לבנות, שעירות, פלומתיות, עיקשות, רעות, פיקחות, וחסרי יכולת אהדה.

את רוב זמני הפנוי מול המיכל אני מבלה עם ספוג הפלא, מברשת, פינצטה ומספריים.
אני יכול להגיד בביטחון שרוב הצמחים במיכל אינם מתפקדים כראוי, רוב מוחץ של 95% בעלי חוסר שביעות רצון, כן הבחנתי בגדילה של הקרינום והחרב אמזונס, אך צמיחה לא מלהיבה או מעוררת השתאות, פגומה בעיקר. (שקופה, מסולסלת)

המיקרוסורום אינו מראה סימני צמיחה, אם כי ידוע לי שצמיחתו איטית להחריד, רוב מוחץ של העלים פגומים בצורה כזו או אחרת -שחורים, שבורים, מחוררים, שקופים, וכל שאר הנאחס.

הבולביטיס מכוסה אצות לבנות שעירות עיקשות להסרה, לא יורדת בשפשוף בין האצבעות כלל - גם לא בתלישה, בפעולת התלישה האצה נקרעת ואינה יורדת, כמובן שהצמיחה האיטית של השרך הזה אינו נראה.

העלים ה"ישנים" של חרב האמזונס שחורים, לא נראה לי שזו אצה משום שגם במקרה הזה ה"שחור" לא יורד בשפשוף או בצורה אחרת.

הפיקוק מוס - צבעו צהוב\חרדל\חום, ישנם ניצנים ירוקים בקצוות הטחב, אינני יודע האם זו צמיחה, קריאה לעזרה, או תהליך התאקלמות טבעי.

בעקבות המצב המביך, החלטתי לרכוש לפני ארבע ימים עוד צמחים שאולי יהוו תחרות לאצה - כן הבחנתי בשיפור קליל באצה הירוקה\חוטית.

הצמחים שהוכנסו הם אלוכריס אסיקולריס, סגיטריה כלשהי (אשמח לשם מדעי) וונלסריה כלשהי (גם, אשמח לזיהוי אם ניתן)

בסה"כ נוספו עוד 10 יחידות, שטרם שתלתי משיקולים אסתטיים, תכף נגיע לזה ברשותכם.

בנוסף, בעקבות הצעתכם הנדיבה לדישון, רכשתי גם דישון מאקרו מפורק.
מה זה אומרת? חשבתי לעצמי, שוב, החלטות של התיימרות, שלא לרכוש דשן כללי, אלא לרכוש את היסודות בנפרד - זרחן, חנקן ואשלגן - ובנתיים אני מדשן בהתאם להוראות היצרן.
בנוסף, וזה לא תירוץ, באמת שלא, לא מצאתי בקבוק קטן של דשן כללי של החברות הנ''ל, אלא בבקבוקים גדולים או גאלונים, וחשבתי לעצמי שחבל להשקיע במשהו שארצה בלאו הכי לשדרג או לכרגע להתנסות בו.
יתרה מכך, לצערי, אחרי סיבובי חנויות רבים - לא מצאתי את כל הדשנים תחת אותה חברה, וע''פ המלצתכם הצלחתי לשים את ידיי על אשלגן של סייכם, וחנקן וזרחן של ברייטוול.
עד כה דישנתי פעמיים (שישי, היום), ע''פ הוראות היצרן אך עם יד רועדת (נזילה של פה נזילה שם), לא הבחנתי בפלא עדיין.
שמתי לב, לאחר מכן, כמובן, שיש לנטר את הפוספאט (זרחן..?), ולא רכשתי ערכה שכזו, כן התחדשתי בערכת GH ו-KH.
עד כה אני עוקב אחרי היצרן, מה זה אומר? אם 10 טיפות מעלות את רמת הפוספאט ל-0.06 ppm, ל-38 ליטר, והמיכל הוא 'גרוסו מודו' 180 ליטר, הוספתי עד כה בכל דישון 47 טיפות.

אוקיי, הגיע הזמן.... גיליון.....

* מה שלא מובן לי, אשמח בסימן שאלה, אשמח להרחבה בנושא.

‏‎קטגוריה (טבעי/לאוטק/הייטק): לאוטק
‏‎אורך‫/עומק‫/גובה ‫(‬בס‫"‬מ ובהתאמה‫):‬‬‬ 60\60\60
‏‎ותק האקווריום (החל מהיום הראשון): שלושה שבועות.
‏‎ותק האקווריום (במתכונתו הנוכחית):שלושה שבועות.
‏‎נפח האקווריום ברוטו: 218
‏‎נפח האקווריום נטו:180
‏‎מותג האקווריום: בנייה אישית.

‏ערכי מים
‏‎סוג מים (ברז/מעיינות/קדושים וכו'): ברז
‏‎מי אוסמוזה הפוכה (כן או לא): לא
‏GH (דרגת הקשיות הקבועה): 13
‏KH (דרגת הקשיות הזמנית): 9
‏PH (דרגת החומציות): 7.4 - אציין שהערכה שברשותי נרכשה עבור קרנטינה של מים מליחים, שבודקת טווח של 7.4-9.
‏‎פד"ח (רמת הפד"ח במים): אשמח להסבר, השאלה היא האם יש מערכת פד''ח, או רמת ה-co2 במים? זה משהו שניתן לבדוק?
‏‎דרגת מוליכות/מומסים: אשמח להסבר. (מלח?)
‏‎דיווח טמפ‫רטורה:‬ 26 מעלות.
‏‎מצג הניטראט‫:‬ 0.1
‏‎מצב הפוספאט‫:‬ לא נבדק.

‏חומרה א'
‏‎סוג מצע מדושן: אין
סוג מצע שתילה: חול אינרטי.
‏גובה מצע מדושן: אין
‏גובה מצע שתילה: 5-9 ס''מ, מפוזר ברנדומליות.
רשתות הפרדה למצע המדושן (כן או לא): לא

‏‎פילטרים (פרט בבקשה): חיצוני פלובל 306.
‏סוגי המדיות המפלטרות: אשמח להסבר יותר קונקרטי, שתי מגירות כדורי קרמיקה מלאות, זה עונה על השאלה?
‏יחס פילטור לנפח נטו: אשמח להסבר\מתמטיקה.

‏‎תאורה T5 - יחס וואט לליטר‫:‬ 96.

חומרה ב'
גוף חימום: Haqos 100W
‏‎דקורציה: יותר מידי שורשים.
‏‎סלעיה: אין
‏‎משאבת אויר: אין
‏‎מאווררים‫:‬ אין
‏UV: אין
‏‎קירור: אין
‏טכנולוגיית החלפת מים: דלי וצינור, משוואה את הטמפרטורה, ניטרול כלור + בקטריה.
‏‎מערכת פד‫"‬ח‫ (פרט בבקשה):‬ טרם.

‏תוכנה
‏‎משטר החלפות מים: שבועית, 40%.
‏‎משטר תאורה: 8-10 שעות.
‏‎סוג הדישון: מאקרו, מיקרו.
‏‎משטר הדישון: 3 פעמים בשבוע.
‏‎זני הצמחיה: מיקרוסורום, בולביטיס, פיקוק מוס, ולנסריה, אלוכריס, סטיגריה, קרינום.
‏‎אוכלוסיה: 4 גובים סטיפהודון, אשמח לשם יותר ציוני.
‏‎הזנה: אצות לבנתיים.

וואי.... שכחתי בכלל מה רציתי לשאול...

אז בכלליות, אשמח לדעת מה ניתן לעשות עם האצה הרגזנית, אשמח להעמיק יותר בענייני הדישון - מה מתי איך? ובכללי, אם אמרתי משהו עד כה שמעלה נקודה שאני צריך לשים אליה לב, אני אשמח לדעת.
מצרף תמונות של שלל הבעיות, אשמח לדעתכם!

ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט